Prokuratura umorzyła śledztwo ws. zabójstwa Jarosława Ziętary

04.01.2016 16:19
Jarosław Ziętara

Jarosław Ziętara (ARCHIWUM RODZINNE)

- Śledztwo w sprawie uprowadzenia i zabójstwa poznańskiego dziennikarza Jarosława Ziętary - zostało umorzone - przekazała Krakowska Prokuratura Apelacyjna. Powód? Niewykrycie sprawców.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Umorzony został jeden z wątków tego postępowania, dotyczący podejrzanych o pomocnictwo w porwaniu i zabójstwie - powiedział rzecznik prokuratury Piotr Kosmaty. - Po ocenie całego materiału dowodowego uznaliśmy, że brak danych dostatecznie uzasadniających, że dwaj podejrzani, którym postawiono zarzuty w śledztwie, dopuścili się zarzucanych im czynów. Z powodu niewykrycia sprawców śledztwo zostało umorzone - dodał.

Kosmaty wyjaśniał, że decydujący okazał się fakt, iż na pewnym etapie śledztwa główni świadkowie, na podstawie których sformułowano zarzuty, zaczęli diametralnie zmieniać swoje zeznania.

- Przy ocenie całokształtu materiału dowodowego doprowadziło to do podważenia jego wiarygodności i umorzenia wobec braku danych dostatecznie uzasadniających, że podejrzani dopuścili się zarzucanych im czynów - powiedział.

Ziętara został zamordowany w 1992 roku

Kosmaty podkreślił, prokuratura nadal uważa - i zapisała to w decyzji o umorzeniu postępowania - że "do uprowadzenia, przetrzymywania i zamordowania Jarosława Ziętary doszło, natomiast podstawą umorzenia jest niewykrycie sprawcy".

Jarosław Ziętara był dziennikarzem śledczym "Gazety Poznańskiej". Pisał o aferach gospodarczych. Zaginął 1 września 1992 r. w drodze do pracy. O pomocnictwo w porwaniu i zabójstwie dziennikarza podejrzani byli dwaj byli ochroniarze. O nakłanianie pracowników firmy ochroniarskiej do porwania, pozbawienia wolności, a następnie zabójstwa dziennikarza krakowska prokuratura oskarżyła byłego senatora Aleksandra Gawronika.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (62)
Zaloguj się
 • norbertrabarbar

  Oceniono 25 razy 13

  Ponawiam pytanie...

  Czemu PiS umorzyło? Na czyje zlecenie i za czyje pieniądze podjęto taką decyzję?

 • 1group

  Oceniono 8 razy 8

  Wszczynają śledztw na podstawie bajań odsiadujących karę,którzy chcą jej skrócenia lub lepszego traktowania.Prokuratorzy łykają te bajki,a społeczeństwo za te igrzyska płaci.

 • zalogopeda

  Oceniono 18 razy 8

  Wreszcie bedzie mozna spac spokojnie!
  [dla wolnomyślicieli-szybkokliczaczy: sarkazm]

 • drugiepietro

  Oceniono 5 razy 5

  Czyżby miłościwie panujący przewidywali gwałtowny wzrost liczby postępowań prokuratorskich i w związku z tym umarza wszystko, co się da, żeby zwolnić moce przerobowe?

 • edi54

  Oceniono 5 razy 5

  Gdy z tego sledztwa uczyniono news dnia pisałem , że skończy się ono umorzeniem.Od zarzutu sąd uwolni także Gawronika. Tak to jest gdy prokuratura buduje swoje "wersje" w oparciu o zeznania "swiadków koronnych".

 • wodakrolewska

  Oceniono 12 razy 4

  pl.wikipedia.org/wiki/Zab%C3%B3jstwo_Bohdana_Piaseckiego

  za kilka dni będziemy mieć 59 rocznice zamordowania Bohdana Piaseckiego, sprawa ciągnie się do dziś.
  Morderstwo Jaroszewiczów to też ciekawa sprawa, która nigdy nie zostanie wyjaśniona. Prokurator, który ją nieudolnie prowadził AWANSOWANY na jego miejsce skierowano prokuratora powiązanego ze światem przestępczym. Ten dzisiaj żyje pod zmienionym nazwiskiem.
  NIe wyjaśnione morderstwa polityczne w Polsce zaczęły się od morderstw Mendela Kossoja, którego już wnukowie rządzą Polakami.

 • plastikpiokio

  0

  gawronik dostanie odszkodowanie na bank i na konto w banku.---nie przepusci takiej okazji by zarobic.

 • cracken001

  0

  HAHAHAHAHA..przeciez od samego poczatku tej KOMEDII,pisalem,ze Gawronika wypuszcza i przeprosza...TERAZ JEGO KOLEJ,aby wytoczyc CWOKOM sprawe o BEZzasadne aresztowanie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje