Mariusz Max Kolonko wróci do TVP? PiS i Kukiz podzielą stanowiska w mediach publicznych

08.01.2016 08:07
Mariusz Max Kolonko

Mariusz Max Kolonko (fot. Krzysztof Szatkowski/Agencja Gazeta)

1. Jak podaje "Newsweek", dwa kluby zawiązały nieoficjalną koalicję.
2. Do władz TVP mają wejść ludzie Kukiza.
3. Nazwisko Mariusza Maxa Kolonki padło w negocjacjach.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Czy Mariusz Max Kolonko wróci do telewizji publicznej? Niewykluczone. Jak donosi "Newsweek", nazwisko dziennikarza miało paść w negocjacjach dotyczących mediów publicznych pomiędzy klubami PiS i Kukiz'15.

Dariusz Pitaś, doradca Pawła Kukiza, mówił w rozmowie z "Newsweekiem", że ruchu nie interesują "stołki" i że klub Kukiz'15 nie zamierza rekomendować swoich kandydatów na stanowiska w mediach publicznych. Jednak, jak dodawał, obecność w nowych mediach takich ludzi jak Mariusz Max Kolonko byłaby dla klubu dobrą wiadomością.

PiS o koalicji

Według anonimowego członka PiS, Kolonko nie wejdzie do zarządu, ale niewykluczone jest, że dostanie program. Do władz ruch Kukiza ma wytypować innego kandydata.

- Porozumienie ws. mediów publicznych to początek budowy koalicji parlamentarnej z Kukizem. Wspólny rząd nie jest w interesie żadnej ze stron, ale punktowa współpraca będzie mieć miejsce - powiedział "Newsweekowi" inny czlonek partii.

Mariusz Max Kolonko przez długi czas był korespondentem TVP w Stanach Zjednoczonych. Obecnie jest znany głównie ze swojego autorskiego kanału YouTube, "MaxTV - Mówię Jak Jest", na którym komentuje bieżące wydarzenia z konserwatywnego punktu widzenia.

Wczoraj prezydent Andrzej Duda podpisał kontrowersyjną ustawę o radiofonii i telewizji. Ustawa przewiduje wygaśnięcie mandatów obecnych członków zarządów i rad nadzorczych telewizji publicznej i Polskiego Radia.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (368)
Zaloguj się
 • onsork

  Oceniono 148 razy 58

  ogladam jego wywody w necie, cos mnie poruszylo w 2-3 ostatnich odcinkach, cos bylo inaczej niz zawsze, gdy mowil o pis zaczal uzywac sformulowan "dajcie im szanse", " oni musza to zrobic"(o trybunale), cos mi nie gralo, zmienil ton wypowiedzi, ...a teraz stalo sie jasne jak slonce !!!

 • grundol1

  Oceniono 158 razy 52

  Kolonko, Ziemkiewicz, Cejrowski, Terlikowski, publiczne koryto jest szerokie.

 • frank.west

  Oceniono 116 razy 36

  Facet maluje oczy i śmieje się z własnych żartów. Już dawno mówiłem, że biadolenie tego typa to wazelina by przy wymianie władz wskoczyć znowu na stołek.

 • obywatel_leming

  Oceniono 145 razy 35

  no i kto te mendia głównego scieku będzie oglądał...? poza piSSowskimi lemingami?

 • boczny_obserwator

  Oceniono 89 razy 25

  A naukowcom tzw. "smoleńskim" powinni powierzyć kierowanie nauką. Jak niszczyć Polskę to na maksa. Niech żyje Moskwa i jej poplecznicy!

 • Zielony zxc

  Oceniono 31 razy 19

  Już się dorwali do koryta. Zrobią czystki w mediach i media będa tak propagandowe jak gazeta wobec uchodźców. Nic już się nie dowiemy z mediów . Krytyczne opinie będą kasowane i usuwane, zatajane, przemilczane, albo będzie krótka wzmianka o północy. W gazecie. uchodźcy są cacy i miluśińscy a od dziś w tvp rząd jest również ok.

 • panzerfaust39

  Oceniono 20 razy 18

  Brawo Max !

 • vibhisana

  Oceniono 103 razy 17

  Kolonko w mediach publicznych? Toż to "Kossakowski" przeflancowany do kanałów info. Sensacja-insynuacja podlane sosem ksenofobii, rasizmu, seksizmu, etc. Mamy gwarantowaną optykę Korwina Mikke w analizach politycznych. Będzie reklama NAFTA-y codziennie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje