Waszczykowski pisze list do MSZ Niemiec i pyta o ataki seksualne w Kolonii

07.01.2016 15:11
List Witolda Waszczykowskiego do szefa MSZ Niemiec

List Witolda Waszczykowskiego do szefa MSZ Niemiec (Fot. Agencja Gazeta)

W związku z incydentami, do jakich doszło w noc sylwestrową w Kolonii minister Witold Waszczykowski wystosował list do szefa MSZ Niemiec. Waszczykowski pyta w nim, czy wśród ofiar ataków na tle seksualnym znajdowały się... obywatelki Polski.
W sylwestrową noc grupa ponad 1000 mężczyzn, według policji "o wyglądzie wskazującym na pochodzenie z krajów arabskich lub Afryki Północnej", zebrała się w okolicach dworca głównego w Kolonii i znajdującej się nieopodal katedry. Młodzi mężczyźni obrzucali petardami innych uczestników zabawy pod gołym niebem.

Z tłumu wyodrębniały się mniejsze grupy, które osaczały kobiety, napastowały je, a następnie okradały. Grupy napastników liczące kilkadziesiąt osób otaczały swoje ofiary, uniemożliwiając policji szybką interwencję.

Wydarzenia te zszokowały nie tylko niemiecką, ale i europejską opinię publiczną. Okazuje się, że głos w sprawie postanowił zabrać także minister Waszczykowski.

"Czy wśród ofiar były Polki?"

Szef polskiego MSZ napisał list do do szefa niemieckiej dyplomacji Franka-Waltera Steinmeiera.

"Szanowny Panie Ministrze, Drogi Kolego" - zaczyna Waszczykowski, prosząc o "przekazanie informacji, czy wśród ofiar ataków na tle seksualnym, które miały miejsce w Kolonii w noc sylwestrową, znajdowały się obywatelki Polski".

"Zdając sobie sprawę, że Ministerstwo Spraw Zagranicznych Republiki Federalnej Niemiec może nie dysponować tego rodzaju informacjami, będę wdzięczny za przekazanie mojego pisma właściwym władzom niemieckim, mogącym udzielić odpowiedzi na powyższe pytanie" - kończy swój krótki list Waszczykowski."Wegetarianie i rowery"

Warto przypomnieć, że list do Steinmeiera to kolejne pole aktywności Waszczykowskiego na odcinku niemieckim. Zaledwie kilka dni temu, szef polskiego MSZudzielił niemieckiemu tabloidowi szeroko komentowanego wywiadu, w którym kpił z budowanego rzekomo przez rząd PO "świata złożonego z rowerzystów i wegetarian, którzy używają wyłącznie odnawialnych źródeł energii".

- Poprzedni rząd realizował tam [w mediach - red.] określony lewicowy program. Tak jakby świat według marksistowskiego wzorca musiał automatycznie rozwijać się tylko w jednym kierunku - nowej mieszaniny kultur i ras, świata złożonego z rowerzystów i wegetarian, którzy używają wyłącznie odnawialnych źródeł energii i walczą ze wszelkimi przejawami religii. To ma niewiele wspólnego z tradycyjnymi polskimi wartościami - mówił.

- Ten wywiad był dla "Bilda", to jest tabloid, tam mówi się językiem lżejszym, żeby, żartując z pewnych określeń, np. wymieniając tych cyklistów, pokazać, o co chodzi - tłumaczył później Waszczykowski.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (686)
Zaloguj się
 • sunim

  Oceniono 89 razy 39

  Brawo Waszczykowski. Przygłupy w rurkach i tak się poczują zawstydzone, bo jak to? Ktoś się pyta Niemców o dobro Polaków? Skandal.
  Niemiecka polityka wewnętrzna zbłaźniła się na całego. Lewacka cenzura w mediach, debilne tłumaczenia, przedkładanie ideologicznego zaślepienia nad dobro własnych obywateli. Wystarczające powody, by Niemcom celnie wytknąć hipokryzje.

 • scibor3

  Oceniono 152 razy 36

  Niech się lepiej zapyta jak to jest tam z wolnością prasy i TV, skoro informacje o tym zdarzeniu ukazały się dopiero cztery dni później, bo czekali na decyzję Merkel i gdy wyszło, że nie da się zdarzenia zatuszować. I oni chcą nas pouczać o wolności słowa.

 • Damian Skrzypek

  Oceniono 59 razy 27

  Jak można cokolwiek czepiać się Niemców?!
  To skandal!
  Natychmiast odwołać tego gościa!
  Niemcom należy tylko składać hołd jak zrobił to Radek.

 • nino.rota

  Oceniono 28 razy 26

  www.wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19441615,policjanci-z-kolonii-podwazaja-oficjalna-wersje-wydarzen-z-sylwestra.html#MTstream

 • goetterdaemmerung

  Oceniono 40 razy 26

  Policjanci w rozmowach z prasą zaprzeczają informacjom swoich dowódców, jakoby nieznana była tożsamość sprawców ekscesów w Kolonii. "Większość z tego tłumu to byli Syryjczycy, którym chodziło o seksualną rozrywkę".

  Lewaki do sraki.

 • nino.rota

  Oceniono 65 razy 23

  I bardzo dobrze, że upomina się o polskich obywateli, o Polki.

  A w Niemczech lewactwo, zamiast wziąć w obronę ofiary, wrzeszczy "Gegen rasismus"
  żal

 • facio60

  Oceniono 38 razy 20

  Waszczykowski zrobił to w bardzo delikatnej formie, a mógł w chamski sposób jak robią to niektórzy, wpływowi niemieccy politycy w stosunku do Polski.
  Otóż drogie lemingi, w Niemczech nie ma demokracji, którą wy pojmujecie na swój sposób.
  Nie, nie możecie o tym wiedzieć, bo nie przebywaliście w Niemczech spory szmat czasu, macie braki w edukacji. Wystarczyłoby gdybyście np.mieli dzieci w wieku szkolnym i zaliczyli kilka zebrań. Godzinami trwające dyskusje jakie powinny mieć dzieci tornistry, co w nich powinno być, jakie okładki do jakich zeszytów, sprawa wycieczki szkolnej mającej się odbyć .....za rok. Czym pojadą dzieci, jak zbierzemy pieniądze na ten cel, co zabrać ze sobą, kto podwiezie dzieci na dworzec itp. itd. Jak obecnie rozwiązuje się zadania z matematyki. Trzeba widzieć rodziców podchodzących do tablicy na zebraniu i tłumaczących jak oni to robili a pani tłumaczy jak to jest teraz. Takie zebranie trwać może 6-8 godzin i kończyć się grubo po północy. Dowiedzielibyście się też, co uczą się o Polsce - podręczniki do historii poświęcają nam ok ......jednej strony. I wy myślicie, że oni krytykując ostro obecny polski rząd i sejm wiedzą faktycznie co u nas się dzieje???
  Opierają swoją wiedzę na informacjach ze swojej ambasady (to logiczne) i przekazach od swoich stałych współpracowników w Polsce, którymi w wielu przypadkach są dziennikarze..........GW (!).
  O słynnych już wydarzeniach w Kolonii i w innych miastach niemieckich, państwowe media, ale nie tylko, milczały, bo wiedziały, że będzie to nie w smak p.Merkel. Ale mleko się wylało i w tej chwili w Niemczech każdy przerzuca winę na siebie (p. Merkel na burmistrz Kolonii, burmistrz Kolonii na szefa policji, ten na swoich pracowników, minister spraw wewnętrznych na szefa policji, szef związku zawodowego policji na ministra spraw wewnętrznych). Dojdzie pewnie w końcu do tego, że tak jak w procesie norymberskim jedynym winnym będzie nieżyjący już wówczas Adolf Hitler, tak po obaleniu rządów p. Merkel - ona zostanie wskazana za winną za zamieszki wywołane przez imigrantów i brak efektywnego działania policji i resortu spraw wewnętrznych.
  I może byłoby to śmieszne w swej tragiczności, gdyby nie fakt, że Niemcy to nasz sąsiad i największy partner handlowy. Te wydarzenia będą miały też duży wpływ na Polskę.
  Czy oglądaliście oparty na faktach film z Robertem de Niro - "Człowiek z blizną"? Jest tam mowa o wypuszczeniu przez reżim Fidela Castro kilku tysięcy więźniów pod warunkiem, że przyjmą ich Amerykanie. Castro wypuścił kilku znaczących więźniów politycznych ale wraz z nimi kilka tysięcy najgorszych przestępców. Ci pokazali w Ameryce jak brutalna może być mafia kubańska. Wykorzystał naiwność amerykańskiej demokracji. Dzisiaj do Unii walą tłumy ludzi, o których kompletnie nic nie wiemy. Nie zdziwiłbym się gdyby wśród nich był najgorszy element przestępczy z krajów arabskich wypuszczony przez tamtejsze reżimy z biletami w jedną stronę. Oni teraz ubogacają Niemcy, Szwecję, Austrię czy parę innych krajów. Nasze środki prawne i nasze organy władzy a także oszalałe z poprawności politycznej media, są kompletnie nieprzygotowane do zmierzenia się z takim przeciwnikiem. Musi polać się krew, kobiety zgwałcone i traktowane jak zwierzyna łowna, aby powoli dotarło do pustych makówek, że idzie o naszą wolność, obyczaje i życie w godnych warunkach naszych dzieci.
  Chamska cenzura, taka jaką prezentuje w Polsce np. GW, to krok w kierunku samozagłady, niestety.

 • vlllv

  Oceniono 219 razy 19

  Czy to zero nie może wytrzymać tygodnia bez ośmieszania samego siebie i niestety Polski?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje