Pełna kultura. "Po co k*** go followujesz masochisto:)))))". Tak pisze człowiek typowany na nowego szefa TVP1

Jan Pawlicki

Jan Pawlicki (Fot. Sławomir Kamiński/AG)

"Opinie całkowicie prywatne!" - zastrzega na Twitterze typowany na nowego dyrektora TVP1 Jan Pawlicki. Uwagę zwraca nawet nie treść jego tweetów, ale ich forma.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Jan Pawlicki to były dziennikarz TVN, TVP Info i TV Republika. Wczoraj, w związku ze zmianami władz publicznej telewizji, liczne media podały, że jest typowany na nowego szefa telewizyjnej "Jedynki". Jest aktywny na Twitterze. Bardzo aktywny. Niewątpliwie bohaterowie filmu "Psy" pokiwaliby głowami z szacunkiem. Pawlicki bowiem, gdy coś go zdenerwuje, nawet nie próbuje tego ukrywać. Jest niewątpliwie patriotą i zależy mu na Polsce. Obecny stan naszego kraju bardzo mu się nie podoba:

W porządku? W porządku. Sęk w tym, że Pawlicki zwykł wyrażać swoje opinie również w nieco bardziej ekspresyjny sposób. Jak poniżej:

Kwestia uchodźców to również temat, który niewątpliwie pasjonuje Pawlickiego. I tak np. wdał się w rozmowę Łukasza Warzechy z Rafałem Ziemkiewiczem:

W innym poście Pawlicki dobrodusznie obsztorcowuje swojego kolegę po fachu Samuela Pereirę za śledzenie na Twitterze Tomasza Lisa:Dostaje się też Maciejowi Maleńczukowi - choć bez bezpośredniego zwracania się do adresata - za słowa o Pawle Kukizie:

Podobnie negatywną opinię typowany na nowego szefa TVP1 dziennikarz prezentuje wobec Marka Kondrata, który pojawił się na manifestacji Komitetu Obrony Demokracji:Oddajmy sprawiedliwość - twitty, w których Pawlicki używa niecenzuralnych słów, nie należą do większości. Większość jego wpisów to dość zdecydowanie i bezkompromisowo wyrażone poglądy na różne tematy - najczęściej polityczne. Odwaga w wyrażaniu poglądów się chwali, m.in. do tego służy Twitter, na którym panuje pełna wolność słowa i poglądów. Oto, co Pawlicki myśli o mężczyznach z Europy Zachodniej (w kontekście napaści arabskich mężczyzn na kobiety w Niemczech):Aktualizacja dn. 10.01.2016.

Jan Pawlicki usunął niecenzuralne wpisy z Twittera. W internecie nic jednak nie ginie:

Jan Pawlicki - dawniej dziennikarz telewizji Republika. Od dziś dyrektor TVP1. Prywatnie miły, życzliwy wszystkim człowiek. Erudyta!

Posted by Oczko mu się odlepiło. Temu misiu. on Friday, January 8, 2016
Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (676)
Pełna kultura. "Po co k*** go followujesz masochisto:)))))". Tak pisze człowiek typowany na nowego szefa TVP1
Zaloguj się
 • jacky100

  0

  Ten Twitter to tylko pożywka dla celebryckich chamów. Zlikwidować!

 • goplana24

  0

  I taki prostak spowodował że nie oglądam wraz z rodziną TVkur(EW)skiej .

 • sw.patryk

  Oceniono 2 razy 2

  W cywilizowanym kraju ten pan po takich wpisach ,nie mialby szansy na etat w PUBLICZNEJ telewizji , a i w prywatnej pewnie tez nie . I gdzie tu erudycja w tych tweetach ?

 • cozwami

  Oceniono 1 raz 1

  Pislam ujada glosem kundla Jacka.Ciemnosc,widze ciemnosci.

 • Henryk Lapinski

  Oceniono 1 raz 1

  Stalin, Hitler, Putin kontrolowali media publiczne. W tym samym celu Kaczyński i jego partja prόbuje wziąć pod kontrolę Radio, Telewizję i Internet aby osiągnąć rezultat Putina aby za parę lat 90% społecznstwa było za Kaczńskim i jego partią.

 • Henryk Lapinski

  Oceniono 1 raz 1

  Czytając te komentarze dochodzę do wniosku że „kaczynizacja” telewizji juz się rozpoczeł. Gratulacje Panom.

 • Henryk Lapinski

  Oceniono 1 raz 1

  Napewno bedzie dobrym wykonawca poleceń obywatela Kaczyńskiego. Nie po to obywatel Kaczyński rozwalił TK i media publiczne aby mianować kogoś kto będzie rozwalał jego precyzyjny plan „kaczynizacji” Polski. Nich mu ziemia lekką bedzie.

 • acototak

  Oceniono 1 raz 1

  Pieniądze ING bolą pana k...a Pawlickiego? I na dodatek myli mu się demokracja z socjalizmem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje