Witek nie jest już rzecznikiem rządu. Zastąpił ją konferansjer Dudy

08.01.2016 20:21
Rafał Bochenek i kandydat na prezydenta Andrzej Duda w muzeum Zgody im. Bronisława Komorowskiego

Rafał Bochenek i kandydat na prezydenta Andrzej Duda w muzeum Zgody im. Bronisława Komorowskiego (Sławomir Kamiński/AG)

Rafał Bochenek zastąpi Elżbietę Witek na stanowisku rzecznika rządu

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Do biało-czerwonej drużyny rządu PiS i Zjednoczonej Prawicy, do drużyny medialnej dołączy nowa osoba (...), Rafał Bochenek, wychowanek Elżbiety Witek - powiedziała premier Beata Szydło podczas piątkowego noworocznego tweetupu - spotkania z dziennikarzami i internetowymi liderami opinii.Premier wyjaśniła, że zapraszając Witek do współpracy, poprosiła ją, aby zgodziła się objąć stanowisko szefa jej gabinetu politycznego, ale także "przez jakiś czas" rzecznika rządu. Jak powiedziała premier, Witek zgodziła się, że będzie pełnić funkcję rzeczniczki najwyżej przez miesiąc, tłumacząc, że nie da się wszystkiego robić na raz.

Konferansjer Dudy

Bochenek dziękował za zaszczytną funkcję. Podkreślił, że poprzeczka profesjonalizmu i sprawności komunikacyjnej została postawiona przez jego poprzedniczkę bardzo wysoko. Jak powiedział, będzie się starał temu dorównać.

Bochenek prowadził konwencje PiS i był konferansjerem podczas kampanii wyborczej prezydenta Andrzeja Dudy. Pracował w TVP Kraków. W wyborach samorządowych w 2014 roku dostał się do rady powiatu wielickiego z list PiS, zasiada w jej prezydium.

Premier zapowiedziała również, że od tej pory ostatnie pytanie na konferencjach prasowych rządów będzie pochodziło od użytkowników twittera, trzeba będzie je opatrzeć hashtagiem #zapytajpremiera.

Premier zapowiedziała ponadto zmianę struktury Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, aby instytucja ta była nowoczesna, przystawała do obecnych czasów i by była odpowiedzią na nowe wyzwania. - W tej chwili ta zmiana jest przygotowana i duży nacisk kładziemy w tej zmianie na informacje, na stworzenie takich komórek, które będą zajmowały się właśnie informowaniem, planowaniem, strategią. To wszystko wymaga takiego zebrania w całość, koordynacji. To spadnie znowu na Elżbietę Witek (...), na pewno da radę, bo my wszyscy dajemy radę - mówiła premier.

Ustępująca rzeczniczka powiedziała, że nie da się pogodzić jednej i drugiej funkcji. Wyjaśniła, że musi mieć więcej czasu, aby wspierać premier i być szefem jej gabinetu politycznego.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (207)
Witek nie jest już rzecznikiem rządu. Zastąpił ją konferansjer Dudy
Zaloguj się
 • palo_ma1

  Oceniono 4 razy -2

  Odeszła, zanim ludzie zdecydowali się,
  czy to ET, czy Kiwaczek.

 • pisubek

  Oceniono 20 razy -16

  W porównaniu z dowcipem i inteligencją bochenka brukowiec FAKT to dzieła zebrane Platona i Sw. Tomasza z Akwinu.

 • Corven Dallas

  Oceniono 5 razy 3

  A o jakim wsparciu i pracy w gabinecie politycznym premiera Pani Witek mówi? Przecież cały KPRM to wydmuszka a Szydło nie ma nic do powiedzenia. Wszystkie decyzje podejmuje Kaczyński. Pani Szydło zostanie zapamiętana przez historię i przyszłe pokolenia jako książkowy przykład marionetki nie mającej nic do gadania..

 • grali1

  Oceniono 5 razy 5

  Co kilka dni zmiana, odprawa i "damy redę".

 • panhoryzontu

  Oceniono 8 razy 8

  Panie Duda!
  My czekami na franki inaczej pożegnajcie się w PIS z milionem głosów za 4-5 lat!

  Frankowicze

 • aluksz

  Oceniono 6 razy 6

  A tak witek starała się i wyleciała! Czy ten nowy ładny chłoptaś z wyboru prezesa???

 • wpm1

  Oceniono 8 razy 8

  Czy po mianowaniu Kurskiego jest jeszcze jakiś pisor, który NADAL będzie twierdził, że jego partii chodzi o Polskę i Polaków?

 • zerozer52

  Oceniono 16 razy 0

  Konferansjerem to był Lucjan Kydryński. Reszta to motłoch.

 • magda3wedel

  Oceniono 8 razy 8

  Witek czasem sama wydawała się zmieszana głupotami jakie powtarzała, stąd zmiana

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje