Waszczykowski pisze list do MSZ Niemiec i pyta o ataki seksualne w Kolonii

07.01.2016 15:11
List Witolda Waszczykowskiego do szefa MSZ Niemiec

List Witolda Waszczykowskiego do szefa MSZ Niemiec (Fot. Agencja Gazeta)

W związku z incydentami, do jakich doszło w noc sylwestrową w Kolonii minister Witold Waszczykowski wystosował list do szefa MSZ Niemiec. Waszczykowski pyta w nim, czy wśród ofiar ataków na tle seksualnym znajdowały się... obywatelki Polski.
W sylwestrową noc grupa ponad 1000 mężczyzn, według policji "o wyglądzie wskazującym na pochodzenie z krajów arabskich lub Afryki Północnej", zebrała się w okolicach dworca głównego w Kolonii i znajdującej się nieopodal katedry. Młodzi mężczyźni obrzucali petardami innych uczestników zabawy pod gołym niebem.

Z tłumu wyodrębniały się mniejsze grupy, które osaczały kobiety, napastowały je, a następnie okradały. Grupy napastników liczące kilkadziesiąt osób otaczały swoje ofiary, uniemożliwiając policji szybką interwencję.

Wydarzenia te zszokowały nie tylko niemiecką, ale i europejską opinię publiczną. Okazuje się, że głos w sprawie postanowił zabrać także minister Waszczykowski.

"Czy wśród ofiar były Polki?"

Szef polskiego MSZ napisał list do do szefa niemieckiej dyplomacji Franka-Waltera Steinmeiera.

"Szanowny Panie Ministrze, Drogi Kolego" - zaczyna Waszczykowski, prosząc o "przekazanie informacji, czy wśród ofiar ataków na tle seksualnym, które miały miejsce w Kolonii w noc sylwestrową, znajdowały się obywatelki Polski".

"Zdając sobie sprawę, że Ministerstwo Spraw Zagranicznych Republiki Federalnej Niemiec może nie dysponować tego rodzaju informacjami, będę wdzięczny za przekazanie mojego pisma właściwym władzom niemieckim, mogącym udzielić odpowiedzi na powyższe pytanie" - kończy swój krótki list Waszczykowski."Wegetarianie i rowery"

Warto przypomnieć, że list do Steinmeiera to kolejne pole aktywności Waszczykowskiego na odcinku niemieckim. Zaledwie kilka dni temu, szef polskiego MSZudzielił niemieckiemu tabloidowi szeroko komentowanego wywiadu, w którym kpił z budowanego rzekomo przez rząd PO "świata złożonego z rowerzystów i wegetarian, którzy używają wyłącznie odnawialnych źródeł energii".

- Poprzedni rząd realizował tam [w mediach - red.] określony lewicowy program. Tak jakby świat według marksistowskiego wzorca musiał automatycznie rozwijać się tylko w jednym kierunku - nowej mieszaniny kultur i ras, świata złożonego z rowerzystów i wegetarian, którzy używają wyłącznie odnawialnych źródeł energii i walczą ze wszelkimi przejawami religii. To ma niewiele wspólnego z tradycyjnymi polskimi wartościami - mówił.

- Ten wywiad był dla "Bilda", to jest tabloid, tam mówi się językiem lżejszym, żeby, żartując z pewnych określeń, np. wymieniając tych cyklistów, pokazać, o co chodzi - tłumaczył później Waszczykowski.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (686)
Waszczykowski pisze list do MSZ Niemiec i pyta o ataki seksualne w Kolonii
Zaloguj się
 • velziuta

  Oceniono 2 razy 0

  czy to idiota pisał ?Minister pyta oto czy wsród ofiar są Polki ,a idiota redakcyjny nie zrozumiał tak prostego pytania ,aż strach pomyśleć co jeszcze zmanipulował przez głupotę

 • wagadudu

  Oceniono 1 raz -1

  Płytki prymityw. Godny następca Fotygi... Banda szmaciarzy.

 • kejuhc

  Oceniono 1 raz 1

  Im jestem starszy tym jestem mniej tolerancyjny.
  Czy ktoś sobie wyobraża, że coś takiego zdarzyłoby się np. w Warszawie???

  Pomagać można komuś kto współpracuje i przestrzega praw gospodarza. Robienie tego tylko ze względu na inność to infantylna łatwowierność, coby nie powiedzieć głupota.

 • myciel66

  Oceniono 4 razy -2

  Do Polaków zainteresowanych naszymi wewnętrznymi sprawami
  Polska dostała się w ręce Jarosława Mściciela. Do pomsty przygotowywał się on długie lata, osłabiając instytucje demokratyczne, nasyłając społeczeństwo na rządzących, wiążąc się z Kościołem, dla którego demokracja stanowi śmiertelne zagrożenie, i który go wsparł w drodze do władzy. Jego intencje były widoczne po artykule o trotylu na wraku smoleńskim. W emocjonalnym wystąpieniu oskarżył rządzących o tę tragedię. Manipulując - płacąc trollom internetowym (podobno 3000 osób przed wyborami), korumpując wyborców obietnicami, płatnymi z naszych podatków, przybrał maskę troskliwego opiekuna biednych, obiecywał „dobrą zmianę”, nie dodając, że ta zmiana jest dobra ale dla Putina. Po wygranej ściągnął maskę i pokazał swoje prawdziwe oblicze mściciela za śmierć brata. Żeby móc uruchomić gilotynę smoleńską sparaliżował działanie TK, podporządkował sobie media, policję, wojsko i cały aparat opresji. Dogadał się też z naczelnym zwolennikiem Putina w UE – Orbanem. Powołał Inkwizycję smoleńską, pod przywództwem Antoniego, która przygotuje grunt do uruchomienia gilotyny, która będzie ścinała głowy tych, wg Mściciela, winnych śmierci brata. A wielki finał i spełnienie marzeń, nastąpi, jak spadnie ta, nazywana przez jego trolli internetowych, ryża głowa. Jeżeli myślicie, że ten scenariusz jest zbyt mroczny, to przypomnę anegdotę przyszłego premiera z kampanii wyborczej w 2006 r., z windą, pistoletem i słowami o łatwości użycia tego pistoletu.
  Jesteśmy w rękach szaleńca, który nie jest zainteresowany Polską, dobrem jej obywateli, a tylko pomstą, dla której poświęci wszystko i wszystkich, którzy mu stają na drodze. Naszym obowiązkiem, wobec nas samych, naszych najbliższych i potomków jest zastopowanie tego szaleństwa. On nie ma ograniczeń, np. w postaci dzieci, a i my nie powinniśmy mieć takich. Machanie Konstytucją jest wyrazem bezradności, od pałki ona, jak widać, nie ochroni. Czas odgrywa tu rolę, bo pałka może zamienić się w czołgi i wtedy będzie trudniej. Jeśli władza łamie prawo na naszych oczach, to prawo ustanowione przez nią ma wadę i Obywatele mają prawo, a nawet obowiązek się do niego nie stosować. Opór społeczeństwa musi być szybki i masowy. To spowoduje, że destrukcja i chaos zostaną powstrzymane w jej początkowym stadium, zanim osiągną wymiar apokaliptyczny.

 • Nie Judym

  Oceniono 3 razy -1

  Waszczykowski chce, marzy wręcz, by ogłoszono go europejskim Dylem Sowizdrzałem, a swoim listem pokazuje, że jest niestety tylko błaznem.

 • pollion1

  Oceniono 2 razy 0

  Waszczykowski wyjątkowy dureń nie dyplomata ,nie mam pojęcia dlaczego tacy dyplomaci wyrabiają opinie o polakach?

 • iraklis1

  Oceniono 4 razy 4

  brawo panie ministrze, oczekujemy wyjaśnienień ze strony Niemieckiej co te hordy zdziczałych seksualnie arabow wyprawiaja na ulicach Niemieckich miast, czy to Ci co będą mieli być w ramach kontygentów przeniesieni do Polski? czekamy na wyjaśnienia.....

 • steven1968

  Oceniono 2 razy 0

  Ciekawe, co też o tym napiszą polskojęzyczne, zdradzieckie gazety?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje