Nagranie Schetyny: gorzkie słowa i plany na przyszłość. "Nasza aktywność przeniesie się na ulice" [8 CYTATYÓW]

Kulisy prac parlamentarnych, gorzkie słowa o przegranej kampanii wyborczej i plany Platformy na przyszłość - m.in. o tym możemy dowiedzieć się z nagrania z zamkniętego spotkania Grzegorza Schetyny z członkami PO, do którego dotarł "Newsweek".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Według relacji "Newsweeka" na spotkaniu z warszawskimi działaczami Schetyna wystąpił jako kandydat na szefa partii. Miało to miejsce kilka dni po demonstracjach KOD-u przeciwko ustawie o Trybunale Konstytucyjnym. Całe nagranie można przesłuchać na stronie "Newsweeka".

1. Jaka będzie przyszłość Platrofmy?

Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta

- Tylko szeroka partia centrowa może zabrać władzę PiS-owi - Schetyna ocenił, że każda partia "spychana" w stronę prawicy czy lewicy "będzie miała sufity 15 - 18 proc", dlatego PO musi pozostać w centrum (choć "będzie spychana na lewo")

2. "Powstanie Nowoczesnej to nasza wina"

Fot. Bartosz Bobkowski / Agencja Gazeta

-Powstała Nowoczesna i to, że dostała taki wynik, to jest nasza wina. Myśmy to zbudowali na własne życzenie - mówił Schetyna. Wśród przyczyn wymienił "zgubienie" środowiska małych i średnich przedsiębiorców.

3. "Przywieziemy z kraju milion, jak będzie trzeba"

Fot. Bartosz Bobkowski / Agencja Gazeta

- Uważam, że nasza aktywność przeniesie się na ulice, jeżeli będzie utrzymane takie tempo konfliktu - zapowiedział Schetyna. Później stwierdził, że ewentualne manifestacje powinny być większe, niż te organizowane przez KOD.

- Jeżeli zrobić następną taką rzecz, to musi być nie na pięćdziesiąt tylko na dwieście tysięcy (ludzi - red). Nikt tego nie zrobi, jeśli my tego nie zorganizujemy. I to zrobimy. Trzeba być gotowym, że będzie 500 tys. ludzi. Przywieziemy z kraju milion, jak będzie trzeba - powiedział.

4. "W katastrofalny sposób przegraliśmy w mediach społecznościowych"

Fot. Bartosz Bobkowski / Agencja Gazeta

- W katastrofalny sposób przegraliśmy w mediach społecznościowych kampanię prezydencką - stwierdził polityk i dodał, że w kampanii parlamentarnej zwiększono budżet, zajęli się nią nowi ludzie i mimo tego nastąpiła "ponowna katastrofa". - Tego się nie da zrobić bez emocji, bez serca, bez zaangażowania - ocenia. - PiS zrobił z nas partię obciachu - dodaje.

5. "Petru jest niesiony mediami, wszyscy są nim zachwyceni"

Fot. Adam Stępień; Agencja Gazeta

- Rozmawiałem z Petru (...), dziś musimy współpracować. Nie jestem zwolennikiem tego, żeby się przestraszyć i uwierzyć w te sondaże, bo Petru jest niesiony mediami, wszyscy są nim zachwyceni - mówi.

- Gdyby ktoś z nas, jakikolwiek poseł PO, powiedział do jakiegokolwiek posła, żeby się "przestał walić w łeb", to by nas rozgnietli. A tu słyszałem, że to świetne - mówi Schetyna nawiązując do słów Ryszarda Petru do Krystyny Pawłowicz.

6. Dlaczego posłowie PO wyszli z sali?

fot. Łukasz Krajewski / AG

- My się musimy nauczyć opozycyjności - mówi Schetyna, nawiązując do sytuacji, gdy posłowie PO wyszli z sali podczas debaty o TK. Jak relacjonował, posłowie wyszli spontanicznie, w geście solidarności z sędziami Trybunału "obrażani przez posła Piotrowicza". - Nie może to być nieskoordynowane. Ja zacząłem rozmawiać z Petru i Kosiniakiem-Kamyszem, a gdy się odwróciłem, połowy już nie było - dodaje

7. "Jak masz pytania, to zadzwoń do prezesa Jarosława"

Fot. Adam Stępień; Agencja Gazeta

- Poseł Suski mówi do Kosiniaka (Władysław Kosiniak-Kamysz): "PSL nie dostanie żadnej komisji". Ten pyta się: Ale drogi Marku, zawsze był parytetowy podział komisji. "Tak było kiedyś, teraz będzie inaczej. Jak masz pytania, to zadzwoń do prezesa Jarosława. On potrafi być szczodry", dopowiedział Suski. - taką rozmowę przytoczył Schetyna.

8. Co "dobiło" Platformę?

Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta

- To, co nas dobiło, to była nierozliczona afera podsłuchowa; później nie powołaliśmy komisji śledczej ds. SKOK - śmiertelny błąd; nie potraktowaliśmy wyborów prezydenckich jako walki na śmierć i życie; i tym, co nas dobiło, było to, że nie postawiliśmy Ziobry przed Trybunałem Stanu - w gorzkich słowach wymieniał Schetyna.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (261)
Nagranie Schetyny: gorzkie słowa i plany na przyszłość. "Nasza aktywność przeniesie się na ulice" [8 CYTATYÓW]
Zaloguj się
 • ta.deusz

  Oceniono 1 raz 1

  Schetyna...czekamy na odtajnienie jego akt. POdpalacz Polski.

  www.facebook.com/781146112008459/videos/817768981679505/?pnref=story

 • awers777

  Oceniono 2 razy 0

  Upadem PO całkowicie zasłużony. Szkoda tylko, ze te klikę PO zastąpiła klika ciemniaków PiSS oparta o kolesiostwo i nepotyzm w mega skali. Cóż, PO z partyjnymi dinozaurami przy korycie (Schetyna, Grupinski, Kopacz, Szenfeld, Waltz itd) już nie dźwignie się. Nastał czas na nową partię centrową, proeuropejską ... i liczmy, że taka się wykrystalizuje w siągu 2-3 lat

 • ms62

  Oceniono 2 razy 2

  Tak jak kiedyś SLD swoją ignorancją i cynizmem tak PO dołożyła do tego złodziejstwo i kumoterstwo by lepiej się żyło w PO, doprowadziły do wygranej PIS-u. Płaczecie, bo wam odcinają koryto i kasę i z tego powodu jesteście gotowi wyprowadzać ludzi na ulicę. Walnijcie się w łeb, młoty. Zacznijcie używać kasy, którą ukradliście i podpłaćcie kogo trzeba w Brukseli, w taki sposób załatwicie więcej dla siebie niż ciąganiem idiotów na ulicę, bo sobie jeszcze strzelicie w kolano.

 • nierzyjoncyfshut

  Oceniono 1 raz 1

  Na ulicę? Bardzo dobrze! Nareszcie! Miotły w łapki i won na ulice! Do roboty!

 • uzdek98

  Oceniono 1 raz 1

  no i dobrze shcetino kretino mowi... miejsce platfusiarow jest na ulicy ... na stanowisku miotlarza albo łopaciarza...

 • heepurian

  Oceniono 2 razy 0

  Schetyna jak Miler nie potrafi ustąpić miejsca zdolniejszym i bardziej pracowitym i skutek dla PO będzie taki sam jak dla SLD.

 • edals

  Oceniono 3 razy 1

  Schetyna= jeśli chcesz dobrze dla PO to :
  1/ zrezygnuj z przewodzenia jej, stare twarze źle się Polakom kojarzą. Oddaj władzę młodym, najlepiej by przewodniczącym był ktoś z terenu i nie poseł. Nowoczesna nie wpuściła do swoich szeregów starych ( nie wiekiem tylko przeszłością) polityków i dzięki temu zyskuje sympatię ludzi.
  2. Zmuś ludzi PO do pracy, Wstyd było gdy w walce o TK walczyła Nowoczesna, a posłowie PO wyszli z sali, wstyd było gdy nie było ich przy głosowaniu o Trybunał Stanu dla Ziobry, wstyd było gdy zamiast walczyć o media to pojechali na Sylwestra.
  Wystarczą te dwa warunki spełnić a PO zyska zwolenników
  A do Ryszarda Petru- niech Cię ręka Boska broni przed przyjmowaniem w swoje szeregi uciekinierów z PO. Jak przyjmiesz choćby jednego to zacznie się równia pochyła dla Nowoczesnej, Nie wolno dopuścić by Nowoczesną utożsamiano z PO, politycy PO tego chcą bo zyskają, ale Nowoczesna straci. Nie są Ci potrzebni posłowie PO w szeregach, bo po co ? I ta zagłosują jak zechcesz, a nie musisz ochlapać się błotem, które ze sobą niosą.
  2/

 • ateofi

  Oceniono 10 razy -4

  Całe to zamieszanie jest z winy naszej "merytorycznej" opozycji, która do tej pory funduje Polakom jedynie to:
  -demonstracje uliczne
  -sondaże, których wiarygodność jest wątpliwa, a które sugerują, że PiS nie ma już mandatu społecznego i ludzie chcą nowych wyborów
  -niesubordynacja różnych urzędników, w tym wojskowych oraz pracowników mediów
  -wezwania różnych <autorytetów> do buntu przeciw władzy
  -krytyka ze strony UE i mediów zachodnich oraz grożenie sankcjami ekonomicznymi
  -"prezydenckie orędzie" Gwiazdy od Pomorza aż po Tatry oraz Króla Opozycji
  Ktoś tu szykuje zamach stanu i nie jest to PiS!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX