"Newsweek" ma nagrania Schetyny. Oto plan na powrót do władzy i dowód: to w niego wierzy PO

Grzegorz Schetyna

Grzegorz Schetyna ([Fot. Łukasz Giza/AG)

"Newsweek" dotarł do nagrania z zamkniętego spotkania Grzegorza Schetyny z członkami warszawskiej Platformy. Kandydat na szefa partii zadeklarował, że PO może wyprowadzić na ulicę milion osób.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Według relacji "Newsweeka" na spotkaniu z warszawskimi działaczami Schetyna wystąpił jako kandydat na szefa partii. Miało to miejsce kilka dni po demonstracjach KOD-u przeciwko ustawie o Trybunale Konstytucyjnym.

Komentując te protesty Schetyna mówi: - Jeżeli zrobić następną taką rzecz, to musi być nie na pięćdziesiąt tylko na dwieście tysięcy (ludzi - red). Nikt tego nie zrobi, jeśli my tego nie zorganizujemy. I to zrobimy. Trzeba być gotowym, że będzie 500 tys. ludzi. Przywieziemy z kraju milion, jak będzie trzeba. Trzeba być gotowym na wszystko, nawet na takie twarde warianty.

To właśnie ulica i Europa mają być miejscami działań Platformy jako opozycji. - Byłem w zeszłym tygodniu w Brukseli, rozmawiałem tam z politykami, oni są kompletnie zszokowani - wyjaśnia Schetyna.

Grzegorz, musisz?

Działacze na spotkaniu to zdecydowanie stronnicy Grzegorza Schetyny. Były marszałek bryluje wśród kolegów, rzuca żarty i ironiczne komentarze. Sala co i rusz wybucha śmiechem. Jeden z działaczy wygłasza nawet krótką laudację. - Pan marszałek to świetny organizator, jedyny człowiek w tej chwili, który może stanąć naprzeciw buldoga z bejsbolem, jakim jest Kaczor. Panie przewodniczący, my chcemy zdecydowania, niech strzeli pana w tej duszy to, co w panu siedzi (...) Panie marszałku, oczekujemy zdecydowania! - apeluje.

Śmiertelne błędy

Schetyna na nagraniu mówi też o "śmiertelnych błędach" Platformy. Tymi słowami określa sytuację, do której doszło podczas sejmowej debaty nad ustawą o Trybunale Konstytucyjny. Posłowie PO wyszli wówczas z sali plenarnej. - Więcej tego błędu nie popełnimy. A jak już wychodzimy, to wszyscy. A nie kogoś zostawiamy, bo to jest już kompletnie absurdalne. Jeszcze robimy konferencję na schodach. I jeszcze nie byliśmy w stanie wytłumaczyć, dlaczego wychodzimy - mówi Schetyna i dodaje: - Piszczeliśmy, żeby nas dopuścić do głosu. Nie dostaliśmy głosu, więc poszliśmy wszyscy i stanęliśmy na schodach.

Kolejnym "śmiertelnym błędem" było to, że nie powołano komisji śledczej do spraw SKOK. "Wszystko było na stole" - stwierdza były szef MSZ. Co dalej? Przegrane "trochę na własne życzenie" wybory prezydenckie i to, że nie postawiono przed Trybunałem Stanu Zbigniewa Ziobry. "I to, co nas dobiło, to to, że nie postawiliśmy Ziobry przed TS. To było na końcu. To był gwóźdź do trumny! - podsumowuje Schetyna, a ktoś z sali dopowiada: - Ziobro do trumny!

"Petru niesiony mediami"

Były marszałek wspomina również o Ryszardzie Petru, który kreuje się na lidera całej opozycji. - On jest niesiony mediami centralnymi. Wszyscy są zachwyceni. Świeżość, wspaniały polityk - ironizował Schetyna. - Gdyby ktoś z nas (...) powiedział do jakiegokolwiek posła, żeby się przestał walić w łeb, to by nas rozgnietli. Nie byłoby nas. A tutaj słyszymy, że to takie świetne, dowcipne, nowa jakość, prawdziwy lider się urodził - dodaje.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Komentarze (1087)
"Newsweek" ma nagrania Schetyny. Oto plan na powrót do władzy i dowód: to w niego wierzy PO
Zaloguj się
 • koperchytla

  Oceniono 1 raz 1

  Schetyna jest bardzo zdolnym człowiekiem. Jak wynika z tego artykułu - zdolnym do wszystkiego.

 • Oceniono 1 raz -1

  Fakt, na dzis to Schetyna pewnie jest najlepszy. Spokojnie chamowi ubeckiemu przywali, tamten ma naprawde tylko 9 klas szkoly i zadnej przyzwoitej wiedzy oprocz liznietego marksizmu-leninizmu i SB-ckich agitek.

 • kor102

  Oceniono 4 razy 2

  PO niewielkie ma poparcie, ale jeśli po przegranych wyborach chcą wyprowadzić ludzi na ulice i w ten sposób odzyskać władzę, to oznacza że nie posiada ta partia cech partii demokratycznej i należy ją ZDELEGALIZOWAĆ, a nawołujących do przewrotu osądzić.

 • solidsolid

  Oceniono 3 razy 1

  Gratuluję pomysłu, ale może trzeba zapytać obywateli. Kto chciałby dziś maszerować w demonstracji z PO. Bez sensu. Autentyczny protest mogą organizować wyłącznie ruchy społeczne. Partie niech się ogarniają same.

 • eu-antonio

  Oceniono 7 razy -3

  Oby więcej takich nielegalnych podsłuchów.BRAWO GRZEGORZ !!!
  Będę jednym z tego miliona.

 • kuma1

  Oceniono 6 razy -2

  Radosny dzień w Polsce. PIS Trolle sikają w gacie na samą myśl o PO, Schetynie i Premierze Tusku. Tak trzymać . Z przyjemnością czytam , jak ciemniakom ścieka piana z ust a wściekłość i nienawiść miesza i tak otępiały i spreparowany pis rozum.!

 • kuma1

  Oceniono 7 razy -1

  Bardzo dobra rada dla gorszego sortu Polaków, pogonić kota zamachowcom i ciemniakom w tym jednemu przedstawicielowi ruskich genów w polityce, który chce nam wprowadzić wschodnie porządki i nienawidzi kultury i tradycji Polskiej oraz procedur przestrzegania prawa oraz przestrzegania praw zawartych w Konstytucji Rzeczpospolitej..

 • razb1947

  Oceniono 21 razy 17

  Schetyna to głupi leming nigdy nie jest w stanie wyprowadzić na ulicę milion osób lecz PIS tak nawet 5 milionów, PO jest w stanie rozpadu napewno część z PO odejdzie do Petru a druga część przejdzie do PISU i Kukiza a Schetyna i Siemoniak na bruk.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje