Szydło o "podatku od supermarketów": Stawiamy na równość szans

Premier Beata Szydło

Premier Beata Szydło (Fot. Sawomir Kamiski / Agencja Gazeta)

1. Premier spotkała się z handlowcami w celu omówienia nowego podatku
2. Jej zdaniem, ma on pomóc małym polskim sklepom
3. Na konferencji zabrakło konkretów na temat stawek podatkowych
- Podatek ma być nową daniną w Polsce. Chodzi o to - czego nie ukrywamy - żeby poprawić wpływy budżetowe, ponieważ chcemy zrealizować w Polsce ważne programy, projekty prospołeczne, które są w tej chwili w Polsce niezwykle potrzebne - tymi słowami premier Szydło przywitała przybyłych na spotkanie gości.

Szydło dłuższą chwilę poświęciła omówieniu powodów, dla których PiS chce opodatkować m.in. hipermarkety. - Chodzi o to, żeby dać możliwość konkurowania małym firmom handlowym. Żebyśmy mogli powiedzieć polskim kupcom, polskim firmom rodzinnym, że dajemy im narzędzie, które da im szansę konkurowania i utrzymania się na rynku - powiedziała premier i dodała: - Sprawy gospodarki i rozwoju przedsiębiorczości są dla naszego rządu priorytetem.

Winne inne rządy

Prezes Rady Ministrów odniosła się również do działań poprzednich gabinetów. - Wszyscy mówią o tym, jak wspierać przedsiębiorców, ale mijają kolejne lata, przychodzą kolejne rządy i rozmowa zaczyna się od początku, bo de facto nie zrobiono niczego - podsumowała Szydło.

Kilkuminutowe wystąpienie premier Szydło, w którym trudno doszukać się konkretnych propozycji Prawa i Sprawiedliwości, poprzedziło konsultacje społeczne w siedzibie KPRM.

W spotkaniu wzięło udział około stu firm handlowych oraz eksperci podatkowi. Z ramienia PiS obecni byli m.in. wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki, minister finansów Paweł Szałamacha czy członkowie Zespołu na rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego.Zobacz także
 • Prezydent Andrzej Duda Duda podpisał ustawę medialną. A kilka lat temu prezydent tak mówił o niezależności mediów
 • Jacek Kurski wchodzi do Ministerstwa Skarbu po nominację Jacek Kurski prezesem TVP. PiS ma już rząd, Sejm, prezydenta - a teraz telewizję
Komentarze (251)
Szydło o "podatku od supermarketów": Stawiamy na równość szans
Zaloguj się
 • duzyjarek

  0

  Gratulacje dla wszystkich sklepikarzy głosujących na PIS. Dostaliście podatek obrotowy w ramach dobrej zmiany. Brawo

 • Ela N

  0

  Że też znów musimy przerabiać to samo, co już nam się czkawką odbijało, jesteśmy tak skołowanym społeczeństwem, że na byle kit się łapiemy ! Czy to jakaś choroba narodowa ?
  W żywe oczy nowy rząd łże i szermuje w kółko dyrdymałami o konsultacjach, poszanowaniu obywateli, dobrej zmianie, naprawianiu państwa, a kolejno zawłaszcza wszystko i obsadza swoimi na taką skalę jak w PRL !

 • irenac7

  0

  Mamy "Naczelnika Państwa", który ma swój osobisty Teatr Lalkowy !!!! Pociąga za sznurki, a to B.Sz., a to A.D. i "lalki" tańczą, jak każe "Naczelnik" Hańba!!!!

 • sabbath777

  0

  To kiedy każdy normalnie pracujący człowiek dostanie 13-tkę i 14-tkę na wzór górników ?
  Jeśli wyrównujemy , to wyrównujmy kompleksow..

 • vegaa71

  0

  Prawda jest taka, że za ten podatek (który mają płacić wszystkie punkty handlowe wg skali z "kwotą wolną) zapłacą "średnie" polski sieci handlowe, które miały pecha rozwinąć się nim PIS doszedł do władzy. Najmniejsi znajdą się w obszarze zwolnienia z podatku, najwięksi odbiją to sobie przez nacisk na polskich dostawcach na obniżenie cen dostaw. I jak zwykle ukarani zostaną ci, którzy najlepiej pracują, rozwijają się, podejmują ryzyko.

 • safom

  Oceniono 2 razy 2

  Pani Premier
  Na miłość Boską, czy pani rozumie co pani mówi.

 • sselrats

  Oceniono 32 razy -4

  Kupujacy zaplaci.

 • sierra65

  Oceniono 1 raz 1

  głupia, stara ci....., której się wydaje że jest premierem

 • patriotaa

  Oceniono 4 razy 0

  Jak widzę pełno debili komentuje albo trolle banków i biznesu niemieckiego. PO Pozwoliło na przejęcie Niemcom 90 % mediów i na przejęcie banków i przemysłu. W Niemczech jest konstytucyjnie zagwarantowane że 100 % mediów musi być w rękach niemieckich a media maja tak śpiewać jak rząd niemiecki rozkazuje. W Niemczech obcy bines od razu jest równany z podatkami niemieckich firm i wszelkimi przepisami. I Jak dfo tej POry PO nic nie zrobiło by walczyć o polskie firmy ale jak polski rząd chce zrównać niemiecki biznes z podatkami polskich firm to jest w Niemczech wilki krzyk ze Polska chce okradać Niemców. Jerst podstawowa zasada tam gdzie zarabiasz pieniądze tam płacisz podatki, a nie jak do tej pory niemieckie firmy miliardy wywoziły do Niemiec. I niech debile nie wymyślają że ceny w makietach wzrosną.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje