Pokazał "fucka" związkowcom, teraz w zarządzie Polskiego Radia. Gosiewska krytycznie o nominacji Palade: Ma proputinowskie poglądy

Małgorzata Gosiewska, Marcin Palade

Małgorzata Gosiewska, Marcin Palade (Agata Grzybowska/Rafał Mielnik/AG)

1. Po zmianach w mediach publicznych Marcin Palade jest w zarządzie PR
2. Mówi się, że Palade może ma szanse zostać wiceszefem PR
3. W ocenie posłanki Gosiewskiej to zła nominacja: Ma proputinowskie poglądy

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Marcin Palade znany jest m.in. z gestu "fucka" wobec protestujących przed rozgłośnią związkowców za co później przeprosił. Dał się też poznać jako gorący zwolennik lustracji - kazał podpisywać oświadczenia lustracyjne nawet aktorom czytającym w radiu bajki, o czym pisała opolska "Gazeta Wyborcza". Zasłynął też jako informator ministerstwa skarbu i KRRiT, kiedy wysłał do tych instytucji zdjęcia penisa, które rzekomo znalazł w komputerze skarżącego się na niego pracownika. Po tych dokonaniach w 2008 roku został wyrzucony z Radia Opole.

Ale teraz Palade po zmianach w mediach publicznych, został członkiem zarządu Polskiego Radia, a według mediów, ma szanse otrzymać nominację na wiceszefa Polskiego Radia.

Fronda.pl poprosiła o komentarz w tej sprawie Małgorzatę Gosiewską, posłankę Prawa i Sprawiedliwości, wiceprzewodniczącą komisji spraw zagranicznych.

Serwis przypomniał, że Palade zarzucał Gosiewskiej i korespondentce TV Republika Biance Zalewskiej wspieranie nacjonalistycznego Prawego Sektora na Ukrainie.

Rok temu w tekście "Dwie wojowniczki" w "Gazecie Warszawskiej" pisał o Zalewskiej: "podobno polska i podobno dziennikarka Bianka Zalewska nazwała polskich kibiców-patriotów 'grupą bandytów i recydywistów ściągniętych przez Putina'", a Gosiewskiej, którą nazywał "wysokiej klasy specjalistka od przyrządzania kanapek i herbaty na rewolucyjnym Majdanie", zarzucał probanderowskie sympatie.

"To bardzo zła decyzja"

Zdaniem Gosiewskiej, jeśli informacje o nominacji znanego z proputinowskich sympatii Palade na szefa PR się potwierdzą, to będzie to bardzo zła decyzja.

"Mam wrażenie, że jego osoba w rzeczywistości jest bardzo prorosyjska, a wręcz proputinowska, mówiąc nie tylko w kontekście Ukrainy, ale też Białorusi. Pamiętam jego różne dziwne analizy i komentarze na te tematy" - powiedziała posłanka PiS.

Gosiewska podkreśliła, że w tej sprawie nie zamierza ślepo popierać decyzji partii.

"Mam nadzieję, że takiej nominacji, nie będziemy mieli, bo jeśli tak by się miało zdarzyć, to nie byłaby dobra decyzja. To byłaby bardzo zła decyzja. Jestem wiernym, lojalnym członkiem mojej partii, ale to nie oznacza, że ślepo zgadzam się ze wszystkimi decyzjami. Z tą decyzją zgodzić bym się nie mogła, bo byłaby ona szkodliwa dla Polski" - dodał posłanka PiS.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (179)
Pokazał "fucka" związkowcom, teraz w zarządzie Polskiego Radia. Gosiewska krytycznie o nominacji Palade: Ma proputinowskie poglądy
Zaloguj się
 • foton.3

  Oceniono 1 raz 1

  Jak Gosiewska zle o nim mówi to musowo szacun gostek.

 • iwano10

  0

  Już zaczyna się wojna w "prawym sektorze"?

 • stachkaz47

  Oceniono 6 razy -6

  Lepsze poglądy proputinowskie niż PROBANDEROWSKIE,
  Banderowcom na Majdanie zupę warzył ten garkotłuk-parriota i bimber z nimi chlał.
  Zasłużona polska patriotka a drugi patriota zdjęcia / slitfocie / pstrykał sobie na Majdanie.z banderowskimi bandziorami
  POLSKI KWIAT POLITYKI.

 • stachkaz47

  Oceniono 6 razy -6

  Interes tego garkotłuka Gosiewskiej interesem NARODU.
  Oby te szuje same się pozagryzały.
  Ile tych żon miał ten pokurcz Gosiewski.

 • man_sapiens

  Oceniono 1 raz -1

  Nic dziwnego, że PiS opiera się na członkach PZPR i TW. Potrzebuje ludzi o miękkich kręgosłupach. A dawni opozycjoniści mogą się stawiać. [i]Jażdżewski[/i]

 • enedue3

  Oceniono 4 razy 2

  Pani Gosiewska powinna siedzieć cicho i nie robić obciachu. Pan Jarek powinien ją odrutować jak wieprzka , który wywraca ryjem koryto.

  Proszę pani do bicia kotletów tudzież pichcenia rosołu iść a nie robić lewackie zamieszanie!

 • darazetes9898

  Oceniono 6 razy -2

  Na Rany Krwawiacego Chrystusa na jakiej podstawie- to- !!! nie powiem kobieta "gosiewskie " zostalo poslem ???????? kto- temu- dal mandat do zasiadania w sejmie - banderowcy ?

 • notremak

  Oceniono 14 razy -6

  A która to z żon śp. Gosiewskiego?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje