Wujek prezydenta Andrzeja Dudy będzie rządził Radomskiem. Wskazała go premier

09.01.2016 14:10
Komisarz Radomska Wiesław Kamiński

Komisarz Radomska Wiesław Kamiński (Fot. http://www.radomsko.pl)

1. Wiesław Kamiński zastąpi dotychczasową prezydent Radomska
2. Polityk jest bliskim krewnym Andrzeja Dudy
3. Na to stanowisko wskazała go premier Beata Szydło

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Dotychczasową prezydent Radomska była Anna Milczanowska, która rządziła nim od 2006 roku. W wyborach parlamentarnych dostała się jednak do Sejmu z listy PiS w okręgu piotrkowskim i musiała pożegnać się z funkcją. W takiej sytuacji do czasu przeprowadzenia nowych wyborów miastem rządzi komisarz (czyli p.o. prezydenta) powoływany przez premiera.

Beata Szydło na stanowisko komisarza wskazała Wiesława Kamińskiego. - Babcia Andrzeja Dudy jest rodzoną siostrą mojej mamy - przyznaje polityk. "Gazeta Wyborcza" precyzuje, że babcia prezydenta jest chrzestną matka wujka Kamińskiego.

Przed objęciem funkcji komisarza Kamiński był prezesem Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Radomsku. Już wtedy nie wykluczał, że wystartuje w wyborach na prezydenta miasta - dodaje "GW". Tak się też stanie: 7 lutego polityk będzie ubiegał się o ten urząd jako kandydat PiS.

Całość czytaj na Łódź.Wyborcza.pl >>>Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (423)
Zaloguj się
 • mmgazeta

  Oceniono 188 razy 160

  Pani Kornhauser, nie wstyd Pani? Wyjść z szacownej żydowskiej rodziny i wdać się w takie szemrane koligacje? Jak się musi czuć teraz Pani Ojciec?

 • faustxyz

  Oceniono 153 razy 101

  "Dobra zmiana" po pisiemu, TKM. Siostra babci też ma błogosławione piersi i łono. Pisofile w ekstazie, ale dla innych to jest poniżające, pisiory robią z Polski kraj o standardach afrykańskich. Znam pewną starą pannę, dewotę, o jest powszechnie znana i wyśmiewana w moim mieście. Baba jest fanatyczną miłośniczką Kaczora&Dudy, na pniu kupuje wszelkie knigi na ich temat, a przy tym z dumą chwali się, że jej brat był w SB, a oprócz K&D ubóstwia Putina. Oto wyborcy pisuaru, nie sądzę aby przypadek tej mentalnej pokraki, był odosobniony.

 • kastoripollux

  Oceniono 94 razy 88

  Ciekawe kiedy coś obejmie Adaś Long Penis Hofman. Jedna szuja wzięła TV, to i drugiej coś się należy.

 • ferdynand_007

  Oceniono 65 razy 61

  Program "RODZINA NA SWOIM" jest wdrażany z rozmachem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje