Duda podpisał ustawę medialną. A kilka lat temu prezydent tak mówił o niezależności mediów

08.01.2016 10:20
Prezydent Andrzej Duda

Prezydent Andrzej Duda (Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta)

PiS błyskawicznie przeprowadziło przez parlament krytykowane zmiany ustawy medialnej, a wczoraj prezydent Andrzej Duda podpisał akt i prawo weszło w życie. Trzy lata temu Duda ostro krytykował media za zbytnią przychylność dla rządu.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Zgodnie ze znowelizowaną ustawą mandaty dotychczasowych członków zarządów i rad nadzorczych TVP oraz Polskiego Radia wygasają w dniu wejście w życie nowych przepisów, czyli dzień po ogłoszeniu ich w Dzienniku Ustaw. Nowe zarządy i rady będą powoływane przez ministra skarbu państwa.

Ustawa była szeroko krytykowana m.in. przez organizacje dziennikarskie w Europie i byłych prezesów telewizji. Wielu zwracało uwagę na to, ze zmiany w prawie doprowadzą do całkowitego podporządkowania mediów publicznych władzy. Co o takiej sytuacji myślał kilka lat temu Andrzej Duda?

"Jedyną siłą tego rządu są media, które walczą z opozycją. To chore, bo w normalnej w demokracji media patrzą rządowi na ręce", napisał w 2013 roku na Twitterze.Zupełnie inne zdanie o roli mediów ma np. posłanka PiS Krystyna Pawłowicz, która powiedziała wprost, że "Media publiczne to media rządowe, i są to jak najbardziej media 'polityczne'" i w związku z tym nie powinny zajmować się patrzeniem władzy na ręce.

Później Pawłowicz podkreślała, że jest to jej prywatna opinia, a nie stanowisko partii. Od jej słów odcinali się też niektórzy politycy obozu rządzącego oraz rzecznik prasowy Kancelarii Prezydenta RP Marek Magierowski.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (219)
Zaloguj się
 • sekanx

  Oceniono 109 razy 65

  Pan Prezydent szalenie mi imponuje. jest bowiem niesłychanie konsekwentny w gwałceniu zasad, które głosi.

 • jael53

  Oceniono 52 razy 48

  To było kiedyś, kiedy obecny dygnitarz był opozycjonistą z trzeciej ligi partyjnej. Kliniczny przykład zależności między punktem widzenia, a punktem siedzenia.

 • pyrazgzikiem

  Oceniono 37 razy 35

  Za kilka lat zamiast mówić : "kłamiesz jak z nut" będziemy mówić : "kłamiesz jak z dud"

 • p0p0ropopo

  Oceniono 79 razy 33

  mam pytanie: czy w całej swojej dotychczasowej karierze na urzędzie ten ktoś zrobił cokolwiek w zgodzie z prawem? zrobił coś, za co ktokolwiek godny mógłby go szanować?!

 • rosencoff

  Oceniono 21 razy 19

  mnie ciekawi tylko jedno, czy zaczną mówić prawdę o "uchodźcach". jeśli tak, to niezależnie od siły politycznej będzie to zmiana na "+".

 • nino.rota

  Oceniono 15 razy 13

  oto tvp
  www.facebook.com/577028339072989/videos/863091377133349/?theater

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje