Dobra zmiana w TVP? Kurski zaczyna od... nowego tła w studiu "Wiadomości". Znika Pałac Kultury

10.01.2016 19:49
Wiadomości TVP

Wiadomości TVP (vod.tvp.pl)

Nowy szef TVP Jacek Kurski zadeklarował na Twitterze zmiany w telewizyjnych "Wiadomości". Widzowie nie zobaczą już charakterystycznej sylwetki Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Jacek Kurski nie marnuje czasu i już zapowiada pierwsze zmiany w podlegającej mu od kilku dni TVP. Jednym z pomysłów podzielił się na Twitterze, pisząc:

"Wkrótce w tle prezentera Wiadomości zamiast pałacu im. Stalina - Zamek Królewski w Warszawie".Użytkownicy serwisu przyjęli tę deklarację z mieszanymi uczuciami. "Brawo! I to jest wspaniała wiadomość!" - pisali jedni, ale pojawiały się też ironiczne komentarze.

Zwracano też uwagę, że Zamek Królewski już dziś pojawił się w tle prezentera "Wiadomości".Kurski szefem TVP

Jacek Kurski nominację od ministra skarbu odebrał kilkanaście godzin po wejściu w życie nowej ustawy medialnej.

- Podpisałem dokument, który przekazuje prezesurę telewizji w ręce pana Jacka Kurskiego. Jestem z tej decyzji zadowolony, bo to gwarancja przywrócenia równowagi w mediach publicznych. Telewizja potrzebuje rzetelnego i obiektywnego dziennikarstwa, które pokazuje rzetelnie racje wszystkich uczestników życia publicznego - mówił minister skarbu Dawid Jackiewicz.

Z kolei pełomocnik ds. reformy mediów publicznych Krzysztof Czabański podkreślał, że zmiana szefa TVP to "pierwszy krok ku naprawie mediów publicznych" i zapowiedział "dużą" ustawę medialną za około 3-4 miesiące.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (780)
Zaloguj się
 • skrabel1

  Oceniono 298 razy 202

  To tylko przygrywka, ale kto oglądał dziś Wiadomości już zauważa zmiany. Połowę materiału o WOŚP mówiono o... Caritasie. Fajnie, że i tu, i tu pomagają, ale akurat wiemy wszyscy, że hejtujący na Orkiestrę zawsze używają w argumentacji Caritasu i taka wrzutka ze strony TVP wraz z danymi niepotrzebnie te podziały podkreśla. I tak poza wszystkim - o Caritasie można zrobić materiał każdy dzień w roku, WOŚP ma tylko tą jedną niedzielę. Ale wiadomo - Pan każe, sługa musi.

 • aaf_g

  Oceniono 225 razy 151

  Kurski może nie wiesz, a;e pałac odbudowano na podstawie decyzji Gierka i KC PZPR

 • tcktck

  Oceniono 219 razy 141

  nie chcę mącić dobrego humoru Kurskiego, ale Zamek Królewski w Warszawie w obecnej szacie to robota z PRL-u, nie naszych wspaniałych, jankeskich sojuszników :_)

 • parapsychopatolog

  Oceniono 182 razy 110

  Już widać nowe wytyczne w Wiadomościach. Dziś połowę programu zajęły informacje z alternatywnych do WOŚP fundacji oraz relacja z pielgrzymki kiboli ("prawdziwych Polaków") do Częstochowy, "zdjęcia dzięki uprzejmości TV Trwam". Od dziś nie oglądam.

 • sojer2006

  Oceniono 187 razy 101

  Kurski " rzetelny i obiektywny" chyba spadnę z kanapy ze śmiechu!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje