Szybkie zmiany w Polskim Radiu. Dyrektor "Jedynki" odwołany, zrezygnowali dyrektorzy "Trójki" i IAR

Kamil Dąbrowski i Magdalena Jethon

Kamil Dąbrowski i Magdalena Jethon (Wyborcza.pl /Bartosz Bobkowski AG)

1. Nowy zarząd podjął decyzje o zmianach kadrowych w Polskim Radiu
2. Kamil Dąbrowa nie jest już dyrektorem radiowej Jedynki
3. Magdalena Jethon zrezygnowała z funkcji dyrektora "Trójki"

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

O decyzji nowego zarządu Polskiego Radia ws. Dąbrowy poinformował w piątek po południu na Twitterze dziennikarz rozgłośni Przemysław Szubartowicz.Dymisję Dąbrowy niedługo potem potwierdziła Informacyjna Agencja Radiowa (IAR). - Zarząd Polskiego Radia zdecydował o zwolnieniu Kamila Dąbrowy, dyrektora Jedynki. Jego obowiązki do czasu powołania następcy będzie pełnić sekretarz Programu 1 Polskiego Radia - poinformowała sekretarz "Jedynki" Marzena Wyczółkowska.

Dalsze zmiany w Polskim Radiu. Odeszła m.in. dyrektor "Trójki"

Nowy zarząd Polskiego Radia odwołał też ze stanowiska dyrektor Programu Trzeciego Magdalenę Jethon. Umowa o pracę została rozwiązana na jej prośbę, za porozumieniem stron, przez poprzednie władze Polskiego Radia. Obecnie Trójką kieruje zastępca dyrektora, Anna Krakowska.

Jak podaje Polskie Radio, nowy zarząd spółki odwołał także dyrektora Informacyjnej Agencji Radiowej (IAR) Mariusza Borkowskiego w związku z jego wnioskiem o rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron i zaakceptowanie tego przez poprzednie władze spółki.

Zarząd odwołał również dyrektora Polskiego Radia dla Zagranicy Juliusza Michała Maliszewskiego oraz dyrektor Agencji Promocji Violettę Suchecką.

Minister skarbu powołał nowy zarząd PR

W piątek nowym prezesem PR została Barbara Stanisławczyk. Członkami zarządu zostali Jerzy Kłosiński i Marcin Palade. Całą trójkę mianował minister skarbu państwa Dawid Jackiewicz na podstawie znowelizowanej ustawy o radiofonii i telewizji.

Kamil Dąbrowa: będziemy puszczać w radiu hymn, co godzinę. Tak długo, jak będzie to możliwe

Od początku roku "Jedynka" co godzinę grała na przemian hymny Polski i Unii Europejskiej na znak sprzeciwu wobec rządowych zmian w mediach. Jak mówił kilka dni temu Dąbrowa w "Temacie dnia Gazety Wyborczej", zarząd radiowej Jedynki zdecydował, że trzeba zaprotestować przeciw zagrożeniu niezależności mediów, jakie miała nieść ze sobą nowelizacja ustawy medialnej.

Jak deklarował Dąbrowa,"protest będzie trwał tak długo, jak to możliwe". W piątek o godz. 16 zakończono emisję hymnów.

Zastrzeżenia do tej akcji wyraziło biuro programowe Polskiego Radia. Skrytykowali ją też niektórzy dziennikarze Jedynki. Jacek Sasin z PiS powiedział zaś wprost, że Dąbrowie należy się za nią dymisja.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej?Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
 • Prezydent Andrzej Duda Duda podpisał ustawę medialną. A kilka lat temu prezydent tak mówił o niezależności mediów
 • Kto poza Jackiem Kurskim w TVP? Znamy już kilka nazwisk Kto poza Jackiem Kurskim w TVP? Nieoficjalnie: redaktor "Frondy" i twórca dokumentu o Smoleńsku
 • Jacek Kurski wchodzi do Ministerstwa Skarbu po nominację Jacek Kurski prezesem TVP. PiS ma już rząd, Sejm, prezydenta - a teraz telewizję
Komentarze (661)
Szybkie zmiany w Polskim Radiu. Dyrektor "Jedynki" odwołany, zrezygnowali dyrektorzy "Trójki" i IAR
Zaloguj się
 • johnparr1

  Oceniono 1 raz 1

  A ja jestem przekonana, że wkrótce przyjdzie czas, że J. Sasinowi podziękują wyborcy.
  Bo mu się za jego zachowanie należy dymisja.

 • cokolwiekpowiesz

  0

  Pani Magdo, będzie mi pani bardzo brakować. Niemniej wierze, że znowu będzie bezpiecznie i normalnie. Telewizji od dawna nie ogladam, teraz mi przyjdzie z radia zrezygnowac. Czy ktoś wie, czy pis szykuje podatek od sluchania płyt kompaktowych? a winylowych?

 • jedenz1

  Oceniono 3 razy 1

  A "Wolskie Radio" nie nadało jeszcze żadnej audycji, a już jest to radio pisowskie! Nauczcie się pluralizmu moi drodzy "europejczycy" i fajno-polacy. Media są nie po to by nadawać treści, które się tylko wam podobają. Różni ludzie mogą tam wypowiadać swoje opinie. I to się właśnie nazywa : DYSKUSJA! A od 25 lat w publicznych mediach zarządzanych przez większość czasu przez różowo-czerwoną ( udecko-eseldowską) koalicję tak nie jest. Delikatnie mówiąc wydarzenia są przedstawiane z dość jednostronnej perspektywy, a ostatnie miesiące to festiwal histerii, który do niczego dobrego nie doprowadzi.

 • slav26

  Oceniono 2 razy 2

  - Magdalena Jethon zrezygnowała z funkcji dyrektora "Trójki"
  - Nowy zarząd Polskiego Radia odwołał też ze stanowiska dyrektor Programu Trzeciego Magdalenę Jethon.

  To jak to w końcu jest: odwołali Ją czy sama odeszła?
  Czasami się zastanawiam co za barany tu pracują - nie potraficie podać informacji aby sami sobie nie zaprzeczać w kolejnym zdaniu?
  To na prawdę MA ZNACZENIE czy ją odwołali czy sama odeszła!

 • arno-ger

  Oceniono 25 razy -15

  No to bedziemy bojkotowac pisowskie polskie radio i pisowsko-kurską tv !
  Poglady i pomysły tych jaskiniowcow sa mi juz znane i mnie nie interesują !

 • kowal333333

  Oceniono 3 razy 3

  Łoooo matko...ile trzeba RUBLI zarabiać, żeby ciągle wchodzić na znienawidzone strony i udowadniać, że lady gaga jest lepsza niż Nirvana?

 • kowal333333

  Oceniono 5 razy 5

  Nie oglądam i nie oglądałem TVP już z 15 lat, ale Trójka to najlepsze radio w Polsce, w odróżnieniu od chłamu komercyjnego. Drogie czopki jaroslawa : wypowiadam wam wojne!

 • kowal333333

  Oceniono 5 razy 3

  Powiem tak : Jarosławie. K. tym razem wqrwiłeś mnie... MAM DLA WAS KAMIENIE!!!!1

 • dryl1

  Oceniono 22 razy 18

  Red. Jethon chociaż z klasą. Nie to co ten z PR 1 i red Lis płaczący za kasą. Jak jesteście dobrzy to dacie sobie rade, a jeżeli mocni tylko z publiczną kasę to nie żal.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje