Nie żyje krakowska prokurator. Syn zadał jej kilkadziesiąt ciosów nożem

09.01.2016 14:57
Róg al. Mickiewicza i ul. Czarnowiejskiej. Tutaj policja zatrzymała syna prokurator Anny Jedynak.

Róg al. Mickiewicza i ul. Czarnowiejskiej. Tutaj policja zatrzymała syna prokurator Anny Jedynak. (KUBA OCIEPA)

1. Anna Jedynak była wiceszefową prokuratury okręgowej w Krakowie
2. Kobieta została zamordowana przez syna
3. 26-latek zadał jej kilkadziesiąt ciosów nożem
4. Policjanci zatrzymali go po dramatycznym pościgu

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Do tragedii doszło w sobotę po godz. 4 rano. Według wstępnych ustaleń 26-latek wrócił do mieszkania na osiedlu przy ul. Bociana w Krakowie i obudził matkę. Doszło do awantury, w wyniku której zadał kobiecie kilkadziesiąt ciosów nożem - podaje "Gazeta Wyborcza".

Policjantów zaalarmował jeden z sąsiadów - funkcjonariusze otrzymali informację, że w bloku słychać było krzyk kobiety, a chwilę po tym z mieszkania wyszedł mężczyzna poplamiony krwią. Na miejsce przyjechał pluton alarmowy i kilka radiowozów.

Dramatyczna ucieczka przed policją

Mężczyzna wsiadł do samochodu i zaczął uciekać, po drodze miał wypadek. Wysiadł, po czym zatrzymał inny pojazd - atrapą broni sterroryzował kierowcę i odebrał mu samochód. Uciekając uderzył w tramwaj, potem spowodował inną kolizję, w końcu zaczął uciekać pieszo.

Ścigający go policjanci wzywali do odrzucenia broni, ale mężczyzna nie zrobił tego. Padły strzały ostrzegawcze, ale ostatecznie mężczyzna został obezwładniony przy pomocy trasera, tj. paralizatora.

Zatrzymany był pod wpływem alkoholu, nie został przesłuchany. Wiadomo jednak, że był to syn zamordowanej - potwierdził rzecznik Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie Piotr Kosmaty. - To tragedia rodzinna, nie można mówić o żadnym związku zabójstwa z pełnioną przez ofiarę funkcją i obowiązkami - podkreślił.

Kim była prokurator Anna Jedynak?

Jedynak od kilkunastu lat pełniła różne funkcje w pionie prokuratorskim. Była wiceszefową, a następnie szefową Prokuratury Rejonowej Kraków-Podgórze, później przeszła do wydziału sądowego i nadzoru Prokuratury Okręgowej w Krakowie - podaje "GW". Cztery lata temu została zastępcą prokuratora okręgowego, nadzorowała też prace prokuratur rejonowych. Miała 52 lata.

Więcej czytaj na Kraków.Wyborcza.pl >>>

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (71)
Nie żyje krakowska prokurator. Syn zadał jej kilkadziesiąt ciosów nożem
Zaloguj się
 • waspan

  Oceniono 1 raz -1

  niestety kobiety często za karierę płacą niepowodzeniami w życiu osobistym, tu doszło do straszliwej tragedii, nie osądzajmy nikogo zbyt szybko, niech to zrobi niezależny i niezawisły sąd ....:(

 • whyduck999

  Oceniono 1 raz 1

  Ogromna tragedia, ale...

  Koleś poplamuony krwią ucieka przez miasto, uderza w tramwaj i te strzały ostrzegawcze... Pytam serio- kiedy policjanci mogliby zacząć do niego strzelać?

 • supertlumacz

  Oceniono 4 razy -2

  Mnie w tym wszystkim dziwi tylko że syn przebywał w Polsce. Dlaczego PAP nagłośnił akurat ten przypadek RODZINY PATOLOGICZNEJ? Czyżby zamordowana albo sprawca byli powiązani z PiS?

  Wszelkie potomstwo korpusu sędziowskiego i wyższych funkcjonariuszy organów ścigania przebywa poza granicami Polski. Chcieliby przetrwać ISTOTNE zmiany polityczne w Polsce takie jak wyzwolenie narodowe dzięki połączonym wysiłkom sąsiadów... Próżne wasze nadzieje na uniknięcie eksterminacji.

 • villiers

  Oceniono 40 razy 6

  Chcecie go mocno ukarać?
  Puśćcie go wolno.
  Z tym się nie da żyć.

 • wit.tar

  Oceniono 15 razy -9

  Ciekawe jakie śledztwo związane z pisem prowadziła... Warto by sprawdzić...

 • kochambolka

  Oceniono 50 razy 0

  "...Była wiceszefową, a następnie szefową Prokuratury Rejonowej Kraków-Podgórze, później przeszła do wydziału sądowego i nadzoru Prokuratury Okręgowej w Krakowie - podaje "GW". Cztery lata temu została zastępcą prokuratora okręgowego, nadzorowała też prace prokuratur rejonowych..."
  ....Czyli była beznadziejna na swoich stanowiskach!..Prokuratura Podgórze...i podległe jej komisariaty są najgorsze z pewnością nie tylko w Krakowie ...ale i w kraju!
  ....
  W tych prokuraturach siedzi banda nierobów!...produkująca przestępców!..nic dziwnego, ze wyprodukowała takiego synka!
  Kilka lat temu wyciszano mafie narkotykowe synków krakowskiego establishmentu...pewnie on tez tam był...sama śmietanka..

 • genocidezionism

  Oceniono 56 razy 2

  do tego prowadzi wychowanie dzieci bez ojców przez tzw. kobiety wyzwolone , dla których każde łóżko jest dobre byleby była w nim stojacą pała

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje