Prezydent Czech: "Inwazję" uchodźców do Europy zorganizowało Bractwo Muzułmańskie

05.01.2016 06:32
Uchodźcy w porcie w Pireusie w pobliżu Aten

Uchodźcy w porcie w Pireusie w pobliżu Aten (ALKIS KONSTANTINIDIS / REUTERS / REUTERS)

1. Milosz Zeman twierdzi, że napływ uchodźców do Europy to "inwazja". 2. Winne jest Bractwo Muzułmańskie, które chce zdobyć kontrolę nad światem

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Bractwo Muzułmańskie nie może wypowiedzieć Europie wojny, gdyż jest za słabe, ale może organizować fale uchodźców, by w ten sposób stopniowo przejmować kontrolę nad Europą - stwierdził prezydent Czech Milosz Zeman w wywiadzie radiowym, który cytuje agencja CTK.

Podstawą do takich twierdzeń - jak powiedział Zeman - są opinię, które przedstawili mu dwaj czołowi arabscy politycy, m.in. szef marokańskiej dyplomacji. Miał on powiedzieć czeskiemu prezydentowi, że Bractwo Muzułmańskie chce zdobyć kontrolę nie tylko nad światem muzułmańskim, lecz nad całym światem. - Opierając się na tych źródłach informacji uważam, że napływ uchodźców został zorganizowany przez Bractwo Muzułmańskie i finansowany jest przez wiele państw - powiedział Zeman.

Bractwo Muzułmańskie - największa organizacja islamska w świecie arabskim

Bractwo Muzułmańskie jest największą organizacją islamską w świecie arabskim. Powstało w 1928 roku w Egipcie. Od początku swego istnienia Bracia sprzeciwiają się świeckim tendencjom w krajach muzułmańskich, odrzucają wpływy zachodnie oraz żądają powrotu do zasad Koranu i szariatu.

Prezydent Czech już kilkakrotnie wzbudzał kontrowersje swymi wypowiedziami na temat napływu uchodźców i migrantów do Europy. Ostatnio pod koniec grudnia, gdy w orędziu do rodaków powiedział, że napływ uchodźców do Europy jest "zorganizowaną inwazją", i ocenił, że na współczucie i pomoc zasługują dzieci, chorzy i osoby starsze, ale młodzi mężczyźni z Syrii i Iraku powinni zostać w swoich krajach i walczyć z dżihadystami z Państwa Islamskiego (IS).

Premier Czech Bohuslav Sobotka potępił wówczas wypowiedź prezydenta, mówiąc, że wynika ona z "uprzedzeń i skłonności do (nadmiernego) upraszczania spraw".

Ponad milion migrantów i uchodźców dotarło do Europy w 2015 roku. Przeprowadzony w ostatnim czasie sondaż pokazuje, że blisko 70 proc. Czechów sprzeciwia się przyjęciu ich w swoim kraju. Kraj odrzuca też unijny system rozdzielania uchodźców między państwa UE.Islam - bogactwo różnorodności czy źródło konfliktów? O tym przeczytasz w książkach >>

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (284)
Prezydent Czech: "Inwazję" uchodźców do Europy zorganizowało Bractwo Muzułmańskie
Zaloguj się
 • awers777

  Oceniono 1 raz -1

  Zeman to Maciar Czech, wielbiciel spiskowej teorii dziejów.
  za chwile powie, że wojnę w Iraku i Syrii wywołało Bractwo Muzułmańskie.
  Zgodziś sie z nim mozna w kwesti - "młodzi mężczyźni z Syrii i Iraku powinni zostać w swoich krajach i walczyć z dżihadystami z Państwa Islamskiego (IS)" ale uciekinierom kobietom i dzieciom trzeba pomagać również w Europie.
  Ponadto: wysłać wojska NATO i zrobić porządek z IS

 • jago

  Oceniono 2 razy 2

  Obecny władca Egiptu gen. Sisi zdelegalizował Muslim Brotherhood uznając je za organizację terrorystyczną, cały aktyw ok 1000 osób zostało skazanych na karę śmierć, łącznie z obalonym prez. Mursi. Nie wiem czy wyroki wykonano. Chyba to wszystko jest nieco bardziej skomplikowane niż się Zemanowi wydaje.

 • perkis1234

  Oceniono 5 razy 5

  A tutaj kompilacja uchodźców zachowujących się jak zgraja "zawiedzionych poziomem usług" turystów :) Niestety trzeba znać angielski.
  www.youtube.com/watch?v=Q_XHkgScOSY

  Sorry, ale IMO to nie jest postawa osób, które znalazły schronienie przed śmiercią.

 • wk-19

  Oceniono 3 razy -1

  Po wydarzeniach w Niemczech jestem przeciw moim braciom muzułmanom. Niech macają i gwałcą swoje muzułmanki.

 • perkis1234

  Oceniono 3 razy 1

  Nawiązując do ataków seksualnych przez czynnik ubogacający kulturowo:
  www.youtube.com/watch?v=PvuB9d_5ujM

  :))))))

 • perkis1234

  Oceniono 2 razy 2

  Kilka faktów:
  1. 75% imigrantów tudzież uchodźców to mężczyźni. Czyni to hipotezę, że jest to po prostu ucieczka przed poborem do armii wysoce prawdopodobną.
  2. Relatywnie niewielka część dzieci, jest wykorzystywana instrumentalnie, wyłącznie jako żywe tarcze w starciach ze służbami porządkowymi oraz ma stanowić kartę przetargową oraz zmiękczać służby azylowe państw docelowych.
  3. Fakt, że celem ucieczki nie są najbliższe państwa ale bardzo odległe jak Niemcy, UK, Francja, Szwecja czy nawet uwaga Norwegia, sugeruje jednoznacznie, że przy okazji ucieczki realizuje się cele emigracyjne/bytowe, które w przypadku braku wojny prawdopodobnie nigdy nie mogłyby być zrealizowane. Brzmi to ponuro, ale wojna dla wielu tych "uchodźców" jest darem od losu.
  4. Do własnych przemyśleń pozostawiam fakt, że najbliższe kulturowo i bogate kraje jak Arabia Saudyjska, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Kuwejt czy Bahrajn nie przyjęły żadnych uchodźców.

  statystyki: data.unhcr.org/mediterranean/regional.php

  ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 • sonix24

  Oceniono 2 razy 0

  ...które chce zdobyć kontrolę nad światem
  To tak jak Mózg i Pinky. Co noc.

 • login-xyz

  Oceniono 3 razy -1

  Z moich doswiadczen moge napisac tak. Znam sporo Arabow, Persow i Turkow. Wielu z nich to swietni ludzie ale sqrvysynuf tez nie brakuje.. A jak jest z Polakami?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje