Bulterier Kaczyńskiego, człowiek od brudnej roboty, prezes telewizji. 10 cytatów Jacka Kurskiego

08.01.2016 08:56
Jacek Kurski

Jacek Kurski (Fot. Agencja Gazeta)

Prezesem TVP zostanie polityk, który przez lata dowiódł, że zrobi wszystko, co każe mu polityczny mentor. A ten od lat jest jeden - Jarosław Kaczyński. Oto 10 cytatów, które pokazują, kim jest Jacek Kurski.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas1. O odzyskiwaniu państwa dla PiS."Będę konsekwentny w odzyskiwaniu dla PiS urzędu po urzędzie, przedsiębiorstwa po przedsiębiorstwie, agendy po agendzie. Trzeba jasno powiedzieć, że 16 miesięcy po wygranej PiS żaden działacz czy zwolennik naszej partii, który wykrwawiał się w naszych kampaniach wyborczych, nie może cierpieć głodu i niedostatku" (Źródło: "Gazeta Wyborcza", 12 marca 2007)

2. O prezesie PiS"Nie ukrywam, że w sferze frazeologii i obrazowania świata polityki jestem chłonnym uczniem Jarosława Kaczyńskiego. Trafiłem na niego jako student na strajku majowym w 1988 w Stoczni Gdańskiej, kiedy podczas jego wielogodzinnych pogadanek politycznych w stołówce doznałem iluminacji politycznej. Wtedy ułożył mi się pewien obraz świata, a że zgadza się on z rzeczywistością, to pozostałem mu wierny" (Źródło: "Dziennik", 18 listopada 2006 r.)

3. O tym, co się stanie z rękami podniesionymi na szefa PiS"Kto chce podnieść rękę na Jarosława Kaczyńskiego, musi wiedzieć, że Jacek Kurski mu tę rękę obetnie" (Źródło: gazeta.pl, 13 stycznia 2010 za "Dziennik", 8 maja 2007 r.)

4. O innych poglądach niż kierownictwo"Nie może być tak, żeby głosować inaczej niż kierownictwo! (...) Mamy pootwierane tyle frontów, że jeśli pozwolimy sobie teraz na różnice w głosowaniach, to jesteśmy rozjechani w minutę" (Źródło: "Dziennik", 18 listopada 2006 r..)

5. O jaką Polskę walczył"Nie o takie Polskie walczyliśmy" (Krytykując wysokość opłat za przejazd autostradą A1, źródło: TVN24)

6. O tym, że trzeba mieć swoją telewizję(odpowiadając na zarzut, że posłowie PiS sami prowokują do żartów z siebie) "Trzeba mieć swoje, w sensie ideowym, seriale sitcomowe, seriale pokazujące nasze wartości na podstawie prawdziwych bohaterów. Trzeba mieć swoje portale, swoją dobrą gazetę, swoje duże media, swoje radio i telewizję. Trzeba oddziaływać na kulturę. Mieć swojego Wojewódzkiego, Majewskiego kabarety" (Źródło: wp.pl (dostęp 30 października 2010), cytat za "Wprost").

7. O sobie"Panie marszałku, wysoka izbo, gdyby choć połowa informacji w mediach na mój temat była prawdziwa, już dawno z obrzydzenia dla samego siebie dokonałbym uroczystej egzekucji i samobójstwa, strzelając sobie w łeb na rynku Starego Miasta" (Źródło: "Gazeta Wyborcza")

8. O Kaczyńskich"Będę bulterierem Kaczyńskich" (Źródło: "Gazeta Wyborcza")

9. O dziadku Tuska w Wehrmachcie"Poważne źródła na Pomorzu mówią, że dziadek Tuska zgłosił się na ochotnika do Wehrmachtu (...)" (Źródło: Gazeta.pl za tygodnikiem "Angora")

10. O ciemnym ludzie"Z tym Wehrmachtem to lipa, ale jedziemy w to, bo ciemny lud to kupi" (źródło: 14 października 2005 r. przed nagraniem w Radiu TOK FM, gdy Tomasz Lis - w obecności Wiesława Władyki, Tomasza Wołka i Katarzyny Kolendy-Zaleskiej - spytał Kurskiego: - Dlaczego w ogóle zacząłeś z tym dziadkiem Tuska? (Do tego cytatu Kurski się nie przyznaje. Źródło: "Gazeta Wyborcza")

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Komentarze (197)
Zaloguj się
 • agent-0700

  Oceniono 57 razy 43

  Rozumiem rozterkę młodych ludzi szukających autorytetów kiedy widzą że szmacąc się można wysoko zajść.

 • tom_aszek

  Oceniono 48 razy 40

  1. Byle do koryta
  2. Lizus
  3. Groźby karalne
  4. Lizus
  5. Plagiator :)
  6. Marzyciel :)
  7. Obiecuje i nie dotrzymuje słowa
  8. Miłośnik psów (BTW: czy kot prezesa toleruje obecność bullteriera?)
  9. Kłamca
  10. Cham

 • doni72

  Oceniono 37 razy 33

  I ciemny lud znowu zostal w.....ny po calosci,a tych co na te paly glosowaly nie szkoda

 • Andrzej Zaremba

  Oceniono 36 razy 30

  Chyba nie jestem naiwny. Wiem że każda władza kradnie i zawłaszcza wpływy dla swoich interesów. Problem polega na tym , że PO miała wdzięk Arsena Lupina , a PiS ma wrażliwość bandyty odrąbującego ofierze rękę żeby zdjąć pierścionek

 • p0p0ropopo

  Oceniono 79 razy 29

  warchoł w kulturze... świnia na salonach... człowiek, który zbłaźnił się wielokrotnie i pokazał wyjątkowo niski poziom kultury oraz świecił dupolizostwem jak latarnia w Rozewiu...
  a teraz mlaskacz pokazał społeczeństwu goły tyłek i powiedział gdzie go naród może pocałować...
  to jedyny komentarz do wyboru tego prymitywa na szefa instytucji kultury.

 • 1pirat2

  Oceniono 25 razy 23

  Kownacki- " trzeba zabrać TVP z rąk polityków" i przekazać ją ( niezależnemu) Kurskiemu, dowcip roku.

 • aniko

  Oceniono 26 razy 22

  Bardzo proszę nie obrażać mojego psa, rasy bulterier - to przemiłe, spokojne stworzenie. Przypisywanie tej rasie powyższych, negatywnych cech ludzkich powiela tylko stereotyp.
  A! Zapomniałabym - proszę nie mylić bulteriera z pitbullem !!!
  p.s. pozdrawiam właścicieli obu ras

 • shinshimoyet

  Oceniono 22 razy 16

  A za 4 -albo wcześniej- lata przed T.S. winni powiedzą - wykonywaliśmy tylko rozkazy prezesa.
  Nie mieliśmy wyboru ani wolnej woli.:D

 • junkamm

  Oceniono 16 razy 12

  koryto otwarte kurski . 50 albo szejdziesiąt tys miesiecznie tak na oko . a naród głoduje mdleje z głodu .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje