Polscy kibice do Niemców: "Brońcie swoich kobiet, a nie naszej demokracji"

09.01.2016 12:09
Kolonia w Sylwestra i transparent polskich kibiców (fot. Markus Boehm/Associated Press/Marta Smolańska/Twitter)

Kolonia w Sylwestra i transparent polskich kibiców (fot. Markus Boehm/Associated Press/Marta Smolańska/Twitter) (Fot. Markus Boehm/Associated Press/Marta Smolańska/Twitter)

Podczas siatkarskiego meczu Polska-Niemcy w Berlinie część polskich kibiców wywiesiła transparent: "Brońcie swoich kobiet, a nie naszej demokracji". To aluzja do wypowiedzi niemieckich polityków nt. sytuacji politycznej w Polsce i niedawnych napaści na kobiety w niemieckich miastach.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

"Brońcie swoich kobiet, a nie naszej demokracji" to czytelna aluzja do ostatnich wypowiedzi niemieckich polityków, m.in. przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Martina Schulza, na temat zmian wprowadzanych w Polsce przez nową większość rządzącą.

Tymczasem na niemieckie władze spadła ostatnio krytyka po skandalicznych atakach na kobiety w noc sylwestrową. Przez pierwsze dni o tych wydarzeniach było słychać bardzo niewiele. Padają oskarżenia, że medialne milczenie organów państwa spowodowane są tym, że większość napastników stanowili imigranci - a politycy obawiali się "zaostrzać antyimigranckie nastroje".

Polscy kibice, którzy wywiesili transparent, połączyli kontekst tego wydarzenia i wcześniejszych wypowiedzi Schulza czy eurokomisarza Gunthera Oettingera:Co się stało w Niemczech?

Przypomnijmy: W noc sylwestrową liczące nawet do kilkuset osób grupy mężczyzn, według potwierdzonych potem przez policję zeznań świadków głównie "pochodzenia arabskiego lub północnoafrykańskiego" atakowały, okrążały, napastowały seksualnie i okradały kobiety na ulicach m.in. Kolonii, Stuttgartu i Hamburga.

Zeznania świadków dotyczące arabskiego i północnoafrykańskiego pochodzenia napastników zostały potwierdzone przez kolońską policję. Doszło do co najmniej dwóch gwałtów i licznych kradzieży, około stu kobiet zgłosiło się na policję, większość z nich mówiła m.in. o molestowaniu seksualnym i dotykaniu miejsc intymnych przez rozzuchwalone bandy mężczyzn w wieku 18-35 lat.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (368)
Zaloguj się
 • krugash

  Oceniono 54 razy 22

  hurraa! News związany z imigrantami a komentarze niezablokowane! Co to się porobiło?:P

 • shipa

  Oceniono 36 razy 20

  Przecież Niemcom nie wolno przypominać ani wypominać błędów, to jest prawo zarezerwowane tylko dla nich?

  A gdyby to był mecz kobiecej reprezentacji, tez krytycy reprezentowaliby podobny poziom ironii?

  Marginalizujac problem, nie tylko pochodzenia czy ,,kultury" sprawców, ale przede wszystkim podejścia państwa niemieckiego do swoich obywateli, a raczej obywatelek, nie da sie go rozwiązać , zaś wydarzenia w praktycznie całych Niemczech chyba jednak pokazują, ze sprzątanie jednak powinno rozpocząć sie od własnego ,,podwórka", zanim postawi sie jako wzór do naśladowania?

 • birdy-niam-niam

  Oceniono 48 razy 18

  Jakby się tak zastanowić, to w krótkiej perspektywie czasu, lepiej żyć w niedemokratycznym kraju, niż być wydupconym przez araba w sylwestra

 • Andrzej Domagała

  Oceniono 17 razy 17

  Rodacy
  My Polacy jesteśmy mądrym, pracowitym narodem i jeszcze za naszego życia
  dogonimy Niemców w poziomie życia. Każdy kto pracuje z nimi to widzi jaki to są muminy. Cięzko cokolwiek z nimi załatwić, zero polotu. Intelektualnie są już „bezbronni”.
  Cały czas albo na urlopie albo chorują. Nie idźmy jednak ich drogą. Oni udławią się tymi imigrantami.
  Mój wujek opowiada że w TV wmawiają im że przyjmujemy imigrantów bo potrzebujemy lekarzy i inżynierów. Prawda jest jednak taka że tam jeszcze w tych pielgrzymkach do socjalu żaden lekarzy inżynier nie przyszedł.
  Trafia tam jakaś niezidentyfikowana grupa ludzi, która nie nadaje się nawet do sprzątania ulic. Polowa z nich to jest jakaś patologia z Kosowa, Albanii itd. dołączająca w Europie.
  Koszt pobytu tych ludzi to ok 20 mld euro rocznie.
  Nie słuchajmy i nie czytajmy niemieckich mediów w Polsce. Oni mają 75 % naszego rynku i te gazetki piszą tak jak im szefostwo z Berlina, Stuttgartu czy Hamburga nakazuje.
  Nie głosowałem na PIS (na PAD tak) ale jeżeli ktoś w Niemczech krytykuje Polskie władze to oznacza że te władze działają w interesie Polskiego obywatela. Mysle że każdy Polak to rozumie.
  Rodacy: jeżeli Niemcom faktycznie zależałoby na losie Polskiego obywatela to podnieśliby pensje w niemieckich firmach w Polsce !!!!!

 • smurfmadrala

  Oceniono 19 razy 17

  Marksiści, neo-marksiści i krypto-marksiści szykują naszej Cywilizacji nowy ocean krwi,
  wojen i grabieży, to tzw. multi-kulti.
  XIX w. guru zaplanował, jego pogrobowcy ciągną upiorną robotę Lenina, Stalina, Mao,
  Pol Pota, Kim Ir Sena.
  Europa przeżyła socjalizm czerwony i brunatny, dziś socjalizm ma barwy tęczowei multi-kulti.
  Multi-kulti nie asymiluje się, oni nas nienawidzą, oni ZAWSZE będą głosować na socjalistyczne dywersje marksistowskie, do czasu kalifatu.

 • petruss_77

  Oceniono 16 razy 16

  Niemcy przez lata przyjmowali uchodźców (setki tysięcy Polaków, kilka milionów Turków itd.). Teraz jednak to chyba przesada. Wydaje mi się, że A. Merkel wie, że globalna gospodarka wchodzi w długotrwałą stagnacje (patrz Chiny i prognozy długoterminowe OECD) i wpuszczenie/zaproszenie 1mln imigrantów to akt desperacji, rozpaczy i bezsilności, aby tą gospodarkę i rozwój utrzymać na obecnym poziomie. Co więcej jest to sposób na rozmontowanie Unii Europejskiej (zachód biednieje) poprzez wymuszenie na innych krajach takich samych zachowań – na zasadzie nam jest źle to i niech wam będzie źle. Potwierdzeniem tego jest zachowanie kanclerz, niemieckiej policji, burmistrz Kolonii i tak naprawdę zwalenie winy na kobiety – uczestniczki zajścia – istna paranoja, a bierność władz świadczy o desperacji. To są Niemcy, a teraz Polska – polski rząd i B. Szydło muszą być nieźle przyparci do muru przez niemieckich i brukselskich polityków, że zgadzają się wbrew woli Narodu i w sprzeczności z interesami Polski na przyjęcie Arabów i Murzynów w Polsce. Ciekawy jestem czym zagrozili rządowi PiS (rozpadem UE, zabraniem funduszy europejskich, wycofaniem niemieckich firm z Polski, czymś jeszcze ?), że B. Szydło łamiącym się głosem ogłasza gotowość przyjęcia pierwszej transzy imigrantów. Jeśli są to pieniądze to lepiej żyć w kraju nieco biedniejszym, a bezpiecznym. Dwa przykłady: (i) ostatnio rozmawiałem z Anglikiem mieszkającym w Polsce. Zapytałem dlaczego tu mieszkasz, a on mi na to: „bo czuje się tu dobrze i bezpiecznie”, (ii)a kiedyś jeden znajomy Włoch powiedział mi, że nie wraca do kraju tylko chce z żoną zamieszkać w Słowenii bo tam jest porządek i bezpieczeństwo, a nie imigrancki „syf” jak we Włoszech.
  Natomiast jeśli polski rząd przeprowadza na nas „eksperyment” z imigrantami to PiS mógł wybrać lepiej np. pracowitych Chińczyków lub Hindusów – przynajmniej ci nie deklarują, że chcą kogoś zabić w imię Allaha.
  Co więcej koszt utrzymania 7tys x 6 = 42tys. imigrantów (pseudo uchodźców) to około 1.5mld PLN rocznie - płatne tylko w 1 roku przez UE. Dodajmy do tego 500+ co w sumie może dać kolejne 60mln PLN rocznie i niekontrolowany rozrost populacji przybyszów. Poza tym jak to młode pokolenie dorośnie za jakieś kilka, kilkanaście lat to będziemy fruwać tu i tam w zamachach bombowych w imię Allaha. Wówczas gazety, telewizja, media godzinami będą debatować co się stało, je suis Charlie, je suis France, je suis Polonaise, niektórzy nawet dodadzą "a nie mówiłem" i „Polacy nic się nie stało”. Niech ktoś odpowie co pcha Europę do tego szaleństwa ? To po prostu nie ma sensu....

 • nie.jestem

  Oceniono 16 razy 16

  "Zeznania świadków dotyczące arabskiego i północnoafrykańskiego pochodzenia napastników zostały potwierdzone przez kolońską policję". Niestety policjanci szeregowi potwierdzili, ale że to nie jacyś północnoafrykańscy mali przestępcy, tylko syryjscy imigranci

 • kelob3

  Oceniono 14 razy 10

  SUPER !!!!!!!!!!!!!

 • smiki48

  Oceniono 53 razy 7

  znakomite hasło w pełni oddające sytuację w Niemczech. Niemcy zamiast zająć się rowiązywaniem swoich problemów, próbują odwrócić uwagę poprzez atakowanie Polski.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje