Pawłowicz w końcu przegięła? Jej wywód dot. mediów nie spotkał się z aprobatą kolegów. I to nie byle jakich

Krystyna Pawłowicz

Krystyna Pawłowicz (Fot. Agencja Gazeta)

Krystyna Pawłowicz uważa, że apolityczność mediów jest fałszem. Te i inne jej opinie na temat publicznych mediów obiły się szerokim echem. Ale w partii kontrowersyjne słowa się nie spodobały.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

"Media publiczne to media rządowe, i są to jak najbardziej media 'polityczne'. Mają służyć suwerenowi" - taka opinia Krystyny Pawłowicz pojawiła się na stronach internetowych Radia Maryja. Posłanka stwierdziła, że media "rządowe" nie powinny zajmować się patrzeniem władzy na ręce. Jest to bowiem zadanie mediów prywatnych.

Media publiczne według Krystyny Pawłowicz [PIĘĆ PUNKTÓW] >>>

Oprócz polityków opozycji i licznych komentatorów, słowa Krystyny Pawłowicz skomentowali też przedstawiciele jej obozu, m.in. rzecznik prasowy Kancelarii Prezydenta RP Marek Magierowski. - Nie zgadzam się z tą opinią. Krystyna Pawłowicz słynie z malowniczych wypowiedzi i myślę, że niekiedy posuwa się zbyt daleko w swoich stwierdzeniach - mówił w TVN24.

- Media publiczne nie mogą być rządowe, jeżeli takie się stają, to dzieje się bardzo źle. Media publiczne powinny przede wszystkim poprawić swoją jakość, niezależnie od tego kto będzie prezesem Telewizji Polskiej i Polskiego Radia oraz od tego, jacy dziennikarze trafią po zmianach do tych telewizji i rozgłośni - dodał rzecznik.

Prywatna opinia

Na antenie TVP Info do opinii przedstawionej przez Pawłowicz odniósł się do też Patryk Jaki, wiceminister sprawiedliwości. Portal Wirtualne Media przytacza jego słowa: - Absolutnie nie zgadzam się z tą wypowiedzią - stwierdził i dodał, że posłanka wyraziła swoją prywatną opinię.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
 • Krystyna Pawłowicz Beata Czuma do Krystyny Pawłowicz: Mój Tata "jadł ośmiorniczki" w więzieniach komunistycznych
 • Krystyna Pawłowicz o ustawie o "mediach narodowych". Wizja mediów według Pawłowicz: Resocjalizacja i biegi z plecakami dla "kłamczuchów"
 • Krystyna Pawłowicz Wiceszef KE list pisze, Pawłowicz odpowiada: "PRECZ OD POLSKI! Bo żubr wstanie"
Komentarze (475)
Pawłowicz w końcu przegięła? Jej wywód dot. mediów nie spotkał się z aprobatą kolegów. I to nie byle jakich
Zaloguj się
 • baw3

  Oceniono 2 razy 0

  A ja tylko marzę,
  że wreszcie zobaczę
  w TV Narodowej !
  w tańcu na rurze,
  żubrzycę z wachlarzem

 • tom-mat55

  Oceniono 2 razy 0

  Co bierze ta baba oprócz spulchniacza ?

 • hipergoliczny

  Oceniono 1 raz 1

  Ja mam dość Pani Pawłowicz w mediach....Wsze gdzie teraz włączę telefizjęto gwiezdne wojny lecą i oczywiście Jabba-Pawłowicz.....

 • Andrzej Swietek

  Oceniono 1 raz -1

  To to sie teraz tak nazywa? Kolorowy jezyk? Dawniej mowilo sie na to brednie...

 • Tomasz Pajdziński

  Oceniono 1 raz -1

  No cóż pani Pawłowicz przechodzi chyba klimakterium co przy jej cechach osobowości stanowi zabójczą mieszankę mogącą rozsadzić PIS. Szanowną panią profesor należałoby odesłać do jakiegoś sanatorium aż hormony przestaną w niej szaleć . Niestety tego co ta kobieta ma w swojej główce nie da się chyba bez elektrowstrząsów usunąć. Ta kobieta jeszcze wsadzi PIS na taką minę, że nawet sam prezes sprawy nie odkręci, co mnie zresztą pasuje.

 • paulkamil-1993

  Oceniono 1 raz 1

  Wazne nwesy mniejsza a błazenade: ilosc substancji szkodliwych w powietrzu na polskiej wsi powoduje otepienie dziec i choroby,

 • cracken001

  Oceniono 1 raz 1

  Stawiam swoja roczna pensje..ca 60 tys ..dolarow,ze kolegom tej POCZWARY,nie spodobala sie NIE tresc,lecz TO,ze wycharczala to publicznie,przeciez WSZYSCY w tej PiS dnietej partii do tego wlasnie daza...ale...PO CO O TYM GLOSNO MOWIC???

 • rezun-one

  Oceniono 1 raz 1

  W PiS nie można przegiąć, dowód Ziobro, Kurski czy Kempa.
  Im większy "polityk" tym bardziej jest potrzebny.
  Smród tylko jakiś się rozchodzi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje