Kto poza Jackiem Kurskim w TVP? Nieoficjalnie: redaktor "Frondy" i twórca dokumentu o Smoleńsku

08.01.2016 16:44
Kto poza Jackiem Kurskim w TVP? Znamy już kilka nazwisk

Kto poza Jackiem Kurskim w TVP? Znamy już kilka nazwisk (Sławomir Kamiński/AG)

1. Jacek Kurski został szefem TVP po wejściu w życie nowej ustawy medialnej
2. Media spekulują, kto oprócz niego pojawi się w mediach publicznych
3. Stanowiska mają objąć m.in. dziennikarze "Frondy" czy "Do Rzeczy"

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Wiceminister kultury Jacek Kurski został prezesem Telewizji Polskiej. Nominację od ministra skarbu odebrał kilkanaście godzin po wejściu w życie nowej ustawy medialnej. Pełnomocnik ds. reformy mediów publicznych Krzysztof Czabański podkreślał, że dzisiejsze zmiany to "pierwszy krok ku naprawie mediów publicznych".

Media spekulują, kto oprócz Kurskiego wejdzie w skład zarządu Telewizji Polskiej. "Rzeczpospolita" i "TV Republika" podają nazwiska m.in., nowych prezesów TVP1 i TVP, TAI (Telewizyjnej Agencji Informacyjnej) czy wydawców "Wiadomości".

TVP 1 i TVP 2 pokierują m.in. dziennikarze "TV Republiki" czy "Do Rzeczy"

Jak podał na Twitterze Marcin Pieńkowski, szefem TVP1 ma zostać dziennikarz Jan Pawlicki, były wydawca i reporter TV Republika.Jak podała TV Republika, szefem TVP2 ma zostać Maciej Chmiel - dziennikarz tygodnika "Do Rzeczy".

TAI pokieruje twórca "Listów z Polski". TVP Kultura - naczelny "Frondy"

Jak dowiedziała się "Rzeczpospolita", nowym szefem TAI będzie Mariusz Pilis, pomysłodawca kanału TVP Info. Pilis jest też autorem filmu dokumentalnego "List z Polski", ukazującego międzynarodowe tło katastrofy smoleńskiej oraz filmu "Bunt stadionów", poświęconego środowisku kibiców piłkarskich.

Przewidywany wcześniej na stanowisko wiceszefa TAI i dyrektora TVP Info Grzegorz Adamczyk obejmie funkcję wydawcy "Wiadomości", którymi pokieruje Marzena Paczuska.

Jak podaje Wyborcza.pl, "Wiadomości" mają poprowadzić Danuta Holecka, do tej pory pracująca w TVP Info, oraz Michał Rachoń z TV Republika.

TVP Kultura pokieruje redaktor naczelny kwartalnika "Fronda Lux" Mateusz Matyszkowicz. Za rozwój kanału odpowiadał będzie także Jakub Moroz, teatrolog i redaktor "Frondy".Chcesz wiedzieć więcej i szybciej?Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (366)
Zaloguj się
 • zosiastaszel

  Oceniono 124 razy 110

  I srał ich pies...ttylko dlaczego na te śmieci ja mam abonament obowiązkowo płacić!!! Na coś co mam w dup.e i nie interesuje mnie w ogóle!!!

 • yosemitesam

  Oceniono 120 razy 102

  Dyrektorem programowym powinien zostać Ojciec Dyrektor. A Dziwisz pogodynką.

 • stan47.emeryt

  Oceniono 96 razy 86

  Oglądam telewizję polską ( wszystkie programy) ok. 1 - 3 godz. Tygodniowo.Teraz nawet tyle czasu nie mam zamiaru marnować.

 • hof1987

  Oceniono 83 razy 71

  Super, rozwalają Państwo jak się tylko da (choć akurat temat mediów to wg mnie pikuś przy sprawie z TK, sposobie procedowania w Sejmie czy Służbie Cywilnej), a bandy kretynów skaczą z radości, bijąc brawo, ODRYWAMY OD KORYTA KWIII KWII Wszystko po kolei idealnie wg schematu Putinowskiej Rosji, a tu wejdzie człowiek na FB i widzi tych paru bliższych i dalszych znajomych w orgii, że wybierają np. jacusia kur(w)skiego i że nareszcie nadeszła dobra zmiana.. Nie wiem czy na szczęście czy na nieszczęście dzięki sieci można zobaczyć stopień skretynienia ludzi (i zweryfikować myślenie o niektórych osobach). Swoją drogą wyborcy PiS to najbardziej jak do tej pory pochowany po kątach elektorat. Z kim zaczynam się wdawać w polemikę, komentując te żałosne wrzuty na fb, to od razu czytam - nie jestem za PiSem i nie głosowałem na nich, ale popieram wszystko co robią jak leci, bez nawet zająknięcia się, że coś tu może jednak jest nie tak..

 • topiramax

  Oceniono 76 razy 64

  Ale będzie zabawa! Przecież Terlikowski będzie konkurował z ojcem z Torunia...który świętszy;)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje