PiS wzięło media. Lis na Twitterze: ''Zaczęło się. Poinformowali mnie, że nowy szef TVP2 nie chce, żeby...''

09.01.2016 21:19
Tomasz Lis

Tomasz Lis (WOJCIECH OLKUŚNIK)

Tomasz Lis na Twitterze napisał, że właśnie dostał wiadomość, jakoby nowy prezes TVP2 nie chciał, aby gościem najbliższego programu "Tomasz Lis na żywo" był prof. Andrzej Rzepliński, prezes Trybunału Konstytucyjnego.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Lis napisał na Twitterze, że właśnie dostał wiadomość od TVP2, jakoby Maciej Chmiel - nowy szef stacji - nie chciał, aby w programie dziennikarza uczestniczył prezes Trybunału Konstytucyjnego prof. Andrzej Rzepliński. Co na to Lis?Tomasz Lis już w ostatnim programie pożegnał się z widzami, w razie gdyby jego program zdjęto z anteny wcześniej niż wraz z końcem miesiąca. Mówił wtedy: - Wbrew kolportowanym kłamstwom, na ten program nigdy nie przeznaczono ani złotówki z abonamentu, ani złotówki! Wręcz przeciwnie, program zarobił dla TVP grubo ponad 100 mln zł.

"Nigdy nie interweniowali"

Lis dodał, że przez ostatnie osiem lat, gdy robił program w Telewizji Polskiej, nie zdarzyło się ani razu, aby szef TVP2 ingerował w skład gości.

Nie dawniej jak wczoraj nowy prezes Telewizji Polskiej - Jacek Kurski - zarzekał się, że będzie gwarantem niezależności tego medium.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Komentarze (762)
Zaloguj się
 • jurek4491

  Oceniono 286 razy 204

  Wzięli sobie jak swoje i nie ma w tym nic dziwnego , TREAZ K.WA MY , przecież Kryśka powiedziała już dawno jak będzie .
  Będzie tak jak w TV Sram , 98 % wszystkich wypowiedzi to wychwalanie : rządu, partii rządzącej i PiSdencika , wszelka krytyka niedozwolona i nie dopuszczalna .
  Dobrze tak tym wszystkim którzy głosowali na świrów smoleńskich a to jest dopiero początek , to przedbiegi jaszcze świry pokażą do czego są zdolne .

 • paninory

  Oceniono 211 razy 175

  Od kiedy to Jacek Kurski jest gwarantem czegokolwiek, a w szczególności niezależności?????

 • wit.tar

  Oceniono 242 razy 158

  Albo Lisa albo prof.Rzepińskiego ochrona nie wpuści do budynku. Takie są metody. Także siedzibę TK pewnego dnia mogą otoczyć "zwarte szeregi kibiców" z krzyżami i pochodniami...

 • calmy

  Oceniono 196 razy 132

  Bo oni tak mają. To zupełnie jak za Gomułki, wtedy TVP zarządzał obdarzony osobistym zaufaniem !. Sekretarza PZPR niejaki Sokorski. Gomułka dzwonił do Sokorskiego a Sokorski dzwonił do redakcji i kazał zmieniać zasłonki w tle, dekorację lub spikera. Z jednej strony masakra i Korea Pn jeśli chodzi o standardy.
  Z drugiej strony cieszę się, że (niektórzy) młodzi ludzie doświadczą szoku poznawczego, który uświadomi im co stracili przez własną gnuśność, polityczne lenistwo i podatność na tani populizm.
  Wolność jest cennym dobrem, jeśli dostało się za darmo, to się nie ceni.

 • tomtg123

  Oceniono 198 razy 124

  Nie będzie miejsca dla Lisa w nowo-powstającej rządowej "TV-Kłamca" (nazwa od przydomku prezesa Kurskiego - Giertych mu ten przydomek nadał i to już zostanie na Kurskim do końca życia ) .
  Lis może być w tej sytuacji po prostu dumny.

 • Bronia Jed

  Oceniono 110 razy 88

  Zawsze się zastanawiam, czy już mam używać mocnych słów, czy poczekać, bo potem ich zabraknie? Tylko każde te nowe, jest tak nowe, że nigdy tego nie było. Mocniejsze...itd.
  Kiedy ludziom puszczą nerwy?

 • jxl82

  Oceniono 145 razy 73

  TVPIS-Przed włączeniem skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą,

 • free_radical

  Oceniono 87 razy 65

  a teraz "zondzi" kaczak i on decyduje nawet ktora reka sie podetrzesz...

  plus.google.com/u/0/114951659479707088507

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje