Pokazał "fucka" związkowcom, teraz w zarządzie Polskiego Radia. Gosiewska krytycznie o nominacji Palade: Ma proputinowskie poglądy

10.01.2016 10:28
Małgorzata Gosiewska, Marcin Palade

Małgorzata Gosiewska, Marcin Palade (Agata Grzybowska/Rafał Mielnik/AG)

1. Po zmianach w mediach publicznych Marcin Palade jest w zarządzie PR
2. Mówi się, że Palade może ma szanse zostać wiceszefem PR
3. W ocenie posłanki Gosiewskiej to zła nominacja: Ma proputinowskie poglądy

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Marcin Palade znany jest m.in. z gestu "fucka" wobec protestujących przed rozgłośnią związkowców za co później przeprosił. Dał się też poznać jako gorący zwolennik lustracji - kazał podpisywać oświadczenia lustracyjne nawet aktorom czytającym w radiu bajki, o czym pisała opolska "Gazeta Wyborcza". Zasłynął też jako informator ministerstwa skarbu i KRRiT, kiedy wysłał do tych instytucji zdjęcia penisa, które rzekomo znalazł w komputerze skarżącego się na niego pracownika. Po tych dokonaniach w 2008 roku został wyrzucony z Radia Opole.

Ale teraz Palade po zmianach w mediach publicznych, został członkiem zarządu Polskiego Radia, a według mediów, ma szanse otrzymać nominację na wiceszefa Polskiego Radia.

Fronda.pl poprosiła o komentarz w tej sprawie Małgorzatę Gosiewską, posłankę Prawa i Sprawiedliwości, wiceprzewodniczącą komisji spraw zagranicznych.

Serwis przypomniał, że Palade zarzucał Gosiewskiej i korespondentce TV Republika Biance Zalewskiej wspieranie nacjonalistycznego Prawego Sektora na Ukrainie.

Rok temu w tekście "Dwie wojowniczki" w "Gazecie Warszawskiej" pisał o Zalewskiej: "podobno polska i podobno dziennikarka Bianka Zalewska nazwała polskich kibiców-patriotów 'grupą bandytów i recydywistów ściągniętych przez Putina'", a Gosiewskiej, którą nazywał "wysokiej klasy specjalistka od przyrządzania kanapek i herbaty na rewolucyjnym Majdanie", zarzucał probanderowskie sympatie.

"To bardzo zła decyzja"

Zdaniem Gosiewskiej, jeśli informacje o nominacji znanego z proputinowskich sympatii Palade na szefa PR się potwierdzą, to będzie to bardzo zła decyzja.

"Mam wrażenie, że jego osoba w rzeczywistości jest bardzo prorosyjska, a wręcz proputinowska, mówiąc nie tylko w kontekście Ukrainy, ale też Białorusi. Pamiętam jego różne dziwne analizy i komentarze na te tematy" - powiedziała posłanka PiS.

Gosiewska podkreśliła, że w tej sprawie nie zamierza ślepo popierać decyzji partii.

"Mam nadzieję, że takiej nominacji, nie będziemy mieli, bo jeśli tak by się miało zdarzyć, to nie byłaby dobra decyzja. To byłaby bardzo zła decyzja. Jestem wiernym, lojalnym członkiem mojej partii, ale to nie oznacza, że ślepo zgadzam się ze wszystkimi decyzjami. Z tą decyzją zgodzić bym się nie mogła, bo byłaby ona szkodliwa dla Polski" - dodał posłanka PiS.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (179)
Zaloguj się
 • hamsterx

  Oceniono 116 razy 96

  która to jest gosiewska ?
  żona , druga żona (katolik może mieć dwie żony ?) czy matka ?

 • antytryzub

  Oceniono 98 razy 78

  "Dał się też poznać jako gorący zwolennik lustracji - kazał podpisywać oświadczenia lustracyjne nawet aktorom czytającym w radiu bajki"
  ale czy jest na tyle odważny aby zlustrować swojego spowiednika ?

 • mjr_wstrzas

  Oceniono 86 razy 74

  Nic tak nie wyczula na dobro Polski jak osobisty interes, prawda pani poseł? Nie lubimy się z Palade, to decyzja o jego nominacji jest dla Polski szkodliwa. Działalność TK widać też była dla Polski zawadą, bo pani poseł nie dała się zauważyć na manifestacji KODu. A skoro już o tym mowa, to chciałbym zauważyć, iż politycy PiS-u z Antonim Macierewiczem na czele opowiadają o demonstrantach tak wierutne bzdury, że te grafomańskie popisy Palade na pani temat to przy tym przyjacielski szturchaniec.
  Zatem uszy do góry i popierać partię w całości, a nie buntować się nagle, jak osobisty interes zagrożony.

 • obywatel_leming

  Oceniono 124 razy 66

  wyłazi to co wyjść musiało, że eurosceptyczny PIS musi być partią proputinowską.. czy Jarosław tego chce, czy nie... niezależnie czy Jarosław sobie zdaje sprawę jakich żołnierzy ma w swich szeregach, czy nie zdaje..

 • swistak336

  Oceniono 54 razy 52

  Kolejny miszczu z rodziny PiS. Po TW "Mieczysławie" mianowanym na szefa PKP (i odwołanym), towarzyszu prokuratorze atakującym TK, towarzyszu paliwowym, ministrze od ekranów przy każdej drodze, panu od propagandy do "ciemnego ludu", teraz pan proputinista.
  Cudowne TKM.

 • senior2244

  Oceniono 114 razy 50

  Przecież Maciorewicz i Świrosław działają wg. wskazówek Putina .To proputinowski dziennikarz nie jest żadnym zaskoczeniem.

 • p0p0ropopo

  Oceniono 103 razy 41

  WSZYSTKO UKŁADA SIĘ W LOGICZNĄ CAŁOŚĆ. ANI RAZU SMOLEŃSCY NIE KRYTYKOWALI OTWARCIE POOTINA. NA ROZMOWACH Z ORBANEM TO MAŁY POSEŁ MIAŁ DO NIEGO INTERES, BY TEN ZABLOKOWAŁ DZIAŁANIA UNII PRZECIWKO PIS. CZEGO ZAŻĄDAŁ ORBAN W ZAMIAN? MOŻEMY SIE DOMYSLAĆ, ALE POPARCIE JEGO PROPUTINOWSKIEJ POLITYKI TO CHYBA MINIMUM!
  ANI RAZU ADMINISTRACJA MAŁEGO POSŁA NIE WYSTĄPIŁA DO ROSJI O ZWROT WRAKU LUB Z JAKIMIKOLWIEK SENSOWNYMI ROSZCZENIAMI W SPR. SMOLEŃSKA.
  INTENCJE KARŁA SĄ AŻ NAD WYRAZ OCZYWISTE! CHCE PRZECHANDLOWAĆ ŚMIERĆ BRATA. CHCE BY POOTIN OSKARŻYŁ TUSKA O WSPÓŁUDZIAŁ W ZAMACHU NA TU-154 I POZWOLIŁ SMOLEŃSKIM DEFINITYWNIE UNIESZKODLIWIĆ OPOZYCJĘ. W ZAMIAN OTRZYMA ON PRZYCHYLNOŚĆ POLSKI W SWOICH DZIAŁANIACH - TAKŻE NA UKRAINIE. KONTRAKT NA ROPĘ Z ROSNIEFTEM JEST TEGO JAWNYM DOWODEM!
  ...A MOŻE PO PROSTU ROSJANIE SĄ W POSIADANIU NAGRANIA ROZMOWY JARKA Z LESZKIEM PRZED TRAGEDIĄ I TO JEST NAJORDYNARNIEJSZY SZANTAŻ, KTÓREMU ULEGA KARZEŁ?!
  TO DOMYSŁY, ALE UKŁADAJĄ SIĘ W LOGICZNĄ CAŁOŚĆ..

 • konigin

  Oceniono 90 razy 30

  Kolejny model BMW zostal skierowany na kurs dobrej zmiany. A pani Gosiewska niech tak nie kozaczy, bo jej prezes albo eks-cipis Terlecki szybko i brutalnie pokaza miejsce w pisim szeregu.

 • blechtrommel

  Oceniono 85 razy 29

  Patrzenie jak głupcy zagryzają się nawzajem byłoby dla mnie nawet przyjemne, gdyby nie fakt, że owi głupcy dorwali się do rządzenia moją Ojczyzną.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje