Już w niedzielę finał WOŚP. Śledź go na żywo w Gazeta.pl i weź udział w naszych aukcjach

08.01.2016 19:55
23 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

23 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta)

W niedzielę XXIV finał WOŚP. Śledź go w relacji na żywo na Gazeta.pl. Na miejscu będą też nasi reporterzy. Możesz również wziąć udział w naszych aukcjach - wylicytować można specjalny numer Faktoidu, portret od Janka Kozy i własny serwis w TOK FM.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

W niedzielę 10 stycznia odbędzie się XXIV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegoroczna impreza, odbywająca się pod hasłem "Mierzymy wysoko!", zadedykowana jest zbiórce środków na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów.

XXIV finał WOŚP będziecie mogli śledzić dzięki naszej relacji na żywo. Na miejscu będą również nasi reporterzy, transmitujący na bieżąco przebieg wydarzeń.

Cały dzień będzie trwała "Licytacja Złotych Serduszek". My też bierzemy w niej udział

Całą niedzielę będzie trwała Licytacja Najbardziej Hojnych Darczyńców, popularnie zwana licytacją Złotych Serduszek. Kulminacyjnym momentem będzie licytacja Serduszka nr 1, która odbędzie się około godziny 23.00.

W tym roku po raz kolejny angażujemy się w aukcje WOŚP. W tym roku można zlicytować:

1. Twoje własne wydanie "Faktoidu"

Dodatkowo otrzymasz Kubek Grozy i plakat z Sarną z Krzesłem na Głowie.

>>>> CZYTAJ WIĘCEJ O AUKCJI "FAKTOIDU"<<<<

2. Twój portret autorstwa Janka Kozy

Zwycięzca aukcji otrzyma swój portret - narysowany przez Janka Kozę wraz z dedykacją i autografem rysownika.

>>>> CZYTAJ WIĘCEJ O AUKCJI PORTRETU JANKA KOZY<<<<

3. Możliwość zrobienia własnego materiału radiowego i przeczytania go w TOK FM

Zwycięzca pozna szczegóły tworzenia programu stacji, pozna prowadzących, weźmie udział w wycieczce po radiu i wdroży się w działanie multimedialnego newsroomu.

>>>> CZYTAJ WIĘCEJ O AUKCJI TOK FM<<<<

Datki zbierać będzie 120 tys. wolontariuszy w 1600 sztabach

Od rana w całej Polsce pieniądze będzie zbierać blisko 120 tysięcy wolontariuszy. Można ich poznać po puszce na datki, serduszku-naklejce oraz - co najważniejsze - dzięki identyfikatorowi.

W tym roku po raz pierwszy będzie można przekazać datki za pomocą kart zbliżeniowych. Wolontariusze z terminalami będą nosić specjalną koszulkę.

W niedzielę odbędzie się też bieg "Policz się z cukrzycą"

To już 10. edycja biegu zorganizowanego przez WOŚP. Jest to happening biegowy, którego głównym przesłaniem jest nagłośnienie problemu, jakim jest stale zwiększająca się liczba osób chorujących na cukrzycę. Odbędzie się w miastach w całej Polsce.

Światełko do nieba

Nieodłącznym elementem finału są też koncerty. Ten w Warszawie zacznie się o godzinie 13:40 i będzie trwał do godziny 22. O 20 odbędzie się tradycyjny happening "Światełko do nieba" - w którym organizatorzy proszą wszystkich, którym bliskie są idee WOŚP, o wysłanie w stronę nieba światełka w dowolnej postaci: zapalniczki, świeczki lub sztucznych ogni.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej?Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (72)
Zaloguj się
 • jep23

  Oceniono 35 razy 27

  Gratulacje dla "wyklętych" za promocję.
  W tym roku Orkiestra zbierze dwa razy wiecej.

 • baluwolanda

  Oceniono 12 razy 10

  trolle, jesteście na sporym minusie...

 • ochujek

  Oceniono 11 razy 9

  Klechom znowu wątroby się przewracają i żółć ulewa. Tyle kasy na chore bachory, zamiast na luksusy dla starych kawalerów.

 • y.woodoo

  Oceniono 31 razy 9

  O kurde, ile bydla PiSowskiego zlecialo sie pod tym artykole. I chyba wszyscy po 2 zeta bo wyglada na wlasne wypociny. I jeszcze sie nawzajem plusuja. Jaka jednomyslnosc w pogladach? Tak trzymac tluki katolickie. Latwiej bedzie zrobic listy podobne do waszych. Mam nadzieje ze w rozpedzie nie zapomnicie o codziennym placuszku wzorem marionetka. To jest wasz obowiazek katolicki. Pracowitego dnia zycze, specjalnie ze to sobota.

 • k_bak50

  Oceniono 22 razy 8

  Ja już zaczęłam wrzucać do puszki. Specjalnie jeżdżę do lidla. Miłe Panie mają puszki przy kasach. A co, niech temu od cywilizacji pójdzie w pięty!

 • az555

  Oceniono 8 razy 6

  psy szczekaja karawana jedzie dalej.Szacun Owsiak

 • antekpociecha

  Oceniono 33 razy 5

  No tak naród zbiera na sprzęt dla służby zdrowia czyli dla nas wszystkich gdy tymczasem rząd z funduszu ZUS który ma to zapewnić ochoczo bez mrugnięcia okiem finansuje ogłupiającą zabawę religijną w kwocie 180 milionów (zlot młodzieży) czyli tyle co w kilka lat uzbieraliśmy z Jurkiem i zakupiliśmy za to mnóstwo sprzętu, który każdy niedowiarek może zobaczyć w każdym szpitalu. A największymi krytykami obrażającymi ludzi z wielkim sercem podziwianego przez cały normalny świat są głównie ci którzy nigdy ani złotówki do naszego budżetu nie wpłacają i (każdy!!) rząd bezustannie obdarowuje naszymi pieniędzmi jeszcze otumaniają i napuszczają swoje tresowane od lat pieski co widać na tym portalu. Ohydne kanalie!!!

 • realistas

  Oceniono 34 razy 4

  Jak zawsze pójdę i dam. Tym razem więcej na przekór prymitywnym pisuarom.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje