Bulterier Kaczyńskiego, człowiek od brudnej roboty, prezes telewizji. 10 cytatów Jacka Kurskiego

Jacek Kurski

Jacek Kurski (Fot. Agencja Gazeta)

Prezesem TVP zostanie polityk, który przez lata dowiódł, że zrobi wszystko, co każe mu polityczny mentor. A ten od lat jest jeden - Jarosław Kaczyński. Oto 10 cytatów, które pokazują, kim jest Jacek Kurski.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas1. O odzyskiwaniu państwa dla PiS."Będę konsekwentny w odzyskiwaniu dla PiS urzędu po urzędzie, przedsiębiorstwa po przedsiębiorstwie, agendy po agendzie. Trzeba jasno powiedzieć, że 16 miesięcy po wygranej PiS żaden działacz czy zwolennik naszej partii, który wykrwawiał się w naszych kampaniach wyborczych, nie może cierpieć głodu i niedostatku" (Źródło: "Gazeta Wyborcza", 12 marca 2007)

2. O prezesie PiS"Nie ukrywam, że w sferze frazeologii i obrazowania świata polityki jestem chłonnym uczniem Jarosława Kaczyńskiego. Trafiłem na niego jako student na strajku majowym w 1988 w Stoczni Gdańskiej, kiedy podczas jego wielogodzinnych pogadanek politycznych w stołówce doznałem iluminacji politycznej. Wtedy ułożył mi się pewien obraz świata, a że zgadza się on z rzeczywistością, to pozostałem mu wierny" (Źródło: "Dziennik", 18 listopada 2006 r.)

3. O tym, co się stanie z rękami podniesionymi na szefa PiS"Kto chce podnieść rękę na Jarosława Kaczyńskiego, musi wiedzieć, że Jacek Kurski mu tę rękę obetnie" (Źródło: gazeta.pl, 13 stycznia 2010 za "Dziennik", 8 maja 2007 r.)

4. O innych poglądach niż kierownictwo"Nie może być tak, żeby głosować inaczej niż kierownictwo! (...) Mamy pootwierane tyle frontów, że jeśli pozwolimy sobie teraz na różnice w głosowaniach, to jesteśmy rozjechani w minutę" (Źródło: "Dziennik", 18 listopada 2006 r..)

5. O jaką Polskę walczył"Nie o takie Polskie walczyliśmy" (Krytykując wysokość opłat za przejazd autostradą A1, źródło: TVN24)

6. O tym, że trzeba mieć swoją telewizję(odpowiadając na zarzut, że posłowie PiS sami prowokują do żartów z siebie) "Trzeba mieć swoje, w sensie ideowym, seriale sitcomowe, seriale pokazujące nasze wartości na podstawie prawdziwych bohaterów. Trzeba mieć swoje portale, swoją dobrą gazetę, swoje duże media, swoje radio i telewizję. Trzeba oddziaływać na kulturę. Mieć swojego Wojewódzkiego, Majewskiego kabarety" (Źródło: wp.pl (dostęp 30 października 2010), cytat za "Wprost").

7. O sobie"Panie marszałku, wysoka izbo, gdyby choć połowa informacji w mediach na mój temat była prawdziwa, już dawno z obrzydzenia dla samego siebie dokonałbym uroczystej egzekucji i samobójstwa, strzelając sobie w łeb na rynku Starego Miasta" (Źródło: "Gazeta Wyborcza")

8. O Kaczyńskich"Będę bulterierem Kaczyńskich" (Źródło: "Gazeta Wyborcza")

9. O dziadku Tuska w Wehrmachcie"Poważne źródła na Pomorzu mówią, że dziadek Tuska zgłosił się na ochotnika do Wehrmachtu (...)" (Źródło: Gazeta.pl za tygodnikiem "Angora")

10. O ciemnym ludzie"Z tym Wehrmachtem to lipa, ale jedziemy w to, bo ciemny lud to kupi" (źródło: 14 października 2005 r. przed nagraniem w Radiu TOK FM, gdy Tomasz Lis - w obecności Wiesława Władyki, Tomasza Wołka i Katarzyny Kolendy-Zaleskiej - spytał Kurskiego: - Dlaczego w ogóle zacząłeś z tym dziadkiem Tuska? (Do tego cytatu Kurski się nie przyznaje. Źródło: "Gazeta Wyborcza")

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Komentarze (197)
Bulterier Kaczyńskiego, człowiek od brudnej roboty, prezes telewizji. 10 cytatów Jacka Kurskiego
Zaloguj się
 • aneczka-66

  0

  A gdzie "CIEMNY LUD TO KUPI"? Czy aby na pewno panie Kurski? Coś mi się nie wydaje...

 • Ela Elzbieta

  0

  TW,,KURSKI BENEFIT NA DZIECI SAM PRZEGLOSOWAL W SEJMIE 1200 ZL W 2007r, ha ha ha ha na YOU TUBE,,GIERDYCH GO ZDEKONSPIROWAL,,,,

 • Ela Elzbieta

  0

  A AA,,TO TEN KURSKI CO W 2007 BENEFIT NA DZIECI PRZEGLOSOWAL SAM W SEJMIE 1200 ZL,,,HA HA HA HA HA,,SZMACIARZ

 • 2bjp3

  0

  Dlaczego mam płacić na TVP, której prezesem jest cyniczny kłamca i złodziej. Pamiętacie Kurskiego, wówczas europosła, który w sejmie podpisuje listę idzie się odlać aby później pobrać jakąś dietę /300euro?/. Poświadczenie nieprawdy? Nie zwykła ordynarna kradzież.

 • adds01

  0

  Kurski jest śliski jak ślimak, pociśnie przed kamerą każde kłamstwo, nawet powieka mu nie drgnie

 • Jedrek Andrzej

  0

  Wielkie osiogniecie PIS
  Mamy drugiego notariusza prezesa Kaczynskiego zostal nim Buterier Kurski

 • plastikpiokio

  0

  ludzie czym gorzej -tym lepiej ---prędzej to wszystko pieprznie bedzie rozpierducha kurz i dym

 • qqben

  Oceniono 2 razy 2

  Od dziś TVP zmienia nazwę na CLTV (Ciemnego Ludu Telewizja)

 • q3000

  0

  Kiedyś były portrety Gomułki teraz w każdym studio portret Kaczyńskiego....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje