Dżihadyści zabili syryjską dziennikarkę. Opisywała, jak wygląda życie pod rządami IS

06.01.2016 09:41
Ruqia Hassan

Ruqia Hassan (Fot. AP Photo/ Twitter via CNN International)

1. Wiadomość o śmierci Ruqii Hassan przekazało stowarzyszenie Syria Direct
2. Kobieta była uznana za zaginioną od końca lipca
3. Hassan jest piątym dziennikarzem zamordowanym w Syrii od października

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Ruqia Hassan za pomocą mediów społecznościowych relacjonowała, jak wygląda życie w syryjskiej Rakce - mieście uznawanym za stolicę tzw. Państwa Islamskiego. Kobieta działała też w organizacji Rakka Jest Zabijana po Cichu (RBSS), która walczy o prawa człowieka w Syrii.Ostatni wpis na Twitterze dziennikarka zamieściła pod koniec lipca. Nisan Ibrahim - bo tak brzmiał jej internetowy pseudonim - nie dała już więcej znaku życia. Teraz jej śmierć potwierdzili działacze RBSS; członkowie organizacji przypuszczają, że Hassan zabito już we wrześniu, ale dżihadyści dopiero teraz ujawnili tę informację.

Na koncie założyciela RBSS pojawił się też wpis z ostatnimi słowami dziennikarki. - Jestem w Rakce i grożono mi śmiercią. Jeśli IS mnie znajdzie i zabije, zetną mi głowę, ale zachowam swoją godność. To lepsze niż życie w poniżających warunkach z IS - miała powiedzieć.Zobacz też książkę: "ISIS. Wewnątrz armii terroru" >>

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (226)
Zaloguj się
 • true_lysander

  Oceniono 49 razy 39

  Władze Niemiec nawołują by nie łączyć wydarzeń w Kolonii z falą imigrantów ( w większości młodych, w pełni sprawnych mężczyzn, czyli inaczej niż można to zobaczyć na łzawych obrazkach z mediów). Tyle tylko iż w tej chwili na apel Policji niemieckiej, proszącej o zgłaszanie się ludzi mogących rozpoznać na taśmach monitoringu sprawców przestępstw w Kolonii, Hamburgu i Stuttgarcie w ciągu ostatnich 48 godzin nie zgłosił się żaden (słownie, zero) imigrant, który mieszka w tym samym ośrodku/budynku/pokoju, co przestępca. Taśmy są wyraźne, imigranci znają się między sobą z widzenia mieszkając ze sobą, lecz żaden nie wsypie swojego "kolegi", nawet jeżeli nie "bawili się" wspólnie w Sylwestra. Jak tu nie wrzucać owych 20-35 letnich śniadych byczków do jednej kategorii pt: zagrożenie -> deportować?

 • Michal Xinski

  Oceniono 36 razy 22

  Miłujący pokój wyznawcy Mahometa, zgodnie z obowiązującym na terenie prawem, ukarali kobietę, która nie przestrzegała koranicznego Glamour. Tak powinna brzmieć ta informacja. Zupełnie jak informacja o molestowaniu kobiet w RFN przez "wyglądających na arabów" mężczyzn. Relatywizm moralny lewackich mediów i lewackich Jewro-politruków poraża.

 • letalin

  Oceniono 26 razy 20

  Przeczytałem "Uległość" Houellebeqca. Opisał tam dokładnie ten sam mechanizm cenzury w mediach publicznych. Ludzie o zamachach w sąsiedniej dzielnicy dowiadują się z internetu, z YT, a nie z oficjalnych wiadomości.

 • t-i-g-e-r

  Oceniono 36 razy 18

  Adolf Hitler "ściągnął" na niemieckie kobiety rosyjskich żołnierzy, mszczących się za bestialstwo na terenach ZSRR.

  Angela Merkel "ściągnęła" na niemieckie kobiety inwazję "emigrantów", traktujących je jak niewierne, czyli mogą zrobić im wszystko.

  Gdzie byli niemieccy mężczyźni w trakcie tych wydarzeń. Gdyby to miało miejsce w Polsce całe miasto by się zbiegło aby ratować kobiety....

  Niemcy powinni odsunąć Merkel od władzy, inaczej skończą jak III Rzesza, znajdą się pod okupacją "imigrantów".
  1mln rocznie. Niech każdy ściągnie swoje rodziny, to z tego zrobi się 6-10mln.

 • kst666

  Oceniono 28 razy 16

  No a gdzie są te europejskie i światowe feministki ???!!!
  Przecież po takiej zbrodni feministki całego świata powinny roznieść IS w pył !

 • malgosiazb

  Oceniono 19 razy 15

  Nie powinniście pisać "piękna". A jakby była brzydka to co? można ją zabić?

 • t-i-g-e-r

  Oceniono 31 razy 15

  Protesty w Niemczech po molestowaniu i gwałtach na kobietach.

  Gazeta wprowadziła cenzurę.
  Niemcy cenzurują.

  Kto za to płaci?

  Dziennikarstwo się skończyło?

 • Adam Duński

  Oceniono 13 razy 11

  Tera misie, to se możecie te informacje wetknąć wiecie gdzie. Już się nie podlizujcie. Przecież wszyscy wiedzą jak było. To gołe feministki podjudzały tych bogu ducha winnych chłopców, no i jeden nie wytrzymał i dał małego klapsa. A mogły chodzić grupkami w towarzystwie mężczyzn, tak jak w Arabii jest przykazane i wszystko byłoby elegancko. A tak wywołały falę islamofobii.

 • eneasz7

  Oceniono 16 razy 10

  JAK GENERAŁ JACK PERSHING PORADZIŁ SOBIE Z TERRORYSTAMI

  Tuż przed I Wojną Światową, siły amerykańskie na Filipinach padały ofiarą ataków ze strony muzułmańskich ekstremistów. Generał Jack „Black Jack” Pershing wpadł na iście szatański pomysł zwalczania terroryzmu.

  Na jego rozkaz 50 złapanych terrorystów przyprowadzono na plac celem rozstrzelania. Jednak cóż znaczy śmierć dla mudżahedina? Jako święty męczennik trafi do raju, a tam wiadomo - balangi i dziewice. Należało więc ukarać przeciwnika czymś gorszym niż śmierć... Na oczach skazańców zarżnięto dwie świnie (według muzułmanów zwierzęta te są nieczyste i należy unikać jakiegokolwiek kontaktu z nimi, gdyż grozi to wiecznym potępieniem), a następnie w ich krwi umoczono naboje, które potem trafiły do karabinów. Ciała 49 rozstrzelanych w ten sposób terrorystów wrzucono do dołów i przykryto świńskimi bebechami. Na wszelki wypadek wszystko obficie polano świńską krwią. 50. skazańca puszczono wolno, by opowiedział kumplom, co widział. Przez następne 42 lata na świecie nie zanotowano żadnego przypadku aktu terrorystycznego.
  ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje