Bardzo mocna okładka "Gazety Polskiej". "Niemcy znów atakują Polskę"

04.01.2016 21:49
Okładka

Okładka "Gazety Polskiej Codziennie" ("Gazeta Polska Codziennie")

Angela Merkel, Martin Schulz i Gunther Oettinger jako żołnierze Wehrmachtu forsują polski szlaban graniczny. Taki obraz przedstawiono na okładce najnowszego wydania "Gazety Polskiej Codziennie".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Okładka ma być, zdaje się, odpowiedzią na krytykę wobec rządu PiS, która płynie m.in. z Niemiec. Przykładem może być artykuł z "Der Spiegel", w którym autor stawia tezę, że "Polska pod rządami nowego, prawicowego rządu coraz bardziej przypomina putinowską Rosję", a "od wyborów powszechnych na jesieni zegary w Polsce zaczęły się cofać".Na okładce użyto zdjęcia z kampanii wrześniowej, z Sopotu. Jest to pozowane zdjęcie żołnierzy Wehrmachtu. Wykonane dla celów propagandowych 14 września miało przedstawiać pierwszy dzień wojny, 1 września 1939 roku.

Licencja Domena publiczna na podstawie Wikimedia Commons

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Komentarze (613)
Zaloguj się
 • norymberdzki

  Oceniono 266 razy 128

  Proponuję, aby Polska w odwecie zrezygnowała z funduszy i dopłat z Unii Europejskiej bo przecież to są pieniądze pochodzące głownie z Niemiec, a przynajmniej z tej "niemieckiej" części. Co na to Gazeta Polska Codziennie ? Przyłączy się do tego apelu?

 • japiota

  Oceniono 74 razy 52

  Brakuje obecnie kogoś na miarę Tadeusza Kościuszki który pogoniłby to pseudopatriotyczne tałatajstwo przepoczwarzone wprost z PZPR.
  A szanowne duchowieństwo coś cichutko ostatnio. Za PO robili co chcieli i dostawali co chcieli a w rękach naczelnika są tylko pionkami do realizacji jego celów. To się nazywa chichot historii.

 • hello777

  Oceniono 67 razy 35

  To nie Niemcy atakuja Polske tylko PiSdzielczy rzad napadl na Polakow gorszego sortu.
  Wstyd na cala Europe, za taki rzad, ze prawo do zycia, bytu I glosu moga miec tylko wborcy
  PiSu a reszta nie ma prawa do normalnego zycia w Polsce tylko pod pregiezem I dyktatura PiSbolszewi I skretynialego karla.

 • earltwo

  Oceniono 45 razy 33

  Bardzo mocna ????
  Bardzo prymitywna - I tu sie zgodze.

 • mirafiori33

  Oceniono 32 razy 24

  Już ten obrzydliwy pis z hail kaczyńskim zaatakował naszą Ojczyznę. Ale naród temu faszyście jeszcze odpowie: Jeszcze Polska nie zginęła póki my żyjemy. Słyszysz?

 • Andrzej Skibinski

  Oceniono 60 razy 22

  Ale kasę, samochody sprowadzać, zarabiać tam w euro - wtedy pieniądz nie śmierdzi.
  Fuj pis-owskie menty. Dzięki Bogu większość Polaków się wami brzydzi.

 • badziewiak66

  Oceniono 34 razy 10

  Bardzo dobra okładka. Po ostatnich wystąpieniach niemieckich polityków grożących Polsce, miałem przed oczami rok 1938 i niemieckie przygotowania do agresji na Polskę. Niemcy uzurpują sobie prawo do pouczania Polski i robią to w sposób bardzo bezczelny. Wziąwszy pod uwagę fakt, że to oni byli katami narodu polskiego , ze to oni odpowiadają za zniszczenie Polski i wymordowanie milionów Polaków , za co do dziś nie zapłacili, to jest rzecz bez precedensu.
  Inna sprawa , że kontyngent pruski ( jak mawia Braun ) jest u nas wyjątkowo silny , co może i musi dziwić. Wiara polskich lemingów w to że na poziomie państw istnieją jakieś zasady jest naiwnością. Obowiązkiem władz Niemiec jest wykorzystać każde państwo , podporządkować je interesom Niemiec, opanować i wycisnąć jak cytrynę. I Niemcy to w Polsce robią. Tego nie ma w żadnym szanującym się , wolnym państwie, że media tego państwa w takim stopniu zależne są od kapitału innego państwa. Nie inaczej jest z handlem wielkopowierzchniowym i handlem internetowym. To prawda, Niemcy potrafią handlować , mają wieki nieprzerwanej tradycji. My mamy doświadczenia ostatnich 25 lat i spuściznę naszych przodków z międzywojnia na pożółkłych już papierze. Nasza historia powinna nauczyć nas ostrożności, niestety Polska od zawsze znana była z zastępów sprzedajnych kanalii gotowych służyć obcym za odpowiednią sumę.

 • Agnieszka Flasińska

  Oceniono 16 razy 10

  To jest skandal! Według mnie kwalifikuje się do sądu i natychmiastowego zamknięcia gazety! Wstyd, wstyd, wstyd!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje