Szydło o "podatku od supermarketów": Stawiamy na równość szans

08.01.2016 12:01
Premier Beata Szydło skrytykowała zarówno postawę Andrzeja Rzeplińskiego, prezesa TK, jak i działalność KOD

Premier Beata Szydło skrytykowała zarówno postawę Andrzeja Rzeplińskiego, prezesa TK, jak i działalność KOD (Fot. Sawomir Kamiski / Agencja Gazeta)

1. Premier spotkała się z handlowcami w celu omówienia nowego podatku
2. Jej zdaniem, ma on pomóc małym polskim sklepom
3. Na konferencji zabrakło konkretów na temat stawek podatkowych
- Podatek ma być nową daniną w Polsce. Chodzi o to - czego nie ukrywamy - żeby poprawić wpływy budżetowe, ponieważ chcemy zrealizować w Polsce ważne programy, projekty prospołeczne, które są w tej chwili w Polsce niezwykle potrzebne - tymi słowami premier Szydło przywitała przybyłych na spotkanie gości.

Szydło dłuższą chwilę poświęciła omówieniu powodów, dla których PiS chce opodatkować m.in. hipermarkety. - Chodzi o to, żeby dać możliwość konkurowania małym firmom handlowym. Żebyśmy mogli powiedzieć polskim kupcom, polskim firmom rodzinnym, że dajemy im narzędzie, które da im szansę konkurowania i utrzymania się na rynku - powiedziała premier i dodała: - Sprawy gospodarki i rozwoju przedsiębiorczości są dla naszego rządu priorytetem.

Winne inne rządy

Prezes Rady Ministrów odniosła się również do działań poprzednich gabinetów. - Wszyscy mówią o tym, jak wspierać przedsiębiorców, ale mijają kolejne lata, przychodzą kolejne rządy i rozmowa zaczyna się od początku, bo de facto nie zrobiono niczego - podsumowała Szydło.

Kilkuminutowe wystąpienie premier Szydło, w którym trudno doszukać się konkretnych propozycji Prawa i Sprawiedliwości, poprzedziło konsultacje społeczne w siedzibie KPRM.

W spotkaniu wzięło udział około stu firm handlowych oraz eksperci podatkowi. Z ramienia PiS obecni byli m.in. wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki, minister finansów Paweł Szałamacha czy członkowie Zespołu na rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego.Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (251)
Zaloguj się
 • agent-0700

  Oceniono 67 razy 55

  Pani Szydło musi podtrzymywać podbródek aby jej tak zwana kopara nie opadła od tych bzdetów, które każą jej mówić.

 • p0p0ropopo

  Oceniono 115 razy 49

  tylko, że zapłacą za to obywatele! ktoś kto myśli, że jadące na 3% zysku markety nie podniosą cen jest idiotą! gratuluję podniesienia inflacji beciu! czyli te 5 stów odbijesz sobie ściągając z nas haracz podatkowy w trójnasób...

 • all.fredd

  Oceniono 37 razy 33

  Pani Szydłowo a gdzie moje 3 x 500 na 3 bachory, czwarte żeśmy se zrobili jak żeśta doszli do koryta a piniendzy jak nie było tak nima. Baśka ze sklepu muwi że już nam nie da Kuranta na zeszyt i ile bedziemy jeszcze czekać. Jakies gupoty se uchwalata a moich 3 razy 500 nima.

 • 1szansa

  Oceniono 31 razy 27

  Na każdym kroku wmawiają Polakom, że z Polakami coś skonsultowali i ich słuchają. Polacy przeważnie w nocy śpią.

 • Maciek Maćkowiak

  Oceniono 25 razy 23

  Jeszcze nie ma podatku bankowego, a banki już podniosły ceny. Rozumiem, że rząd jest przygotowany na podwyżki cen żywności, bo supermarkety również odbiją sobie podatek na Klientach? Czy po prostu rząd chce sztucznie zrealizować cel inflacyjny?

 • promemo

  Oceniono 25 razy 19

  Jeśli ma być "równość szans", to najpierw musi być "równość inwestycji".
  Jeśli ktoś inwestuje dużo więcej, to oczekuje zwrotu swojej dużo większej inwestycji oraz proporcjonalnie większego zysku (przypominam, że inwestuje się dla zysku, zawsze !).
  Jeśli PiS to zdławi podatkiem, inwestorzy wyniosą się z Polski, a że rodzimy kapitał nie jest zbyt duży duży, to wszystko się wyrówna... w dół ! Tak działa komunizm.

 • Anna Gerlich

  Oceniono 24 razy 18

  TAK GOSPODYNI DOMOWA wyobraza sobie rynek w KAPITALIZMIE ,w pisie to z ta polityka oparta o socjalizm jest bardzo zle .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje