Przemysław Saleta wyprowadza się z Polski. "To, co robi PiS, przelało czarę goryczy"

Przemysław Saleta

Przemysław Saleta (Fot. Jakub Ociepa / Agencja Gazeta)

Znany bokser zdecydował się na wyprowadzkę do Tajlandii. Jak przyznaje w rozmowie z "Newsweekiem", "przyczyniły się do tego działania PiS".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Saleta planuje swój wyjazd do Tajlandii na kwiecień. "Atmosfera w kraju zrobiła się duszna już ponad rok temu. Nienawiść i podziały podkręcane przez polityków, ksenofobia i hejt wszystkiego i wszystkich. To, co robi teraz PiS, przelało czarę goryczy" - powiedział sportowiec w rozmowie z "Newsweekiem", jednocześnie przyznając, że jest dumny z Polski, "ale wizja kraju, jaką forsuje obecny rząd, dumą już nie napawa".

"Przeczekać rządy PiS"

"Nie tylko media i instytucje międzynarodowe zauważyły, że za sprawą PiS zbliżamy się w Polsce do standardów białoruskich. Boję się, że bez pomocy z zewnątrz nie da się powstrzymać dalszego psucia naszego państwa" - stwierdza bokser. Co najbardziej nie podoba się Salecie u rządzących? "Kolejność wprowadzania zmian. Nic o gospodarce, ale dużo ograniczeń wolności. Ponadto styl rządzenia: buta i pycha".

"Myśl o takim wymarzonym azylu, gdzie można by przeczekać rządy PiS, jest pewnie kusząca dla wielu Polaków" - dodaje sportowiec.

Kampania Komorowskiego

Przemysław Saleta jest byłym mistrzem świata w kick-boxingu i byłym mistrzem Europy w boksie zawodowym. W ubiegłym roku był jednym ze sportowców, którzy w kampanii wyborczej udzielili poparcia ubiegającemu się o reelekcję prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu.

W Tajlandii bokser ma dom i prowadzi firmę.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
 • Jarosław Kaczyński po rozmowie z Viktorem Orbanem Witek: Spotkanie "dwóch liderów". Węgierski to prezes Rady Ministrów. Polski to też prezes, ale PiS
Komentarze (491)
Przemysław Saleta wyprowadza się z Polski. "To, co robi PiS, przelało czarę goryczy"
Zaloguj się
 • marekfru

  0

  Tobie już zwykły doktor nie pomoże Tylko WETERYNAż Nadajesz się do uśpienia

 • narcysia

  0

  W morde ... ale chyba nie do Kanady?

 • Krzysztof Krawczyk

  0

  Saleta tylko żeby to nie były te słowa rzucone na wiatr tak jak Kopaczowej to że Głosowałeś na tego szmaciarza Komorowskiego to już świadczy o twoim ptasia
  móżdżku

 • dlugi_22

  0

  Tu się lansował, tam się lansował. W końcu wyjeżdża. Nareszcie.

 • dlugi_22

  0

  O, boże... tracimy tak wybitnego boksera, wielokrotnego mistrza wszechwag, laureata wielu nagród międzynarodowych.

 • ansuzde

  0

  Sąd wojskowy w Tajlandii skazał dziś na 25 lat więzienia mężczyznę za zamieszczenie na Facebooku wpisów i zdjęć uznanych za obraźliwe dla tajlandzkiego króla. Jest to jeden z najsurowszych wyroków w takich sprawach w ostatnich latach.

 • Jerzy Pierchała

  0

  Przecież to wpis sprzed pół roku !! To on jeszcze w Polsce ?? niech już wypieprza stąd pajac jeden !!!

 • andrzej23195

  0

  To najgłupsza wypowiedź jaka słyszałem , chyba że Lis go zmanipulował . Niech przeczyta orzeczenie dzisiejsze trybunału to zrozumie jak to wszystko jest naciągane przez propagande PO . Takie wyjazdy planuje się lata lub miesiące przed a może chodzi o karierę trenera ? Nie przyznawaj się do głupoty innych . Bo tak mocno ci mózgu nie strzaskali .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje