Głośna sprawa gwałtu i zabójstwa w Sokółce. Trzech młodych mężczyzn z wyrokami

05.01.2016 10:10
TVN24: Sędzia, która prowadzi sprawę dot. śmierci ojca Ziobry, pod lupą prokuratury. Jest śledztwo

TVN24: Sędzia, która prowadzi sprawę dot. śmierci ojca Ziobry, pod lupą prokuratury. Jest śledztwo (Fot. Jakub Orzechowski/ Agencja Gazeta)

1. Wyroki 25 lat, 15 lat i 12 więzienia dla trzech mężczyzn za zabójstwo 27-latki
2. Zabójcy zadali ofierze kilkadziesiąt ran kłutych i ciętych
3. Do zbrodni doszło 7 lat temu w Sokółce.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Do zbrodni doszło siedem lat temu w mieszkaniu kobiety w Sokółce na Podlasiu. Zabójcy zadali jej kilkadziesiąt ran kłutych i ciętych, została również zgwałcona, zaś z mieszkania zginęły różne przedmioty.

atrzymania podejrzanych o dokonanie tej zbrodni miały miejsce dopiero po pięciu latach, po ponownej analizie sprawy (już umorzonej z powodu niewykrycia sprawców) przez tzw. policyjne archiwum X.

Wcześniej efektu nie przyniosły m.in. przesłuchania stu kilkudziesięciu świadków i pokazywanie w telewizji rekonstrukcji zdarzeń. Wiele informacji - zwłaszcza po publikacjach o zbrodni w mediach - okazywało się mylnych i sprowadzało śledczych na błędne tropy.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (95)
Głośna sprawa gwałtu i zabójstwa w Sokółce. Trzech młodych mężczyzn z wyrokami
Zaloguj się
 • slawekas

  Oceniono 2 razy 0

  Karać! A na marginesie. Tajne standardy GW. O gwałtach w kolonii i owszem wspomnieli ale komentować nie pozwolili...

 • better.life

  Oceniono 4 razy 0

  Zapędzić do przymusowych robót. Niech remontują drogi, kładą tory tramwajowe, cokolwiek. Jak się jeden z drugim będzie obijał, to mniejsze racje żywnościowe dać.

 • antykancelista73

  Oceniono 5 razy 3

  takie śmiecie nie powinny żyć!!!!kara śmierci!!!!!!

 • adset

  Oceniono 5 razy 5

  PiS ma na sumieniu zniesienie kary śmierci. Najgorętszą lobbystką takiego rozwiązania była prof. Teresa Lipowicz z PC, partii która później przekształcił się w PiS.

 • wichura

  Oceniono 5 razy 5

  Za zabójstwo w związku ze zgwałceniem kodeks przewiduje min. 12 lat, 25 lat lub dożywocie.
  Sam gwałt to od 2 do 12 lat (zbiorowy - min. 3 lata, ze szczególnym okrucieństwem - min. 5 lat).
  Sam rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia to od 3 do 12 lat...
  Jasne, że u nas nie sumuje się kar jak w Stanach - wtedy śmiecie dostałyby od 20 lat wzwyż. Ale kara łączna na poziomie najniższego możliwego zagrożenia? Nie znam akt sprawy - domyślam się, że Sąd bardzo precyzyjnie zrekonstruował przebieg zdarzenia i dzięki temu mógł konkretnemu sprawcy przypisać zabójstwo, a dwóm pozostałym "jedynie" gwałt i kradzież. Nie... Nawet wtedy wychodzi to dość łagodnie. Może Sąd miał problem z właściwą interpretacją i zastosowaniem przepisów o karze łącznej? Minister Ziobro już mu to wytłumaczy ;)

 • cyniczny.komentator

  Oceniono 13 razy 9

  Jedyny sprawiedliwy wyrok, to publiczne powieszenie całej trójki i przeznaczenie ich na organy. To, co się nie przyda spalić i wypieprzyć na śmieci, bo nie zasługują na to, żeby między ludźmi na cmentarzu leżeć.

 • Oceniono 12 razy -4

  Nie mogę skomentować artykułu o imigrantach którzy w Niemczech w noc sylwestrową molestowali i gwałcili Niemki a facetów tłukli? Dlaczego???????????????????

 • baba788

  Oceniono 4 razy 4

  Dlaczego w Polsce ukrywa sie w mediach dane personalne skazanych ? W wiekszosci krajow ten typ danych jest zawsze podawany.

 • comysle

  Oceniono 3 razy 1

  Bzdury piszesz. "Masowe gwałty"??? Zanotowano dużo przypadków kradzieży i molestowania seksualnego. TVN podaje informacje późno, bo dopiero teraz w samych Niemczech sprawa nabiera rozgłosu po tym, jak coraz więcej kobiet zgłosiło się na policję z informacją, że były obiektem ataków. W weekend było około 30 takich zgłoszeń, teraz ta liczba się podwoiła, z czego jedna czwarta miała podłoże seksualne. Więc manipulujesz informacją.
  A swoją drogą mam nadzieję, że TV Trwam poda dziś informację o tych skazanych w Polsce i sprawdzi, czy to nie byli przypadkiem katolicy, bo teraz ekscytujesz się informacją, ze jacyś napruci Arabowie okradali ludzi i dobierali się do kobiet. Włącz sobie dzisiaj informacje w tej stacji i sprawdź, jak rzetelnie ta stacja poinformuje.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje