Macierewicz o KOD: "Część dawnych elit, które przywłaszczyły sobie Polskę. Kontynuacja aparatu komunistycznego"

09.01.2016 22:52
Szef MON Antoni Macierewicz

Szef MON Antoni Macierewicz (Fot. MICHAŁ GROCHOLSKI/ Agencja Gazeta)

Antoni Macierewicz stwierdził, że manifestujący w protestach KOD to "część dawnych elit, które przywłaszczyły sobie Polskę przez ostatnie 25 lat". Dodał, że część z nich "to kontynuacja aparatu komunistycznego - bezpośrednio ci ludzie, albo ich najbliżsi".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Nikomu nie odbiera się wolności słowa, wręcz odwrotnie - przywraca się wolność słowa większości narodu, która była tego pozbawiona - powiedział minister obrony Antoni Macierewicz w kontekście manifestacji organizowanych przez Komitet Obrony Demokracji.

- Ktoś wygrał te wybory, ktoś je przegrał. Ktoś jest większością, ktoś mniejszością. Oczywiście mniejszość ma swoje prawa. Nikt mniejszości praw ani nie odmawia, ani nie ma zamiaru odmawiać. Ale każdy kraj ma być rządzony z wolą większości, bo na tym polega demokracja, o to w tej demokracji chodzi, żeby wybierać i podejmować decyzje zgodnie z tym, co naród uznał za niezbędne do zrealizowania - mówił Macierewicz w Radiu Maryja i Telewizji Trwam.

KOD to "część dawnych elit, kontynuacja aparatu komunistycznego"

Zdaniem Macierewicza manifestujący w protestach KOD to "część dawnych elit, które przywłaszczyły sobie Polskę przez ostatnie 25 lat". Zaznaczył, że część z nich "to kontynuacja aparatu komunistycznego - bezpośrednio ci ludzie, albo ich najbliżsi".

- Teraz krzyczą, że odbiera się Polsce wolność słowa. To nieprawda, nikomu nie odbiera się wolności słowa, wręcz odwrotnie - przywraca się wolność słowa większości narodu, która była tego pozbawiona. Mamy do czynienia z rodzajem buntu części dawnych elit przeciwko narodowi, przeciwko ludowi, który wygrał wybory - podkreślił minister obrony.

Macierewicz zwrócił uwagę, że zwykle lud buntował się przeciwko złym elitom.

- Teraz, gdy lud wygrał, część tych elit zarzuca ludowi, że bezprawnie korzysta z demokracji. Po prostu tym ludziom się coś pomyliło. Przypominają się im czasy okresu komunistycznego, kiedy powołując się na klasę robotniczą, rządzili przeciwko narodowi - mówił minister.

"Front patriotyczny skupiony wokół PiS"

Polityk PiS zaznaczył, że wielki front patriotyczny skupiony wokół PiS tworzą ludzie, którzy przez dziesięciolecia walczyli, których rodzice "gnili w więzieniach" i byli skazywani na kary śmierci. Dodał, że demokracja została wywalczona dzięki wysiłkowi narodu, Kościoła i tych, którzy ginęli.

- Nie damy się zakrzyczeć ani zaszantażować bez względu na to, czy robią to ci ludzie na ulicy, czy w Sejmie, czy też sięgają po "bratnią pomoc". Nawiązuję do tych sformułowań, które dzisiaj padły z ust polityków. (...) Nawiązywanie do "bratniej pomocy" to nie jest w Polsce dobry kierunek myślenia - podkreślił Macierewicz.

Protesty KOD

W sobotę Pod hasłem "Wolne Media" w wielu miastach w całym kraju odbyły się manifestacje Komitetu Obrony Demokracji. Uczestnicy protestowali przeciwko dokonanym ostatnio zmianom w ustawie o radiofonii i telewizji, a w konsekwencji tego w zarządach TVP i Polskiego Radia.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (1130)
Macierewicz o KOD: "Część dawnych elit, które przywłaszczyły sobie Polskę. Kontynuacja aparatu komunistycznego"
Zaloguj się
 • mirekch60

  0

  Przygłupy głosowali za przygłupem.

 • por1

  0

  Tu brak słów zeby określic tego człowieka o chorej wyobraźni,nawet kaczor zauważył ,że Antoni mu odleciał...

 • swistakonline

  0

  U Antka bz. Można liczyć na jego skurduplały rozum i pislamską paranoję.

 • pare.slow

  Oceniono 2 razy 2

  Pierwszy sekretarz i jego zastepca. Jak bym slyszala Gomulke, a ci dlugo sie nie utrzymali.
  Ci panowie Macie i Kaczo spoznili sie o conajmniej 60 lat. A ten pociag juz odjechal p. Macierewicz i p. Kaczynski!

 • vanad48

  Oceniono 3 razy -1

  Jak widzicie to forum jest już całkowicie opanowane przez płatnych trolli -

 • stanislaw.sk

  Oceniono 2 razy 2

  Wy dużo więcej sobie przywłaszczyliście np. rocznice (3 maja, 13 grudnia), wymyśliliście miesięcznice za obchodzone za państwowe a nie partyjne pieniądze, stawianie pomników, zbędnego sarkofagu na Wawelu, zmiany nazw placów czy ulic ku zadowoleniu prezesa PiSu.

 • vanad48

  Oceniono 2 razy 2

  Ot... puścił bąka naczelny szpicel Putina...już w czasach podziemnej Solidarności ostrzegano w Warszawie przed tym indywiduum...

 • an.noyed

  Oceniono 3 razy 3

  Antoni, zadam ci miłe mi pytanie. Ile wziąłeś od Putina za listę polskich współpracowników kontrwywiadu.? Oczywiście zdaję sobie sprawę, że pytanie zostanie bez odpowiedzi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje