Dżihadyści zabili syryjską dziennikarkę. Opisywała, jak wygląda życie pod rządami IS

Ruqia Hassan

Ruqia Hassan (Fot. AP Photo/ Twitter via CNN International)

1. Wiadomość o śmierci Ruqii Hassan przekazało stowarzyszenie Syria Direct
2. Kobieta była uznana za zaginioną od końca lipca
3. Hassan jest piątym dziennikarzem zamordowanym w Syrii od października

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Ruqia Hassan za pomocą mediów społecznościowych relacjonowała, jak wygląda życie w syryjskiej Rakce - mieście uznawanym za stolicę tzw. Państwa Islamskiego. Kobieta działała też w organizacji Rakka Jest Zabijana po Cichu (RBSS), która walczy o prawa człowieka w Syrii.Ostatni wpis na Twitterze dziennikarka zamieściła pod koniec lipca. Nisan Ibrahim - bo tak brzmiał jej internetowy pseudonim - nie dała już więcej znaku życia. Teraz jej śmierć potwierdzili działacze RBSS; członkowie organizacji przypuszczają, że Hassan zabito już we wrześniu, ale dżihadyści dopiero teraz ujawnili tę informację.

Na koncie założyciela RBSS pojawił się też wpis z ostatnimi słowami dziennikarki. - Jestem w Rakce i grożono mi śmiercią. Jeśli IS mnie znajdzie i zabije, zetną mi głowę, ale zachowam swoją godność. To lepsze niż życie w poniżających warunkach z IS - miała powiedzieć.Zobacz też książkę: "ISIS. Wewnątrz armii terroru" >>

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
 • Amerykańskie siły w Afganistanie Atak na amerykańskie siły specjalne w Afganistanie. Jeden zabity, dwóch rannych
Komentarze (226)
Dżihadyści zabili syryjską dziennikarkę. Opisywała, jak wygląda życie pod rządami IS
Zaloguj się
 • Leon Kalewski

  Oceniono 1 raz 1

  Zniszczenie państwa arabskich realizowane przez Israel jest Planem na zachowanie dominacji przez ten twór na tych ziemiach i przedłużenie jego istnienia!

 • kotekkot

  0

  W samym sercu Niemiec, w tłumie, kobiety potraktowano jak zwierzęta łowne: osaczano, obrzucano obelgami, obmacywano, rozbierano, gwałcono, ograbiano. Co za potworność! Nawet policji brak jest słów. I jak jest tego przyczyna? NO jaka?

 • rabieg

  0

  Dlaczego nie można komentować pod artykułami o Arabach? Bo to są Semici.

 • marac

  Oceniono 1 raz 1

  Pozwolę sobie sparafrazować tekst niemieckiego duchownego Martina Niemoellera z czasów II wojny św.

  Kiedy budowali meczety, milczałem - mamy przecież wolność wyznania.
  Kiedy wzywali do zabijania niewiernych, milczałem - mamy przecież wolność słowa.
  Kiedy wysadzili wieżowce, milczałem - to byli tylko chorzy ekstremiści.
  Kiedy wywołali zamieszki, milczałem - to wina systemu i błędnej polityki.
  Kiedy uzyskali większość w parlamencie, milczałem - mamy przecież demokrację.
  Kiedy wprowadzili w państwie prawo koraniczne a moja żona została ukamienowana za brak chusty na głowie, milczałem - już nie wolno było krzyczeć.

  PS.
  1. Sram na PiS, Ruch Narodowy, Kur.wina, ONR i neofaszystów.
  2. Wy, drodzy redaktorzy - zwolennicy praw kobiet i mniejszości oraz wolności religijnej i obyczajowej, będziecie pierwsi, bo reprezentujecie wszystko to, czego oni najbardziej nienawidzą. Jedno macie tylko wspólnego - nie lubicie wolności słowa, ale to może być za mało.
  3. A w wolnej chwili, drodzy redaktorzy, poczytajcie sobie co na temat islamu pisali prawdziwi *lewicowi* myśliciele (nie mylić z politpoprawnymi lewakami rządzącymi w Europie Zachodniej): Oriana Fallaci (lewicowa ateistka), Christopher Hitchens (socjalista i biseksualista) czy Richard Dawkins (ateista i racjonalista).
  8. Jeśli podzielasz poglądy którejś z organizacji wymienionych w pkt 1 i jakimś cudem dałeś radę doczytać do tego miejsca, to zanim zminusujesz spróbuję podsumować na Twoim poziomie: islam to zło, ten komć ma na celu uświadomienie lewakom, że nie są lewicowcami tylko idiotami. Ty już swoje wiesz i nie do Ciebie on jest skierowany, dlatego nie za bardzo łapałeś o co mi powyżej chodzi.

  "Ten jeden rysunek mówi o uchodźcach więcej niż najdłuższe artykuły". Uwaga, to rysunek znanego ultraprawicowego neofaszysty! Jeśli jesteś półmózgim lewakiem, możesz dostać zawału ze zgrozy.
  h t t p : / / x3.cdn03.imgwykop.pl/c3201142/comment_MtwDYdpfAujVilTNYJVKv4dTh4FvzZfL.jpg

  A teraz usuńcie mój komentarz i zgłoście mnie do prokuratury. Tylko pamiętajcie o wskazaniu jakie przepisy i gdzie konkretnie naruszyłem. Powodzenia.

 • czesio48

  Oceniono 3 razy -3

  Bardzo dobrze wkrótce lewactwo pomaszeruje czwórkami na modły do meczetów

 • usak

  0

  SKAD JA TO ZNAM?
  Liebe Leserinnen und Leser,
  im Unterschied zu vielen anderen Artikeln auf SPIEGEL ONLINE finden Sie unter diesem Text kein Forum. Leider erreichen uns zu diesem Thema so viele unangemessene, beleidigende oder justiziable Forumsbeiträge, dass eine gewissenhafte Moderation nach den Regeln unserer Netiquette kaum mehr möglich ist. Deshalb gibt es nur unter ausgewählten Artikeln zu diesem Thema ein Forum. Wir bitten um Verständnis.

 • wszywa1

  Oceniono 1 raz 1

  Islamscy tchórze("wojownicy")synowie kozy.Byle dalej od cywilizacji.Ich duchowni(też synowie kozy) milczą i daja przyzwolenia na to żeby Świat się cofnął do średniowiecza.

 • Piotr Qunserva

  Oceniono 2 razy 2

  Ta kobieta miała jaja i godność, w przeciwieństwie do śniadej tłuszczy "mężczyzn", która mianowała siebie "uchodźcami", a która teraz napastuje kobiety na ulicach. To nie są mężczyźni, to żałosne arabskie cipcie, mocne tylko wobec kobiet i... ojropejskiej politpoprawnej beznadziei okraszonej cenzurą i kłamstwem rządu i mediów.

 • xan-ti

  Oceniono 6 razy 0

  Lewacka gazeta walnęła seksistowski tytuł, niczym katoprawackie oszołomy.
  Gdyby dżihadyści zabili faceta dziennikarza tytuł na pewno by nie brzmiał "Piękny Hassan nie żyje", tylko "odważny" albo coś w tym stylu.
  BTW obserwuję jakieś zbliżenie ideologiczne lewactwa i prawactwa. Dzisiejsze lewackie porady dla napastowanych Niemek (nie bądźcie wesołe, nie wychodźcie same, trzymajcie się z daleka itd.) łudzaco przypominają prawackie podejście do ofiar gwałtów -- sama sobie winna, za krótka sukienka, za dużo wypiła. Z ofiary --sprawczyni. Chyba następuje zbliżenie ideologii. LOL

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje