BOR wycofuje się spod domu Tuska w Sopocie. "Niemądre, mściwe i małostkowe"

09.01.2016 09:12
Rodzinny dom Donalda Tuska w Sopocie.

Rodzinny dom Donalda Tuska w Sopocie. (archiwum)

1. BOR zlikwidowało monitoring nadzorujący sopockie mieszkanie Tuska
2. Funkcjonariusze zrobili to na polecenie MSWiA
3. Decyzję ostro skrytykował prezydent sopotu Jacek Karnowski
4. - To decyzja konsultowana politycznie - mówi

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Do tej pory mieszkanie rodziny Donalda Tuska - a także cała kamienica - były pod całodobową obserwacją służb rządowych. Teraz szef Rady Europejskiej będzie miał ochronę BOR tylko wtedy, gdy odwiedzi Polskę - jak podaje "Gazeta Wyborcza", w piątek funkcjonariusze zlikwidowali kamery umieszczone m.in. na placu zabaw tuż obok kamienicy. Zdjęto też okablowanie z budynku, w którym znajdowało się mieszkanie wynajmowane przez funkcjonariuszy BOR w czasie, kiedy Tusk był premierem.

Co na to BOR? - Formy ochrony i działania Biura Ochrony Rządu mają charakter niejawny. Mogę powiedzieć jedynie tyle, że BOR sam z siebie nie podejmuje tego typu decyzji, jest tylko ich wykonawcą - mówi w rozmowie z "GW" ppłk Dariusz Aleksandrowicz, rzecznik prasowy Biura. Jak dodaje, funkcjonariusze wykonywali jedynie polecenia MSWiA, któremu podlega ta formacja.

Działania BOR ostro skrytykował już prezydent Sopotu. - Jestem przekonany, że była to decyzja konsultowana politycznie, która jest zresztą niemądra, mściwa i małostkowa, szczególnie w kontekście zagrożeń, z którymi mierzy się obecnie Unia Europejska. Jest to bardzo zły sygnał dla społeczności międzynarodowej. Czy prezydentowi Europy nie należy się w Polsce szczególna ochrona? - uważa Jacek Karnowski.

Czytaj więcej na Trójmiasto.Wyborcza.pl >>>

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (426)
Zaloguj się
 • JJ MM

  Oceniono 49 razy 41

  TW Balbina ma całodobową ochronę na koszt państwa a jest tylko posłem a w zasadzie to chyba posłanką. W zasadzie to nie wiem jaka to płeć

 • 20portal

  Oceniono 45 razy 37

  Tak zachowuja sie naprawde mali ludzie.
  Cholera z nimi.

 • lasaron

  Oceniono 40 razy 34

  PiS in dude lizał !

 • trabant72

  Oceniono 30 razy 28

  Nie ma co sie rozdrabniac trza wzmocnic ochrone kota naczalnika tzw "kaczynskiego"

 • Janusz Senex

  Oceniono 21 razy 15

  Na takie płaskie gesty stać tylko ludzi małych,zawistnych i mściwych jak niewydarzony kurdupel,pełen kompleksów,że niewiele w życiu znaczył,a swoją pozycję zbudował na tumanieniu "ciemnego ludu",przy pomocy takich łotrów jak Rydzyk i znaczna część chciwego kleru. Tylko nikczemnik może być tak małostkowym dupkiem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane