Dziesiątki ofiar rosyjskiego nalotu w Syrii

09.01.2016 17:06
Ofiary jednego z rosyjskich bombardowań w Syrii

Ofiary jednego z rosyjskich bombardowań w Syrii (Fot. KHALIL ASHAWI/REUTERS)

1. W rosyjskim nalocie zginęło od 39 do 50 osób
2. Celem ataku było syryjskie odgałęzienie Al Kaidy
3. Wśród zabitych są cywile


Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

W rosyjskim nalocie na miasto Maarrat an-Numan na północnym zachodzie Syrii zginęło w sobotę co najmniej 39 osób; jest też wielu rannych - poinformowało Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka. Agencja dpa pisze, że inne źródła mówią nawet o 50 zabitych.

Pociski rakietowe trafiły m.in. w gmach sądu i w więzienie; oba te obiekty były pod kontrolą syryjskiego odgałęzienia Al-Kaidy. Wśród zabitych są cywile, ale większość ofiar to islamiści i więźniowie - odnotowuje Obserwatorium, które ma siedzibę w Londynie, ale dysponuje siecią informatorów w Syrii.

Rosyjskie naloty

Rosja prowadzi od 30 września bombardowania w Syrii, które Kreml przedstawia jako wymierzone w Państwo Islamskie. Jednak syryjscy rebelianci walczący z reżimem prezydenta Baszara el-Asada, a także Zachód zarzucają Rosji, że celem nalotów padają ugrupowania niedżihadystyczne i cywile.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (78)
Dziesiątki ofiar rosyjskiego nalotu w Syrii
Zaloguj się
 • pregierz

  Oceniono 2 razy 0

  Skuteczośc Rosjan jest nie na ręke żadndarmom z ósa.

 • szczurzec1

  Oceniono 1 raz 1

  No i dobrze. Rozpiździć ich wsiech :DDD

 • neb78

  Oceniono 2 razy 2

  Czy ja mam już zaniki pamięci czy to ta sama Al-Kaida, która dokonała zamachu 11 września? To już nie terroryści tylko rebelianci? Ciekawe, bardzo ciekawe... To się chyba nazywa relatywizm polityczny, ale mogę się mylić.

 • lolik52

  Oceniono 3 razy 3

  ruskie zbombardowali obiekty należące do Al Kaidy,ta organizacja to nie armia,to cywile z bronią w reku ,czyli terroryści.
  Kał boye dziś zbombardowali w Jemenie szpital LEKARZE BEZ GRANIC,co gazeta na to?szpital, do kogo by nie należał, nie podlega bombardowaniom.
  Rosjanie każde swoje bombardowania rejestrują z dronów,aby były dowody że realnie bombardują cele które deklarują,amerykanie zaś bombardują co popadnie i bez żadnych dowodów,co najwyżej przeproszą.

 • marzenna56

  0

  no i pała im w łeb

 • ambion2015

  Oceniono 5 razy 3

  Brawa ogromne dla Putina i Rosji. Mam wrażenie, że tylko ten kraj jest bardziej skuteczny od całej koalicji przeciwterrorystycznej

 • tow.lenin.wiecznie.zywy

  Oceniono 5 razy 3

  Brawo Rosja, bombardujcie wahabicką i banderowską swołocz równo z gruntem, cały Wolny Świat i normalna, nieszechterowa Polska z Wami!

  :)

 • octopusdei

  Oceniono 4 razy 2

  A ile było cywilnych ofiar amerykańskich bombardowań Hiroszimy i Nagasaki?

 • gacek1947

  Oceniono 11 razy -3

  Ruskie po prostu robią to, co dawno powinno być zrobione. Niestety, są i inne ofiary. Ale tak było zawsze i zawsze będzie. Pokój i spokój nigdy nie będą za darmo.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje