MSZ: Minister Waszczykowski wezwał ambasadora Niemiec

10.01.2016 13:36
Minister Witold Waszczykowski

Minister Witold Waszczykowski (KACPER PEMPEL/REUTERS)

Szef MSZ Witold Waszczykowski zaprosił na poniedziałek do Ministerstwa Spraw Zagranicznych ambasadora Republiki Federalnej Niemiec w Warszawie Rolfa Nikela - poinformował rzecznik MSZ Artur Dmochowski.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Jak napisał Dmochowski w komunikacie prasowym, zaproszenie niemieckiego ambasadora ma związek "z antypolskimi wypowiedziami polityków niemieckich".

Dmochowski powiedział dla Polskiej Agencji Prasowej, że rozmowa szefa MSZ i ambasadora odbędzie się przed południem. Nie chciał doprecyzować, o które wypowiedzi niemieckich polityków konkretnie chodzi. - W ostatnim czasie było ich w mediach wiele - dodał.

Później, pytany w TVN24 o to, jakie stanowisko przekaże ambasadorowi polski MSZ, Dmochowski powiedział, że "to stanowisko obrony polskiego interesu i polskiego wizerunku". Zaznaczył, że ostatnie wypowiedzi niemieckich polityków temu wizerunkowi szkodzą.

Wezwanie na "dywanik" do MSZ ma zapewne związek z kolejną krytyczną wobec polskiego rządu wypowiedzią szefa Parlamentu Europejskiego. Martin Schulz w wywiadzie dla niedzielnego "Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung" porównał politykę polskiego rządu do działań podejmowanych przez Putina.

"To jest sterowana demokracja a' la Putin, niebezpieczna putinizacja polityki europejskiej" - zaznaczył polityk niemieckiej SPD.

"FAS" przytoczył też inną krytyczną wobec Polski opinię byłej komisarz Viviane Reding - obecnie europosłanki z ramienia Europejskiej Partii Ludowej. "Atak na państwo prawa rozpoczyna się zawsze od ataku na Trybunał Konstytucyjny. Potem przychodzi kolej na media, najpierw publiczne, potem prywatne. To jest logika Putina, Orbana i Kaczyńskiego" - powiedziała Reding.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (682)
Zaloguj się
 • apw1964

  Oceniono 196 razy 86

  Nie do wiary! Nigdy bym nie przypuszczał, że w przepychankach między polskim ministrem spraw zagranicznych i niemieckim dyplomatą, będę kibicował temu drugiemu. Ale się narobiło!

 • milleniusz

  Oceniono 163 razy 69

  Dobra zmiana. Unia zniesie sankcje wobec Rosji. Dla równowagi wprowadzi sankcję wobec Polski. Kaczory zaczną robić biznes z Putinem, jak Orban (politycznie już im dość blisko) i tak wypełni się rola Targowicy. Prawdziwej Targowicy, nie tego, co uzurpatorzy patriotycznej tradycji chcą nam wmawiać. To nie otwarta polityka integracji europejskiej jest zdradą. To są prawdziwi wrogowie polskości. Wepchną nas w otchłań średniowiecznych konfliktów. Bazy NATO? Dotacje unijne? Bezpieczeństwo i wzrost? W opozycji do wszystkuch i wszystkiego? Ręce opadają.

 • white_lake

  Oceniono 154 razy 58

  mam nadzieję, że ambasador przyjedzie rowerem :D
  ciekawe, czy waszczyk poczęstuje go kaszanką czy pasztetem?
  czy krótko opier*doli na korytarzu i odeśle do domu?

 • rikitiki666

  Oceniono 103 razy 33

  Po co tyle krzyku. Zrezygnujmy z dopłat z unii. Zrezygnujmy z ich wartości. Zamknijmy granice . Stwórzmy Państwo jeden przywódca jeden naród. Utwórzmy poligon jądrowy na pustyni głębowskiej . Zamiast porcelany na ząbki wrócimy od metalowych koronek . Samochodów syrenek. Kanałów w TV będzie dużo telewizja jedna. Wrócimy do spokoju ducha , czystości serca. Nie będziemy pluć na inne narody, złorzeczyć szydzić . To oni będą nas podziwiać. ;)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje