Pawłowicz w końcu przegięła? Jej wywód dot. mediów nie spotkał się z aprobatą kolegów. I to nie byle jakich

03.01.2016 23:06
Krystyna Pawłowicz

Krystyna Pawłowicz (Fot. Agencja Gazeta)

Krystyna Pawłowicz uważa, że apolityczność mediów jest fałszem. Te i inne jej opinie na temat publicznych mediów obiły się szerokim echem. Ale w partii kontrowersyjne słowa się nie spodobały.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

"Media publiczne to media rządowe, i są to jak najbardziej media 'polityczne'. Mają służyć suwerenowi" - taka opinia Krystyny Pawłowicz pojawiła się na stronach internetowych Radia Maryja. Posłanka stwierdziła, że media "rządowe" nie powinny zajmować się patrzeniem władzy na ręce. Jest to bowiem zadanie mediów prywatnych.

Media publiczne według Krystyny Pawłowicz [PIĘĆ PUNKTÓW] >>>

Oprócz polityków opozycji i licznych komentatorów, słowa Krystyny Pawłowicz skomentowali też przedstawiciele jej obozu, m.in. rzecznik prasowy Kancelarii Prezydenta RP Marek Magierowski. - Nie zgadzam się z tą opinią. Krystyna Pawłowicz słynie z malowniczych wypowiedzi i myślę, że niekiedy posuwa się zbyt daleko w swoich stwierdzeniach - mówił w TVN24.

- Media publiczne nie mogą być rządowe, jeżeli takie się stają, to dzieje się bardzo źle. Media publiczne powinny przede wszystkim poprawić swoją jakość, niezależnie od tego kto będzie prezesem Telewizji Polskiej i Polskiego Radia oraz od tego, jacy dziennikarze trafią po zmianach do tych telewizji i rozgłośni - dodał rzecznik.

Prywatna opinia

Na antenie TVP Info do opinii przedstawionej przez Pawłowicz odniósł się do też Patryk Jaki, wiceminister sprawiedliwości. Portal Wirtualne Media przytacza jego słowa: - Absolutnie nie zgadzam się z tą wypowiedzią - stwierdził i dodał, że posłanka wyraziła swoją prywatną opinię.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (475)
Zaloguj się
 • agent-0700

  Oceniono 193 razy 179

  oj tam Pawłowicz nie powiedzieli żeby nie powtarzała tego co tam przy schabowym obgadują.

 • arius9

  Oceniono 179 razy 175

  No to juz jest dno, ta kobieta jest nawet za glupia do PiSu, to doprawdy wybitne osiagniecie.

 • jasiubleep

  Oceniono 167 razy 151

  Ta kobieta nawet preambuly do Konstytucji nie przeczytala ze zrozumieniem, bo w niej jest jasno napisane: "MY, Naród Polski - WSZYSCY obywatele Rzeczypospolitej". Sejm to tylko wybrani przedstawiciele a Prezydent, wybrana glowa panstwa.

 • giles

  Oceniono 144 razy 140

  Niesiołowski wyjątkowo celnie punktował kaczystow bez obrażania czy poniżania adwersarzy. Miał może dwa-trzy słabsze momenty, ale w porównaniu z Pawłowicz to champions league...

 • jak.sie.macie

  Oceniono 100 razy 98

  UE ma coraz to więcej powodów aby jak najszbciej rozpatrzyć sprawę upadku demokracji w Polsce

 • Nadia Guzik

  Oceniono 81 razy 81

  Zapisdowcy przestraszyli się że naczelna wariatka PiS ujawniła ich plan na media i Polskę. A może to V kolumna kukiza?

 • fagay

  Oceniono 84 razy 80

  A cóż takiego powiedziała Pawłowicz - przecież powiedziała prawdę, bo media będą PISowskie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje