PiS wzięło media. Lis na Twitterze: ''Zaczęło się. Poinformowali mnie, że nowy szef TVP2 nie chce, żeby...''

Tomasz Lis

Tomasz Lis (WOJCIECH OLKUŚNIK)

Tomasz Lis na Twitterze napisał, że właśnie dostał wiadomość, jakoby nowy prezes TVP2 nie chciał, aby gościem najbliższego programu "Tomasz Lis na żywo" był prof. Andrzej Rzepliński, prezes Trybunału Konstytucyjnego.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Lis napisał na Twitterze, że właśnie dostał wiadomość od TVP2, jakoby Maciej Chmiel - nowy szef stacji - nie chciał, aby w programie dziennikarza uczestniczył prezes Trybunału Konstytucyjnego prof. Andrzej Rzepliński. Co na to Lis?Tomasz Lis już w ostatnim programie pożegnał się z widzami, w razie gdyby jego program zdjęto z anteny wcześniej niż wraz z końcem miesiąca. Mówił wtedy: - Wbrew kolportowanym kłamstwom, na ten program nigdy nie przeznaczono ani złotówki z abonamentu, ani złotówki! Wręcz przeciwnie, program zarobił dla TVP grubo ponad 100 mln zł.

"Nigdy nie interweniowali"

Lis dodał, że przez ostatnie osiem lat, gdy robił program w Telewizji Polskiej, nie zdarzyło się ani razu, aby szef TVP2 ingerował w skład gości.

Nie dawniej jak wczoraj nowy prezes Telewizji Polskiej - Jacek Kurski - zarzekał się, że będzie gwarantem niezależności tego medium.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Komentarze (762)
PiS wzięło media. Lis na Twitterze: ''Zaczęło się. Poinformowali mnie, że nowy szef TVP2 nie chce, żeby...''
Zaloguj się
 • paseo

  0

  -------------------------------

  Warte dzis przypomnienia ! Z innego kraju ,dawno temu ale dzis PiS wiernie realizuje Goebbels'a ,oto niektore z jego wypowiedzi: Absolutnym prawem państwa jest nadzorowanie kształtowania się opinii publicznej.

  Ale kiedy będziemy ustępowali, ziemia się zatrzęsie

  Im większe kłamstwo, tym ludzie łatwiej w nie uwierzą.

  Jeśli zdobędziemy władzę, nie oddamy jej już nigdy, chyba że zostaniemy wyniesieni z naszych gabinetów jako trupy....

  Kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą.

  Kto nie jest z nami,jest przeciwko nam.

  Jak wygramy, to kto nas będzie pytał o metodę. Mamy tak czy owak tak wiele na sumieniu, ze musimy zwyciężyć, bo inaczej czeka nas zaglada

  Gdy opowiada sie wielkie klamstwo i dostatecznie czesto je powtarza,ludzie w koncu w nie uwierza.

  Mozna tkwic w klamstwie tak dlugo,jak dlugo uda sie wladzy ukrywac przed ludzmi militarne,gospodarcze i polityczne konsekwencje tego klamstwa.Dlatego zywotna sprawa dla panstwa jest uzycie calej swej potegi dla zduszenia przekonan od tego klamstwa odbiegajacych.
  Prawda jest smiertelnym wrogiem klamstwa i dlatego prawda jest najwiekszym wrogiem wladzy .

 • Janusz Senex

  Oceniono 4 razy 2

  "Nie dawniej jak wczoraj nowy prezes Telewizji Polskiej - Jacek Kurski - zarzekał się, że będzie gwarantem niezależności tego medium."
  ------------------------------------------------
  I znajdzie się ktoś,kto tej sprzedajnej szmacie uwierzy???

 • dyskootantka

  Oceniono 5 razy 3

  Dziś finał Wielkiej Orkiestry a połowa Wiadomości w TVP1 była o wszystkich innych instytucjach dobroczynnych. Po to, żeby przesłonić owsiakową orkiestrę. Dobra zmiana?

 • m.arco

  Oceniono 21 razy 9

  W skład gości nie ingerował żaden z prezesów ale w ofertę programową zalecającą rzadową propagandę sukcesu i owszem, wszyscy. Oglądam TVP to wiem i nawet Tomasz Lis nie wciśnie mi kitu.

 • Papa Smerf

  Oceniono 13 razy -1

  Kto by śmiał ingerować w program człowieka, którego maskotkę nosił przy sobie sam Tusk, słońce Peru naczelny folksdojcz i namiestnik Niemiec na Polskę. W kuluarach mówiło się też ,że Tusk tę maskotkę często wkładał sobie do rozporka i wtedy oczy robiły mu się duuuuże.

 • andrewpiotr

  Oceniono 11 razy -1

  Jestem ciekaw ilu z was malkontenci płaci systematycznie abonament telewizyjny. Co was skłania do żalu po Hienie Roku. Jeżeli jest taki dobry jak sam o sobie sądzi to zapewne znajdzie miejsce na antenach stacji komercyjnych POLSAT, TVN lub TRWAM. Życzę mu powodzenia.

 • arcylapsus

  Oceniono 21 razy -11

  Polskie 3P (prezes, prezydent, premier) to:
  SATRAPA, ATRAPA i FAJTŁAPA.

 • august.b-w

  Oceniono 14 razy 0

  Pan Lis to, moim zdaniem, zawistny człowiek.
  Jego programy są beznadziejną agitką.
  Powinien jak najprędzej zniknąć z publicznej telewizji...

 • bilinski53

  Oceniono 12 razy -2

  Prezes Trybunału nie może występować w TV szczególnie w tak upolitycznionym programie, bo albo jest bezstronnym sędzią albo robi propagandę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje