Szef GITD odwołany. Na jego miejsce powołano dotychczasowego rzecznika

08.01.2016 08:13
Powołanie Alvina Gajadhura na p.o. Głównego Inspektora Transportu Drogowego

Powołanie Alvina Gajadhura na p.o. Głównego Inspektora Transportu Drogowego (Główny Inspektorat Transportu Drogowego)

1. Tomasz Połeć stracił stanowisko Głównego Inspektora Transportu Drogowego
2. Jego miejsce zajął dotychczasowy rzecznik Alvin Gajadhur


Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Zmiana na stanowisku Głównego Inspektora Transportu Drogowego spowodowana jest różnicą wizji, koncepcji i sposobu zarządzania GITD - powiedział minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk, argumentując odwołanie szefa GITD.

Pełniącym obowiązki szefa GITD został powołany dotychczasowy rzecznik prasowy, Alvin Gajadhur.

Rzecznik od 14 lat

Gajadhur funkcję rzecznika prasowego GITD pełnił od 2002 roku. W swojej karierze był także doradcą ds. public relations Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego. Od lat związany jest ze szkolnictwem wyższym - prowadzi wykłady dotyczące transportu drogowego, działań marketingowych i public relations.

GITD do likwidacji

W grudniu zeszłego roku informowaliśmy o pomyśle wiceszefa MSWiA Jarosława Zielińskiego. Zapowiadał wówczas likwidację Generalnej Inspekcji Transportu Drogowego.

"Chcemy doprowadzić do wzmocnienia bezpieczeństwa w miejscach publicznych, w tym także na drogach. Policja jest do tego lepiej przygotowana. Inspektorzy transportu drogowego, ponad 700 osób, przejdą do policji drogowej" - powiedział Zieliński.

"Mamy zbyt dużo służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo drogowe. Na ulicach zatrzymują nas różne patrole. Policja jest do tego najlepiej przygotowana" - podkreślał w grudniu 2015 r. wiceminister.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (39)
Zaloguj się
 • globus_polski

  Oceniono 35 razy 21

  Mieli likwidować ITD ale zobaczyli że Gajadhur startował w 2011 z list PiSu to postanowili w ramach odszkodowania (do Sejmu się wtedy nie dostał) oddać mu stołek szefa

 • goostav234

  Oceniono 8 razy 6

  Czy został wykreślony z polskiego rejestru Murzynów?

 • vogon.jeltz

  Oceniono 24 razy 6

  To ten "Murzyn", do którego chcieli dzwonić Wojewódzki z Figurskim w swojej prześmiewczej audycji, za co on tak śmiertelnie się obraził, że aż oskarżył ich przed sądem o znieważenie? No cóż - być może W&F przekroczyli granice dobrego smaku, ale brak poczucia humoru, niezrozumienie satyry i przewrażliwienie na własnym punkcie jest jak widać cechą konstytutywną (tfu, jakie brzydkie słowo) pisiorów.

 • felicjan.dulski

  Oceniono 3 razy 3

  To jeszcze nic, a co, kurtka, z pięknym młodzieńcem na czele Agencji Mienia Wojskowego? Rozumiem i nie potępiam, że pan minister Macierewicz gustuje w efebach, ale niech realizuje to w czasie pozasłużbowym i bez angażowania państwowych pieniędzy.

 • felicjan.dulski

  Oceniono 3 razy 3

  Wiewiórki już dawno wie... działy.

 • Aleksander Twardowski

  Oceniono 4 razy 2

  Gajadhur zasłużył, był lżony przez Wojewódzkiego, funkcjonariusza byłego układu, to wystarczająca zasługa.

 • p0p0ropopo

  Oceniono 48 razy 2

  to jednak potężne źródło pieniędzy dla budżetu. pisiarnia musi ją obstawić swoimi.
  a teraz kochani kierowcy... pocałujcie misia w doopę! te 500 co dostaniecie na dziecko oddacie za każde brudne lusterko w trójnasób!

 • uzdek98

  Oceniono 3 razy 1

  gadachuj to jednak cwaniak jest...

 • trabant72

  0

  A to czyj szwagier czy wujek znowu , totufmackiego pana prezsa zwanego niekiedy"prezydentem" kon by sie usmial prezydent cha cha

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje