Polska odpuści prawa Polaków na Wyspach w zamian za bazy NATO? Waszczykowski się tłumaczy. I brnie

04.01.2016 08:57
Okładka

Okładka "Daily Telegraph"/Witold Waszczykowski (Fot. Twitter/Franciszek Mazur/Agencja Gazeta)

Zagraniczne media cytują słowa Witolda Waszczykowskiego o Polakach na Wyspach i bazach NATO - trafiły m.in. na okładkę "Daily Telegrapha". - Tak, takie słowa padły, ale są nadinterpretowane - mówi dziś szef MSZ w TVN24.
Komentarze (786)
Polska odpuści prawa Polaków na Wyspach w zamian za bazy NATO? Waszczykowski się tłumaczy. I brnie
Zaloguj się
 • armagedon888

  Oceniono 1 raz 1

  ,,Nie zabijajcie nas'''tak Waszczykowski walczyl z rządem Tuska. Cyniczny dran ktory nawet na tragedi robil kapital polityczny

 • mirekch60

  0

  Śmieć próbuje sprzedać swoich rodaków za bazy NATO.

 • zielony_wesolek

  0

  znając życie to on tak nie tylko powiedział, ale take dostał polecenie i na pewno tak zrobią

 • cieszesiee

  0

  czytać!! htp://niezalezna.pl/74576-sylwester-w-kolonii-imigranci-probowali-zgwalcic-kilkadziesiat-kobiet

 • baw3

  0

  Apeluję nie zabijajcie Go!!! popatrzcie tylko z litością na te wytrzeszczone z przerażenia oczy
  Ten dyplomatołek handel z Angolami i "dowcip" dla niemieckiego szmatławca przygotowywał już od dawna, a wyszło jak zawsze.
  Naprawdę się starał, dlatego jeszcze apeluję Nie zabijajcie Go!!! On już to sam zrobił.

 • baw3

  0

  Nie zabijajcie Go!!! popatrzcie tylko z litością na te wytrzeszczone z przerażenia oczy od
  Ten dyplomatołek handel z Angolami i "dowcip" dla niemieckiego szmatławca przygotowywał już od dawn, a wyszło jak zawsze.
  Naprawdę się starał, dlatego jeszcze apeluję Nie zabijajcie Go!!! On już to sam zrobił.

 • Andrzej Domagała

  0

  Przez kilka dni media milczały, ale skala incydentu okazała się zbyt duża, by zamieść ten skandal pod dywan. W trakcie zabawy sylwestrowej na otwartym powietrzu w Kolonii (Niemcy) ponad tysiąc imigrantów otoczyło kilkadziesiąt kobiet - Niemek i turystek - okradając je, napastując i próbując zgwałcić. Poszkodowanych zostało ok. 80 kobiet.

  Teren przy dworcu w Kolonii przez kilka godzin wyglądał jak strefa wojenna. Ponad tysiąc imigrantów z krajów arabskich najpierw odpaliło w tłumie fajerwerki i race, powodując popłoch, a następnie otoczyło zdezorientowane kobiety, obmacując je i kradnąc należące do nich przedmioty. Doszło też do wielu prób gwałtu.

  Jak na razie policja aresztowała 5 mężczyzn (imigrantów w wieku 18-24 lat), ale liczba ta będzie się zwiększać. Przez kilka dni po nocy sylwestrowej media nie informowały o zajściu, ale gdy po Nowym Roku na policję zaczęły zgłaszać się dziesiątki poszkodowanych kobiet, mur milczenia pękł.

  Jedna z poszkodowanych, Katja K., zeznaje, że w którymś momencie otoczyło ją kilkudziesięciu mężczyzn. Łapali ją oni za pośladki i piersi, wołali "ficki, ficki" ("fick" po niemiecku oznacza "pieprzyć"), i nazywali "dziwką". Z innej dziewczyny napastnicy zdarli bieliznę.

  Póki co wiadomo, że skrzywdzono 80 kobiet: Niemek i turystek, m.in. z Japonii - 35 z nich ucierpiało z powodu napaści seksualnej. Resztę okradziono lub pobito. Cytowani przez media niemieccy policjanci mówią, że poszkodowanych jest jednak z pewnością znacznie więcej.

  Szef kolońskiej policji Wolfgang Albers przyznał na konferencji prasowej, że za atakami stoją imigranci z północnoafrykańskich i arabskich krajów. "To nowy wymiar przemocy" - twierdzą funkcjonariusze policji.

  Jak na ironię, w wielu miastach w Niemczech imprezy sylwestrowe odwołano... w trosce o imigrantów. Tłumaczono, że odgłosy petard i fajerwerków mogą im się źle kojarzyć i przywoływać wspomnienia z czasów wojny w Syrii.

  Naprawdę z troską patrzymy na przyszłość niemieckiej demokracji...

 • nalazek

  Oceniono 1 raz 1

  "głęboko upośledzony intelektualnie człowiek, czyli zwyczajny idiota,"
  w wywodach "stricto politico"... nie używałbym słów takowych, po prostu !

 • akris58

  Oceniono 3 razy -1

  "Jedynie głęboko upośledzony intelektualnie człowiek, czyli zwyczajny idiota, może doszukać się w wypowiedzi Waszczykowskiego ataku na zwolenników jarskiej kuchni i miłośników rowerowych wycieczek. Nikt inny tylko paranoik zrobi z tej dowcipnej, lekkiej gry słów, problem społeczny z cyklu „podzielił Polaków”. I proszę mi nie zarzucać obrażania „inaczej myślących”, bo przykładów potwierdzających stan rzeczy jest nadto. Za chwilę jakaś znana „weganka” albo kolarz szosowy wyrazi swoje święte oburzenie i przypnie sobie opornik.
  Kochani Inteligentni Polacy, przynajmniej tak inteligentni, by zrozumieć co podmiot liryczny miał na myśli, to jest odwieczna zabawa głupich, w której nie wolno brać udziału. Największym błędem myślących jest próba wyjaśniania idiocie, jaki jest sens zdania podrzędnie złożonego. Niestety inteligentni ludzie w naiwności swojej, dają się zapędzać w kozi róg i tłumaczą się nie z tego, co powiedzieli, ale z tego, czego idiota nie zrozumiał i paranoik uwypuklił. Odpowiedź powinna być prosta i zawsze taka sama. Szanowana Pani, szanowny Panie, miałem na myśli dokładnie tyle, co powiedziałem. Do widzenia. Każda inna reakcja wzmaga paranoję, w której rowerzysta czuje się gestapowcem, jarosz zomowcem i wszyscy ofiarami starego kawalera mieszkającego z kotem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje