Pełna kultura. "Po co k*** go followujesz masochisto:)))))". Tak pisze człowiek typowany na nowego szefa TVP1

09.01.2016 09:21
Jan Pawlicki

Jan Pawlicki (Fot. Sławomir Kamiński/AG)

"Opinie całkowicie prywatne!" - zastrzega na Twitterze typowany na nowego dyrektora TVP1 Jan Pawlicki. Uwagę zwraca nawet nie treść jego tweetów, ale ich forma.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Jan Pawlicki to były dziennikarz TVN, TVP Info i TV Republika. Wczoraj, w związku ze zmianami władz publicznej telewizji, liczne media podały, że jest typowany na nowego szefa telewizyjnej "Jedynki". Jest aktywny na Twitterze. Bardzo aktywny. Niewątpliwie bohaterowie filmu "Psy" pokiwaliby głowami z szacunkiem. Pawlicki bowiem, gdy coś go zdenerwuje, nawet nie próbuje tego ukrywać. Jest niewątpliwie patriotą i zależy mu na Polsce. Obecny stan naszego kraju bardzo mu się nie podoba:

W porządku? W porządku. Sęk w tym, że Pawlicki zwykł wyrażać swoje opinie również w nieco bardziej ekspresyjny sposób. Jak poniżej:

Kwestia uchodźców to również temat, który niewątpliwie pasjonuje Pawlickiego. I tak np. wdał się w rozmowę Łukasza Warzechy z Rafałem Ziemkiewiczem:

W innym poście Pawlicki dobrodusznie obsztorcowuje swojego kolegę po fachu Samuela Pereirę za śledzenie na Twitterze Tomasza Lisa:Dostaje się też Maciejowi Maleńczukowi - choć bez bezpośredniego zwracania się do adresata - za słowa o Pawle Kukizie:

Podobnie negatywną opinię typowany na nowego szefa TVP1 dziennikarz prezentuje wobec Marka Kondrata, który pojawił się na manifestacji Komitetu Obrony Demokracji:Oddajmy sprawiedliwość - twitty, w których Pawlicki używa niecenzuralnych słów, nie należą do większości. Większość jego wpisów to dość zdecydowanie i bezkompromisowo wyrażone poglądy na różne tematy - najczęściej polityczne. Odwaga w wyrażaniu poglądów się chwali, m.in. do tego służy Twitter, na którym panuje pełna wolność słowa i poglądów. Oto, co Pawlicki myśli o mężczyznach z Europy Zachodniej (w kontekście napaści arabskich mężczyzn na kobiety w Niemczech):Aktualizacja dn. 10.01.2016.

Jan Pawlicki usunął niecenzuralne wpisy z Twittera. W internecie nic jednak nie ginie:

Jan Pawlicki - dawniej dziennikarz telewizji Republika. Od dziś dyrektor TVP1. Prywatnie miły, życzliwy wszystkim człowiek. Erudyta!

Posted by Oczko mu się odlepiło. Temu misiu. on Friday, January 8, 2016
Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (676)
Zaloguj się
 • leszek.30

  Oceniono 282 razy 220

  Dzień dobry..Tu kur.. program I TYP.. Na wstępie witamy, ku..., docenta Pawlickiego w roli, ku... , nowego dyrektora, niezwykle ku... , kulturalnego..! . A za kwadrans, kur.. , wypowie sie, kur.. , tow. Kaczyński....

 • monika.libra36

  Oceniono 226 razy 218

  " Im kultura niższa, tym naśladownictwo bardziej rozwinięte".
  Stefan Żeromski

 • ppn2

  Oceniono 228 razy 208

  Pan Pawlicki słowo k***a uzywa zamiast przecinka ot taka roznica. Swiadczy to jedynie o niezrownowazeniu emocjonalnym tego pana. Co innego gdyby k***a była uzywana w formie przymiotnika lub rzeczownika, jeszcze lepiej wraz z innym wyrazem co ubarwiłoby język. Niestety uzywa go w formie zarezerwowanej dla ludzi niskich lotów.

 • mirek11768

  Oceniono 226 razy 160

  Cham i prostak zawsze nim pozostanie. i nie ma znaczenia stanowisko. wystarczy lizać buty prezesa wszystkich prezesów i już się ma synekurę

 • belzebub1001

  Oceniono 197 razy 139

  Prezes takich potrzebuje, przed nim postawienie pomnika "zabitego" brata przed Palacem!
  Do tego potrzeba takich "kuuuuuwa" duzo, paru juz ma!

 • 7ogamihcra

  Oceniono 163 razy 109

  A czym się będą różnić media publiczne pod rządami pisich przydupasów, od domu publicznego ?
  Tym, jak sądzę, że dom publiczny jest instytucją nieporównywalnie bardziej moralną, prawdomówną i pożyteczną, od tej qrewskiej załganej "narodowo"socjalistycznej pisiej tuby propagandowej.

 • jerry2023

  Oceniono 115 razy 105

  Chciałbym zobaczyć jego men's power w bezpośrednim spotkaniu - jak każdy pisowiec jest mocny wtedy kiedy chroni go 10 ochroniarzy i batalion policji. A tak na poważnie to tuman jak cała reszta tej bolszewickiej swołoczy.Gość ma papiery na kierowanie radiowęzłem w zakładach kolejowych a został dyrektorem TVP - ale nic dziwnego kadry PiS prezentują właśnie taki poziom.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje