Alarm na lotnisku Skavsta okazał się fałszywy. Właścicielka walizki zwolniona

10.01.2016 14:24
Samolot należący do taniego przewoźnika Ryanair

Samolot należący do taniego przewoźnika Ryanair (&Fot. Joanna Dzikowska / Agencja Gazeta)

1. Na szwedzkim lotnisku ogłoszono alarm bombowy
2. Wstrzymano odprawę podróżnych, opóźnione są odloty m.in. do Warszawy
3. Alarm okazał się fałszywy

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

W bagażu, w którym detektory wskazały na lotnisku Skavsta, ok. 100 km na południe od Sztokholmu, obecność niebezpiecznej substancji, nie było materiału wybuchowego - podała po południu szwedzka policja.

Właścicielka walizki, starsza pani, która miała odlecieć do Polski, została zwolniona po przesłuchaniu i może kontynuować podróż. Kobieta nie jest już podejrzana o próbę przewozu zabronionych materiałów wybuchowych i łatwopalnych.Jak przekazała przedstawicielka policji Anette Wilhelmsson policyjni technicy po przebadaniu podejrzanego bagażu stwierdzili, że zawiera on wyłącznie rzeczy osobiste. Nie wiadomo, dlaczego rutynowa kontrola wykazała obecność materiału wybuchowego.

Z powodu alarmu ogłoszonego po wykryciu podejrzanej substancji terminal lotniska Skavsta był w niedzielę przez kilka godzin zamknięty. Opóźniło to odlot samolotów do Warszawy Modlina oraz Brukseli.

Lotnisko Skavsta pod Sztokholmem obsługuje tanie linie lotnicze Ryanair oraz Wizzair.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Komentarze (111)
Alarm na lotnisku Skavsta okazał się fałszywy. Właścicielka walizki zwolniona
Zaloguj się
 • wyciety

  Oceniono 5 razy 5

  Nic nowego.Z powodu poprawnosci politycznej i tzw. profilowania rasowego,zadna wladza nie osmieli sie skontrolowac bezowego lub popielatego pasazera,zeby nie zostac oskarzonym o rasizm lub przesladowanie religijne.Ot taki kolejny lewacki wymysl.

 • muzyk_barokowy

  Oceniono 52 razy 2

  I kto miał rację? Ja, analizując tekst o rzekomym przemycie materiałów wybuchowych, który był 4 godziny temu na tej stronie i wyciągając wniosek, że to bzdura, czy ci, którzy mi za tę analizę nastawiali minusów? Komentarz jest nadal widoczny. Niestety, lemingi, jest to kolejna kaczka dziennikarska gazety, która została czym prędzej wymieniona na nowy tekst. Zapomniano tylko wymienić komentarze, które w kontekście nowego tekstu są niezbyt zrozumiałe. A wy dajecie sobie robić wodę z mózgów. Włączcie myślenie! Podobne mechanizmy obowiązują w całej "twórczości" tego pisma, zwłaszcza dotyczącej sytuacji w Polsce po ostatnich wyborach.

 • muzyk_barokowy

  Oceniono 42 razy 6

  Super. Tylko gdzie się podział tekst, w którym gazeta kilka godzin temu obwieściła wielkimi literami w tytule, że na lotnisku znaleziono środki wybuchowe, które przemycała do Polski starsza pani? Był pod tym samym adresem!

 • ciagciulaciag

  Oceniono 7 razy -1

  Popołudniówka "Expressen" podała, ze Polka ma 70 lat, spędzała święta u syna i ze jest zupełnie niegroźna ( haha). W walizce niczego nie znaleziono i ta cała heca to duże nieporozumienie. Ale Szwedzi lubią dmuchać na zimne. Man vet ju aldrig!

 • blue911

  Oceniono 8 razy -4

  Lecisz tanimi liniami to musisz placic inna cene: braku bezpieczenstwa,profesjonalizmu I spokoju. Ryanair to wg amerykanskich portali jedna z najgorszych linii na swiecie!

 • witek7205

  Oceniono 4 razy 4

  Tez tak miałem. Przy przejsciu przez kontrolę wykryto na bagazu i rękach materiały wybuchowe.
  Przy zwrocie wypożyczonego samochodu tankowałem benzynę i zabrudzenia zostały na rękach, a potem na bagażu. To wystarczyło

 • chi-neng

  Oceniono 10 razy -6

  @31.februarius , @elkipan, @glinatexzczerskiej59 vel @tylk0p0

  Jest powszechnie znane juz od dosyc dawna, ze uwielbianie jakiegos ‘nieosiagalnego obiektu’ na odlegosc, przez ludzi z silnym zaangazowaniem uczuciowym do danego obiektu a majacym jednoczesnie slaba psychike, doprowadza owych do obledu.

  Niemozliwosci zdobycia wzajemnosci, badz podporzadkowania sobie owego obiektu uwielbienia, chorego zaduzenia/oduzenia uczuciowego, najczesciej owocuje stalkerstwem, mobbingiem, objawami jawnej nienawisci, przesladowania, z powodu braku uzyskania wzajemnosci uczuciowej.

  Przykro mi, ze stalam sie powodem waszych (i nie tylko…) tak silnych, tak roznorodnych emocji.
  Ja na to osobiscie nie mam wplywu, ale prawo ma.

  Nie wiem, jak na dzien dzisiejszy z nowa wladza ono dziala w Polsce…?

  Tzn raczej wiem, jak i Szwecja, a takze cale EU, ze panuje nierzad i bezprawie w Polsce od 25 pazdziernika 2015.

  Wierze jednak, ze medie, niezaleznie od tego, ze zostaly ‘rozjechane czolgami I walcami parowymi', w dalszym ciagu przestrzegaja owe prawo. Szczegolnie te, ktorych jeszcze nie zawlaszczono i nie zniewolono.

  Art. 190a. Uporczywe nękanie - stalking
  ________________________________________
  Dz.U.1997.88.553 - Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. - Kodeks karny
  § 1. Kto przez uporczywe nękanie innej osoby lub osoby jej najbliższej wzbudza u niej uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia lub istotnie narusza jej prywatność,
  podlega karze pozba¬wienia wolności do lat 3.
  § 2. Tej samej karze podlega, kto, podszywając się pod inną osobę, wykorzystuje jej wizerunek lub inne jej dane osobowe w celu wyrządzenia jej szkody majątkowej lub osobistej.
  § 3. Jeżeli następstwem czynu określonego w § 1 lub 2 jest targnięcie się pokrzywdzonego na własne życie, sprawca
  podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.
  § 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 następuje na wniosek pokrzywdzonego.

 • felicjan.dulski

  Oceniono 13 razy -3

  Mieli ten sam sprzęt, co ekipa Macierewicza: ślady majonezu - trotyl. NWWD!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje