Mariusz Max Kolonko wróci do TVP? Hanna Lis kpi na TT: "Dywany się nie sprzedają?"

09.01.2016 10:50
Hanna Lis

Hanna Lis (Fot. Wojciech Surdziel/ Agencja Gazeta)

Były korespondent TVP w Stanach Zjednoczonych, Mariusz Max Kolonko, wróci do telewizji publicznej? Tę plotkę (?) skomentowała na Twitterze Hanna Lis. I przypomniała, czym teraz trudni się dziennikarz.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Mariusz Max Kolonko w USA zajmuje się nie tylko dziennikarstwem - były korespondent TVP prowadzi kilka kanałów w serwisie YouTube.com, jest również twórcą i dyrektorem generalnym www.ThankU.com - przedsięwzięcia wspierającego weteranów wojennych.

Dziennikarz prowadzi też jeszcze jeden ciekawy biznes - jest właścicielem firmy sprzedającej tureckie dywany. I to właśnie tę działalność wytknęła mu Hanna Lis:

Mariusz Max Kolonko wróci do telewizji publicznej?

Czy Mariusz Max Kolonko rzeczywiście wróci do telewizji publicznej? Tego na razie nie wiadomo, jednak według "Newsweeka" nazwisko dziennikarza miało paść w negocjacjach dotyczących mediów publicznych pomiędzy klubami PiS i Kukiz'15.

Dariusz Pitaś, doradca Pawła Kukiza, mówił w rozmowie z "Newsweekiem", że ruchu nie interesują "stołki" i że klub Kukiz'15 nie zamierza rekomendować swoich kandydatów na stanowiska w mediach publicznych. Jednak, jak dodawał, obecność w nowych mediach takich ludzi jak Mariusz Max Kolonko byłaby dla klubu dobrą wiadomością.

PiS o koalicji

Według anonimowego członka PiS, Kolonko nie wejdzie do zarządu, ale niewykluczone jest, że dostanie program. Do władz ruch Kukiza ma wytypować innego kandydata. - Porozumienie ws. mediów publicznych to początek budowy koalicji parlamentarnej z Kukizem. Wspólny rząd nie jest w interesie żadnej ze stron, ale punktowa współpraca będzie mieć miejsce - powiedział "Newsweekowi" inny czlonek partii.

Mariusz Max Kolonko przez długi czas był korespondentem TVP w Stanach Zjednoczonych. Obecnie jest znany głównie ze swojego autorskiego kanału YouTube, "MaxTV - Mówię Jak Jest", na którym komentuje bieżące wydarzenia z konserwatywnego punktu widzenia.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (515)
Zaloguj się
 • kapitan.kirk

  Oceniono 146 razy 80

  Co podobnego - facet prowadzi własną firmę i z tego żyje; co za kompromitacja, powinien przecież brać kasę z państwowej firmy, jak wszyscy :-D

 • nino.rota

  Oceniono 192 razy 72

  To jest podle i nikczemne.
  Zadna praca nie hanbi.
  A pan Kolonko ma lepszy warsztat dziennikarski niz ta pani.

 • fangora

  Oceniono 113 razy 47

  Ależ to jest małe, wytykać komuś sposób na zarabianie pieniędzy. Lubić Kolonke lub nie, ale co to kogo obchodzi, co on sprzedaje?

 • ste100

  Oceniono 61 razy 39

  No i warto jeszcze dodać, że Max od dobrych kilku lat przeznacza 10% ze sprzedaży tych dywanów na weteranów wojennych.
  No ale w tym serwisie jak zwykle publikuje się tylko wygodne strzępy informacji, a nie fakty.

 • dr.seks

  Oceniono 92 razy 38

  Haneczka nigdy nie grzeszyła nadmiernym intelektem... teraz pozwala sobie na więcej niż zwykle, bo wie doskonale że jej dni w TVP są policzone... sam nie wiem co jest gorsze, brak gustu czy brak klasy...

 • rosencoff

  Oceniono 50 razy 34

  Pogarda dla człowieka w każdej literze tego zdania. Co jest złego w tym że prowadzi biznes? Nie żywi się krwią obywateli jak cała rodzina Lisiąt dotąd. Miejsce Lisiąt jest na śmietniku historii. A Pana Mariusza chętnie zobaczę w TVP - nigdy nie oglądam TV ale program z Panem Mariuszem zobaczę.

 • totmes72

  Oceniono 44 razy 26

  Pani lis - on przynajmniej uczciwie zarabia. Nie bierze kasy publicznej za szczekanie...

 • nie.jestem

  Oceniono 36 razy 26

  No i to jest właśnie poziom naszych resortowych dziennikarzy-celebrytów. Prawdziwa praca jest dla nich powodem do kpiny. Co by o panu Kolonce nie mówić - po tym jak wypadł poza obieg poradził sobie i samodzielnie rozkręcił kilka biznesów, a jednocześnie na własną rękę, kręcąc filmy w jakiejś kanciapie, zdobył popularność równą największym telewizyjnym gwiazdom.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje