Szef GITD odwołany. Na jego miejsce powołano dotychczasowego rzecznika

1. Tomasz Połeć stracił stanowisko Głównego Inspektora Transportu Drogowego
2. Jego miejsce zajął dotychczasowy rzecznik Alvin Gajadhur


Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Zmiana na stanowisku Głównego Inspektora Transportu Drogowego spowodowana jest różnicą wizji, koncepcji i sposobu zarządzania GITD - powiedział minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk, argumentując odwołanie szefa GITD.

Pełniącym obowiązki szefa GITD został powołany dotychczasowy rzecznik prasowy, Alvin Gajadhur.

Rzecznik od 14 lat

Gajadhur funkcję rzecznika prasowego GITD pełnił od 2002 roku. W swojej karierze był także doradcą ds. public relations Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego. Od lat związany jest ze szkolnictwem wyższym - prowadzi wykłady dotyczące transportu drogowego, działań marketingowych i public relations.

GITD do likwidacji

W grudniu zeszłego roku informowaliśmy o pomyśle wiceszefa MSWiA Jarosława Zielińskiego. Zapowiadał wówczas likwidację Generalnej Inspekcji Transportu Drogowego.

"Chcemy doprowadzić do wzmocnienia bezpieczeństwa w miejscach publicznych, w tym także na drogach. Policja jest do tego lepiej przygotowana. Inspektorzy transportu drogowego, ponad 700 osób, przejdą do policji drogowej" - powiedział Zieliński.

"Mamy zbyt dużo służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo drogowe. Na ulicach zatrzymują nas różne patrole. Policja jest do tego najlepiej przygotowana" - podkreślał w grudniu 2015 r. wiceminister.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (39)
Szef GITD odwołany. Na jego miejsce powołano dotychczasowego rzecznika
Zaloguj się
 • trabant72

  0

  A to czyj szwagier czy wujek znowu , totufmackiego pana prezsa zwanego niekiedy"prezydentem" kon by sie usmial prezydent cha cha

 • uzdek98

  Oceniono 3 razy 1

  gadachuj to jednak cwaniak jest...

 • felicjan.dulski

  Oceniono 3 razy 3

  To jeszcze nic, a co, kurtka, z pięknym młodzieńcem na czele Agencji Mienia Wojskowego? Rozumiem i nie potępiam, że pan minister Macierewicz gustuje w efebach, ale niech realizuje to w czasie pozasłużbowym i bez angażowania państwowych pieniędzy.

 • felicjan.dulski

  Oceniono 3 razy 3

  Wiewiórki już dawno wie... działy.

 • heepurian

  Oceniono 3 razy -3

  Choć jestem przeciwny pomysłom PiS na Polskę i sposobie ich wdrażania to tej zmianie personalnej tylko przyklasnąć. Choć niejednokrotnie krytykowałem wiceministra Szmita za jego wpisy na fb to tym razem uważam że zasługuje na pochwałę. Akurat wiem dlaczego Połeć powinien był zostać odwołany i dlaczego Gajadur zasługiwał na awans. Brawo Szmit, brawo Gajadur.

 • kkes

  Oceniono 8 razy -6

  Że co? Że PIS wziął czarnego? Nieeeeee...tfuuu. Skandal i zamach na demokracje!!!! Panie Szulc, pan widizsz i nie grzmisz?

 • kapitan_rzbik

  Oceniono 1 raz -1

  co ma zmienc zmiananazwy z gitd na policja drogowa?

 • antylitania_chwili

  Oceniono 3 razy -1

  Reżimowe drogi specjalnie utrudniały dojazd Polakom lepszego sortu (promując jakiś cyklistów i wegetarian), ale po odzyskaniu władzy teraz będą już przydzielać płynność ruchu obiektywnie!!!

 • tadjan

  Oceniono 8 razy -2

  czyli parobek zastąpił swojego pana..... jak u bolszewików.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX