Wrocław nie chce cyrków ze zwierzętami. "Nie ma miejsca na tego rodzaju występy"

1. Wrocławianie zbierali podpisy pod petycją od kilku miesięcy
2. Teraz do akcji przychylili się radni i prezydent miasta
3. Rafał Dutkiewicz zapowiedział wydanie odpowiedniego rozporządzenia

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Żaden cyrk zarabiający na pokazywaniu tresury dzikich zwierząt nie będzie miał wstępu do Wrocławia - zdecydował prezydent miasta Rafał Dutkiewicz. Jego słowa cytuje "Gazeta Wyborcza".

Akcję zbierania podpisów przeciwko pokazom cyrkowym z udziałem zwierząt rozpoczął kilka miesięcy temu lekarz weterynarii dr Jarosław Zajączkowski. "Wyrażam swój sprzeciw wobec organizowania w naszym mieście niehumanitarnych spektakli, które opierają się na zmuszaniu zwierząt do wykonywania sprzecznych z ich naturalnym zachowaniem ? sztuczek cyrkowych" opartych na tresurze. (...) Standardową techniką szkolenia zwierząt jest stosowanie bodźców bólowych - nikt bowiem nie zmusiłby żadnego z nich, aby wykonywało sztuczki, które nie mają nic wspólnego z ich naturalnymi zachowaniami (...)" - pisał.

Teraz wiadomo już, że inicjatywa odniosła sukces - Dutkiewicz zadeklarował wydanie rozporządzenia, na mocy którego Wrocław nie będzie już użyczał swoich terenów cyrkom wykorzystującym zwierzęta.

Świeżutkie info z Wrocławia!"Szanowni Państwo. Drodzy Przyjaciele.Jestem po spotkaniu z Prezydentem Wrocławia Rafał...

Posted by Koalicja CYRK BEZ ZWIERZĄT on  4 stycznia 2016


Miasto chce zakazać podobnych występów również na gruntach nie będących jego własnością. - Choć w tym wypadku kwestie prawne są znacznie bardziej złożone, ale do wprowadzenia tych zmian włączę miejskich radnych - mówi Dutkiewicz.

Cyrku ze zwierzętami jako pierwszy nie wpuścił na swe tereny Słupsk. Potem podobny zakaz wydano także w Kołobrzegu i w Śremie.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (94)
Wrocław nie chce cyrków ze zwierzętami. "Nie ma miejsca na tego rodzaju występy"
Zaloguj się
 • Doraso23

  0

  Nic wam eko faszyści nie dadzą te podpisy i rozporządzenia . Cyrk do miasta wiedzie bo jest legalnie działającym podmiotem gospodarczym. Wynajmie jedynie teren u prywatnego właściciela a nie od miasta.

 • bonifacy_40

  Oceniono 3 razy -3

  ale cyrk ....i co to za cyrk teraz będzie bez słoni, koników i lwów , do dupy .
  kiedys też była taka komunistyczna nagonka na kolorowe skarpetki , nazywano wtedy takich noszących bikiniarzami i wrogami ludu a policja legitymowała i pałowała .

 • szcz9

  Oceniono 2 razy 2

  Brawo Wrocław! Był już Słupsk, teraz czekamy na kolejne miasta.

 • oelefante

  Oceniono 4 razy 2

  Teraz czas na delegalizację Polskiego Związku Łajdackiego. Ludzie, którzy zbijają dla zabawy nigdy nie powinni otrzymać pozwolenia na broń.

 • Daria Do

  Oceniono 3 razy 3

  ...jestem zachwycona tym zakazem!!!..i moim marzeniem jest, żeby do Zielonej Góry również nie mieli prawa wjazdu- Panie Prezydencie proszę!!!!!

 • waga_1949

  Oceniono 3 razy 3

  Brawo, brawo!!! Mam nadzieję,że w moim miasteczku Jelczu-Laskowicach, władze postąpią podobnie.

 • ula.niziolek

  Oceniono 4 razy 4

  Zakaz dzierżawy terenów na takie przedstawienia jest też od kilku miesięcy w Łodzi. Stało się to od razu po Słupsku. To pierwsze duże miasto, którego radni stanęli po stronie zwierząt.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX