Alarm na lotnisku Skavsta okazał się fałszywy. Właścicielka walizki zwolniona

10.01.2016 14:24
Samolot należący do taniego przewoźnika Ryanair

Samolot należący do taniego przewoźnika Ryanair (&Fot. Joanna Dzikowska / Agencja Gazeta)

1. Na szwedzkim lotnisku ogłoszono alarm bombowy
2. Wstrzymano odprawę podróżnych, opóźnione są odloty m.in. do Warszawy
3. Alarm okazał się fałszywy

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

W bagażu, w którym detektory wskazały na lotnisku Skavsta, ok. 100 km na południe od Sztokholmu, obecność niebezpiecznej substancji, nie było materiału wybuchowego - podała po południu szwedzka policja.

Właścicielka walizki, starsza pani, która miała odlecieć do Polski, została zwolniona po przesłuchaniu i może kontynuować podróż. Kobieta nie jest już podejrzana o próbę przewozu zabronionych materiałów wybuchowych i łatwopalnych.Jak przekazała przedstawicielka policji Anette Wilhelmsson policyjni technicy po przebadaniu podejrzanego bagażu stwierdzili, że zawiera on wyłącznie rzeczy osobiste. Nie wiadomo, dlaczego rutynowa kontrola wykazała obecność materiału wybuchowego.

Z powodu alarmu ogłoszonego po wykryciu podejrzanej substancji terminal lotniska Skavsta był w niedzielę przez kilka godzin zamknięty. Opóźniło to odlot samolotów do Warszawy Modlina oraz Brukseli.

Lotnisko Skavsta pod Sztokholmem obsługuje tanie linie lotnicze Ryanair oraz Wizzair.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Komentarze (111)
Zaloguj się
 • michal_k_k

  Oceniono 12 razy 8

  Nic nie znaleziono. Zadziałał automatyczny detektor, po sprawdzeniu przez saperów okazało się, że w bagażu nie ma żadnych materiałów wybuchowych.
  Redakcja mogłaby zaktualizować tę notatkę.

 • normalny-parch

  Oceniono 14 razy 8

  ...kulki na mole i proszek na komary

 • wilma.flintstone

  Oceniono 9 razy 7

  Gazeta jak zwykle opozniony zaplon. Szwedzka prasa podala, ze niczego nie znaleziono w tej torbie, bylo tylko podejrzenie.

 • muzyk_barokowy

  Oceniono 42 razy 6

  Super. Tylko gdzie się podział tekst, w którym gazeta kilka godzin temu obwieściła wielkimi literami w tytule, że na lotnisku znaleziono środki wybuchowe, które przemycała do Polski starsza pani? Był pod tym samym adresem!

 • wyciety

  Oceniono 5 razy 5

  Nic nowego.Z powodu poprawnosci politycznej i tzw. profilowania rasowego,zadna wladza nie osmieli sie skontrolowac bezowego lub popielatego pasazera,zeby nie zostac oskarzonym o rasizm lub przesladowanie religijne.Ot taki kolejny lewacki wymysl.

 • witek7205

  Oceniono 4 razy 4

  Tez tak miałem. Przy przejsciu przez kontrolę wykryto na bagazu i rękach materiały wybuchowe.
  Przy zwrocie wypożyczonego samochodu tankowałem benzynę i zabrudzenia zostały na rękach, a potem na bagażu. To wystarczyło

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje