Małgorzata Zaleska kandydatką na szefową GPW

07.01.2016 12:08
GPW w Warszawie

GPW w Warszawie (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

Prof. Małgorzata Zaleska otrzymała nominację na szefową GPW. Jej kandydaturę przedstawił w czwartek szef MSP Dawid Jackiewicz. Zapewnił, że Zaleska ma duże doświadczenie - zasiadała m.in. w radzie GPW i uczestniczyła w pracach wielu instytucji krajowych i zagranicznych.
- Przyszedł czas, by wyprowadzić giełdę na spokojnie wody - powiedział minister skarbu na konferencji prasowej w siedzibie warszawskiej giełdy.

- Chciałbym dzisiaj zaprezentować kandydaturę pani profesor Małgorzaty Zaleskiej, która od 20 lat związana jest z rynkiem finansowym, która miała już możliwość uczestniczyć w pracach instytucji kluczowych dla sieci bezpieczeństwa finansów państwa - powiedział Jackiewicz.

Jak zaznaczył, Zaleska jest dyrektorem Instytutu Bankowości SGH oraz przewodniczącą Komitetu Nauk o Finansach PAN, a w swoim dorobku naukowym posiada ponad 350 publikacji.

Zobacz także
Komentarze (7)
Małgorzata Zaleska kandydatką na szefową GPW
Zaloguj się
 • razb1947

  Oceniono 6 razy -4

  B.dobry wybór tej pani bo jest uczciwa i mądra kobieta.

 • zakamuflowana_opcja_niemiecka

  Oceniono 17 razy -3

  A co robi w tym czasie PiS? Każe swoim trollom i hejterom pisać maile.

  Zachodni politycy i eurodeputowani otrzymują tysiące maili z Polski, że demokracja nie jest w Polsce zagrożona, jest nam dobrze i całe zamieszanie to wymysł opozycji, która przegrała wybory.

  Komuchy ze swoim PRL-em to był rarytas w porównaniu z nju PZPR PiS

 • 31.februarius

  Oceniono 20 razy -4

  Przepraszam, czyli ta Gośka to w sumie dobra kandydatura, no bo nic nie piszecie, że to ciąg dalszy pisowskiego zamachu na fundamenty demokratycznego państwa?

 • yeah_bunny

  Oceniono 20 razy -2

  co Pan minister rozumie przez "wyprowadzenie na spokojne wody" ? wciskanie kitu dobrej zmiany? rządy PiS i stabilizacja to dwa bieguny.
  Zobaczymy jak Pani prof. ogarnie temat, liczę na profesjonalizm. Niestety w pamieci caly czas mam śp. Pana Skrzypka, prezesa NBP, ktory inteligencją i wiedzą nie grzeszył

 • obserwatorfiubziu

  Oceniono 20 razy -2

  SPIE...Ć Z GIEŁDY BO PISIORY ZACZYNAJĄ DOIĆ!

 • 1627cd1410

  Oceniono 21 razy -3

  a co te naukowe tytuły dają w zarządzaniu spółką?! ma tu jakieś doświadczenie pani profesor?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje