Zginał z okrzykiem "Allah Akbar" w Paryżu. Wcześniej mieszkał w ośrodku dla azylantów w Niemczech

10.01.2016 08:27
Policjanci przed komisariatem w Paryżu, przed którym zastrzelono napastnika z nożem

Policjanci przed komisariatem w Paryżu, przed którym zastrzelono napastnika z nożem (CHRISTOPHE ENA/AP)

1. Napastnik został zastrzelony w czwartek przed komisariatem w Paryżu
2. Z danych policji wynika, że mężczyzna mieszkał w ośrodku dla azylantów w Nadrenii Północnej-Westfalii

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Mężczyzna zakwaterowany był w mieszkaniu znajdującym się na terenie ośrodka w Recklinghausen, w zachodniej części Niemiec - podał tamtejszy Landowy Urząd Kryminalny (LKA). Niemieccy komandosi po otrzymaniu informacji od policji francuskiej przeszukali w sobotę pomieszczenia. Z komunikatu LKA wynika, że nie znaleziono żadnych śladów wskazujących na powiązanie mężczyzny z innymi zamachami.

Uzbrojony w nóż rzeźniczy mężczyzna został zabity w czwartek, gdy krzycząc "Allah Akbar", usiłował wejść do komisariatu policji w Paryżu. Napastnik miał na sobie atrapę pasa z ładunkami wybuchowymi. 20-letni Marokańczyk był znany policji, m.in. z udziału w napadzie rabunkowym na południu Francji.

Do próby ataku doszło dokładnie w rocznicę zamachu na paryską redakcję satyrycznego tygodnika "Charlie Hebdo" i krótko po upamiętniającej to ceremonii z udziałem prezydenta Francji Francois Hollande'a, podczas której powiedział on, że terroryzm nadal stanowi poważne zagrożenie dla kraju.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (163)
Zaloguj się
 • wiceherszt

  Oceniono 53 razy 43

  Jestem ciekaw, czy osoba poszkodowana w wyniku działań tych nielegalnych imigrantów (ranna w zamachu, molestowana, gwałcona, straszona nożem itp.) mogłaby wytoczyć proces państwu, które go do siebie nielegalnie sprowadziło, bądź całej UE, która odgórnie nakazuje rozlokowywanie tych ludzi?

  Przecież według Konwencji Genewskiej z 1951 roku, która wyraźnie reguluje kto jest a kto nie jest uchodźcą, cudzoziemcy nie mogą uzyskać ochrony w postaci statusu uchodźcy, gdy:

  - Podlegają wyłączeniom z mocy Konwencji Genewskiej, czyli: popełnili zbrodnię przeciwko pokojowi lub ludzkości, poważne przestępstwo o charakterze niepolitycznym przed przybyciem do Polski, lub inne akty sprzeczne z zasadami i celami Narodów, a także gdy stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa polskiego;
  - Przybywają z bezpiecznego kraju (gdzie prawa człowieka podlegają zasadniczej ochronie);
  - Przybywają z bezpiecznego kraju trzeciego, który zapewnia im dostęp do postępowania o nadanie statusu uchodźcy;
  -Status uchodźcy został im już nadany w innym kraju

  WSZYSCY spośród islamskich imigrantów, prawem kaduka przebywających w Niemczech i Francji spełniają przesłanki co najmniej trzech spośród powyższych punktów, zaś duża część podpada pod wszystkie na raz. Nie są to więc żadni uchodźcy, tylko przestępcy, którzy nielegalnie i z pominięciem wszelkich procedur a także ważnych wiz wtargnęli na teren kraju.

  I tu zaczyna się powód do procesu, gdyż władze, które powinny stać na straży prawa, zamiast to robić i odsyłać intruzów tam, skąd przyszli, wręcz zachęcają ich do łamania prawa i tłumnego przebywania. Państwo zachęca więc do przestępstwa a poszkodowani są obywatele. Czy nie powinno wypłacać odszkodowań za takie działania, podobnie jak wypłaca odszkodowania w przypadku, gdy państwowy czołg rozwali komuś dom albo państwo zechce wywłaszczyć kogoś z jego mienia?

 • Michal Xinski

  Oceniono 46 razy 40

  Trzecie pokolenie islamskich imigrantów w Europie, któremu żyje się znacznie lepiej niż przeciętnemu Polakowi, zakłada mundur, bierze broń i walczy po stronie ISIS. Oto miara sukcesu multikulti i integracji.

 • lukki69

  Oceniono 52 razy 40

  ..a co z kobietami i dziećmi..? napiszcie coś o kobietach i dzieciach.....będzie ciężko bo wiekszość została w lepiankach i domach....

 • america_n_beauty

  Oceniono 56 razy 36

  Jak można twierdzić w świetle wydarzeń związanych z imigrantami, że imigranci ubogacą naszą europejską kulturę? Czy to wyjątkowe wyrachowanie, czy ktoś komuś płaci za demontaż Europy? Merkel et consortes powinna trafić przed trybunał za działanie zmierzające do samobójstwa Europy.

 • czarnydoktor

  Oceniono 42 razy 30

  Kolejny "gość pani Merkel "

 • brajanu

  Oceniono 41 razy 27

  tym razem policja była szybsza i nie udało sie ubogacić kulturowo paryża.

 • contact_front

  Oceniono 29 razy 21

  "20-letni Marokańczyk był znany policji, m.in. z udziału w napadzie rabunkowym na południu Francji."

  Nieśmiało zapytam - skoro był znany policji MIĘDZY INNYMI z UDZIAŁU w napadzie rabunkowym, to jakim cudem chodził po wolności?

 • PJan Pokorny

  Oceniono 43 razy 19

  Czyli Ciocia Angela jest wspolodpowiedzialna, zaprosila terroryste i dala mu schronienie a takze "przykrywke" do dzialania ( byl przeciez "biednym uchodzca" sprawdzonym przez sluzby niemieckie ).
  Gdybym ja zaprosil albo ugoscil takie "uchodzce" do bym mial mase klopotow a prawdopodobnie "dolek" by mnie nie ominal.
  A Cioci Angeli nikt o wspoludzial nie oskarzy. Robi to bezkarnie ( mam nadzieje do czasu ) i nie na swoj koszt a podatnikow ( nie pytajac ich o zdanie a w ciagu roku bedzie potrzeba 10 000 000 000 Euro ),

 • junk92508

  Oceniono 24 razy 18

  Zabaw w Sylwestra nie do końca spełniła jego oczekiwania i spieszyło mu się do hurys.

  Niewierne europejskie kobiety jakoś za bardzo protestowały - a przecież islam uczy że są dla wiernych zdobywców.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje