Bardzo mocna okładka "Gazety Polskiej". "Niemcy znów atakują Polskę"

Okładka

Okładka "Gazety Polskiej Codziennie" ("Gazeta Polska Codziennie")

Angela Merkel, Martin Schulz i Gunther Oettinger jako żołnierze Wehrmachtu forsują polski szlaban graniczny. Taki obraz przedstawiono na okładce najnowszego wydania "Gazety Polskiej Codziennie".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Okładka ma być, zdaje się, odpowiedzią na krytykę wobec rządu PiS, która płynie m.in. z Niemiec. Przykładem może być artykuł z "Der Spiegel", w którym autor stawia tezę, że "Polska pod rządami nowego, prawicowego rządu coraz bardziej przypomina putinowską Rosję", a "od wyborów powszechnych na jesieni zegary w Polsce zaczęły się cofać".Na okładce użyto zdjęcia z kampanii wrześniowej, z Sopotu. Jest to pozowane zdjęcie żołnierzy Wehrmachtu. Wykonane dla celów propagandowych 14 września miało przedstawiać pierwszy dzień wojny, 1 września 1939 roku.

Licencja Domena publiczna na podstawie Wikimedia Commons

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Komentarze (613)
Bardzo mocna okładka "Gazety Polskiej". "Niemcy znów atakują Polskę"
Zaloguj się
 • 2_sara

  Oceniono 4 razy 0

  Nie mocna tylko paranoidalna.I obraźliwa.Obraźliwa dla Polaków,ofiar II wojny światowej.Hańba.

 • Bogumiła Denega

  Oceniono 1 raz -1

  NIECH SIĘ ZAJMĄ SWOIMI BRUDAMI A NIE WPIEPRZAJĄ SIĘ W SPRAWY ICH NIE TYCZĄCE,CZY ONI MAJĄ JAKIŚ HONOR,ZAWSZE Z TYM KRAJEM SĄ KŁOPOTY ODKĄD ŚWIAT ISTNIEJE.

 • teodor_jeske_choinski_1

  Oceniono 1 raz 1

  Ten fotomontaz przedstawia raczej zydow niz Niemcow...
  ale,... czy to ma jakies znaczenie?

 • nomenclator

  Oceniono 2 razy 0

  Cóż, już raz mój wpis zniknął - pierwszy raz w życiu coś takiego mi się zdarzyło - chyba rzeczywiście trolle PiSu są dziś bardzo aktywne.

  Obserwując to wszystko co ostatnio dzieje się w naszym kraju, coraz częściej zastanawiam się czy PiSu i służalczych wobec PiS mediów nie sponsoruje ktoś z zagranicy, dodajmy zagranicy wrogiej wobec Polski (Rosja?). Na Kremlu na pewno ucieszyli się z takiej okładki. Wciąż wierzę w dobre intencje ludzi w PiS, ale dobrymi intencjami jest piekło wybrukowane - trzeba nie tylko mieć dobre intencje, ale również działać skutecznie. To co robi PiS - mam wciąż nadzieję, że robią to nieświadomie - bardzo Polsce szkodzi. Nasi wrogowie na pewno cieszą się z takiego obrotu sprawy.

 • feelek

  Oceniono 3 razy 1

  czas na okladke:
  Sala Kongresowa, zjazd PZPR, przemaawia tow. Gomulka z twarza Kaczynskiego, skandujacy: Duda, Szydlo, Maciarewicz, w tle napis: Programi PiSu programem narodu...

 • feelek

  Oceniono 1 raz 1

  jak za Gomulki:
  strasza nas Niemcami
  ci sami?

  ile% PiSowcow to dawni pzprowcy?
  z kregow propagandy:
  Czabanski, Wolski, Targalski
  komuna wrocila

 • trebiusz

  Oceniono 6 razy -6

  Panie Prezydencie,czemu jeszcze nie ma kontroli granicznej z Niemcami?Panie Prezydencie,w tobie tylko nadzieja,modlimy się za Pana,niech Pan zamknie granicę przed tą dziczą,Austryjacy zamkneli,Duńczycy,Francuzi,na co Pan Prezydent czeka?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje