Pawłowicz oburzona: "WOŚP na ulicy stawia na wabia dzieci i młodzież"

"Czy uczciwym jest propagandowe pompowanie i finansowanie przez Państwo jednej tylko, wybranej, prywatnej, rodzinnej inicjatywy dziwnego człowieka? - pyta na łamach wPolityce.pl Krystyna Pawłowicz.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Posłanka Krystyna Pawłowicz nie zalicza się do entuzjastów WOŚP. Dziś w felietonie w portalu wpolityce.pl żąda przyjrzenia się wydatkom instytucji publicznych, które angażują się w pomoc Wielkiej Orkiestrze. - Oczekuję od państwa (polskiego - red.) powrotu do normalności w sprawach dobroczynności i właściwego gospodarowania publicznymi pieniędzmi. Środki wydane przez publiczne podmioty na wsparcie tej jednej prywatnej akcji można wydać bowiem BEZPOŚREDNIO na potrzeby polskich szpitali i opiekę zdrowotną - pisze Pawłowicz.

Jej opinia wzbudziła mieszane uczucia również wśród na ogół przychylnych PiS komentatorów, m.in. blogerki Kataryny: "No słowo honoru, zaraz wyjdę szukać dzieciaków z puszkami!" - napisała blogerka.I dalej:"Owsiak Owsiakiem, ale te tysiące dzieciaków, co dzisiaj stoją z puszkami na mrozie, to wypadałoby uszanować. Nie podważać sensu ich zaangażowania".Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (717)
Pawłowicz oburzona: "WOŚP na ulicy stawia na wabia dzieci i młodzież"
Zaloguj się
 • kaloryfeeria

  Oceniono 1 raz 1

  można z niej drwić, można się dziwić jak taki tępak został zatrudniony na etacie profesora (jej znajomość ortografii jest niewystarczająca do zdania matury), ale jak zainstalowała na ziemi tych kosmitów co na nią głosowali...?

 • bobcarlson

  0

  Nie jestem zwolennikem PISu, również nie PO. Można by rzec, że zwolennikiem prawdy, braku manipulacji itd. I tak sie zastanawiam czy szanowną inteligencję czytającą GW nie dziwi fakt, że na forum niniejszym są same komentarze popierające, że wszystkie "łapki" są w górę, że łapek pod komentarzami politycznymi jest po kilkaset a pod innymi, równie ważnymi, zaledwie kilkanaście? I tak "Icek" nas skłóca, to rating we własnej firmie krajowi obniży, to artykół o kościele lub księdzu brzydki napisze ( w życiu takowego o ortodoksyjnych żydach nie widziałem), to w końcu zmanipuluje czyjąś wypowiedzią (wiem bo są stenogramy, które można przeczytać), a biedne PISory nie mają ani zaplecza, ani miliardów i się tak neurotycznie szamoczą.

 • beatrixnl

  Oceniono 1 raz 1

  I to jest właśnie PIS logika

 • grastep02

  0

  Ta nieokiełzana w słowach / rzekoma profesor (sic ?)/przynosi WSTYD polskiemu sejmowi!
  Jej obecność w nim, uwłacza Polakom.

 • stan-1

  Oceniono 1 raz 1

  Bardzo dobrze, że otwiera dziób ta osoba, ona świetnie przekonuje tych co na sPiSkowców głosowalii, by tego więcej nie robili.

 • loonax007

  Oceniono 1 raz 1

  durna babo z wypranym mózgiem, kto ci dał te dyplomy? nawet mój pies wie,że za dobro trzeba być wdzięcznym, a nie gryźć ręki, która pomaga i wspiera.

 • kubasiwy07

  Oceniono 1 raz 1

  W sumie gdby policzyć ile rozkradli czarni i państwo oddało im ziemi za sprawą słynnej komisji, pewnie starczyłoby na niezłe wsparcie; zarówno służby zdrowia, jak i biednych ludzi. Ale wciąż nienasycony kościół tzw.katolików wydrze wam z gardała ostatni kęs,a z portfela ostatnią złotówkę, żeby biskup mógł tłuste brzuszysko napełnić a gruby zadek przewieźć limuzyną. Członków słynnej komisji nikt już nigdy nie rozliczy, bo nawet poprzednia władza się bała. Taki mamy kościół pełen miłosierdzia...

 • ordon61

  Oceniono 1 raz 1

  Wiele mogę zrozumieć (63) , ale nie to monstrum przypominające kobietę. Dla mnie ta istota człekokształtna przechodzi sama siebie. Posłanka, naukowiec, a w głowie siano i plewy. Gdyby troszkę poczytała, wiedziała by, że udział dzieci i młodzieży jest sensem akcji WOŚP, a dorośli zarabiający mogą datkami nagrodzić zaangażowanie kwestujących.

 • rum222

  0

  a Caritas Jezusa marie krzyż i bóg zapłać .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX