Silny mróz nie odpuszcza, w nocy do -20 stopni. Ostrzeżenia IMGW już niemal dla całego kraju

03.01.2016 19:07
Silne mrozy nie odpuszczają

Silne mrozy nie odpuszczają (Fot. TOMASZ RYTYCH/ Agencja Gazeta)

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

1. IMGW ostrzega przed silnym mrozem i oblodzeniem
2. Alerty pogodowe pierwszego stopnia dotyczą niemal całego kraju
3. W nocy temperatury spadną nawet do -20 stopni


Silne mrozy utrzymują się w całym kraju - policja apeluje, by alarmować ją, gdy zobaczymy kogoś narażonego na wychłodzenie organizmu, a straż pożarna przypomina o konieczności dbania o bezpieczeństwo instalacji gazowych oraz o przeglądach przewodów kominowych i wentylacyjnych.

W nocy z niedzieli na poniedziałek znów możemy się spodziewać - 20 stopni. Ostrzeżenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej dotyczą już niemal całego kraju - jedynym województwem, dla którego nie ogłoszono alertu pierwszego stopnia, jest woj. lubuskie.

Dokładną prognozę pogody możesz sprawdzić tutaj >>>

W nocy niemal w całym kraju poprószy śnieg. Temperatura od - 10 stopni w Zielonej Górze do - 20 stopni w okolicach Białegostoku i w Suwałkach.Pogoda na poniedziałek

W poniedziałek za zachodzie i południu kraju możemy się spodziewać miejscowych opadów śniegu. Temperatura? Najcieplej będzie właśnie na krańcach południowo-zachodnich, gdzie mróz nie powinien przekroczyć - 2 stopni. Najzimniej tradycyjnie na ścianie wschodniej - w woj. podlaskim będzie nawet - 10 stopni.Ocieplenie ma przyjść dopiero w środę - temperatura będzie oscylować wokół zera stopni Celsjusza.

Co oznacza alert pierwszego stopnia?

Alert pierwszego stopnia przewiduje "wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej".

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (21)
Silny mróz nie odpuszcza, w nocy do -20 stopni. Ostrzeżenia IMGW już niemal dla całego kraju
Zaloguj się
 • micki11

  Oceniono 4 razy 2

  26 osób zamarzło. To wina Kopacz i Polskęzbawa.

 • martinez027

  Oceniono 7 razy 1

  za Tuska nie do pomyślenia były takie mrozy,ludzie byli szczęśliwi,uśmiechnieci aż siusiali w śliweczki....

 • pakulec

  Oceniono 22 razy -2

  spokojnie, w poniedziałek sejm podejmie stosowną ustawę, Maliniak błyskawicznie podpisze i będzie po mrozach

 • crizs

  Oceniono 4 razy 2

  dla mnie skandal.. nie było zapowiedzi takich mrozów na stronie instytutu od nowego roku.. jeszcze dziś planowałem istotny dla mnie wyjazd, ale nie przy minus 18.. wydaje mi się, że ktoś powinien wyciągnąć konsekwencje z tego co się stało.. najlepiej byłoby aby osoby zajmujące etaty w instytucie po prostu oddały pieniądze i zrezygnowały z etatów.. brak kompetencji - zmora tego kraju..

 • mow-mi-wuju

  Oceniono 10 razy 6

  i w Su Wałkach też?

 • leonard134421

  Oceniono 13 razy -1

  Taki mamy klimat. Szczęście że Swertru skrytykował Klimat i zagroził, żen przygotuje projekt właściwej ustawy. Klimat wprawdzie mu nie uwierzył, ale skapitulował po obejrzeniu szeregu niezależnych programów publicystycznych we wszystkich niezależnych i wolnych mediach. Klimat odpuścił bo KE postanowiła, że wprowadzi nad nim "proces ewaluacji". Też bym skapitulował. Ten "proces ewaluacji" może wiązać się z bólem tylnej części ciała.

 • leonard134421

  Oceniono 9 razy -3

  Sorry ale taki mamy klimat. Szczęście że Swertru skrytykował Klimat i zagroził, żen przygotuje projekt właściwej ustawy. Klimat wprawdzie mu nie uwierzył, ale skapitulował po obejrzeniu szeregu niezależnych programów publicystycznych we wszystkich niezależnych i wolnych mediach. Klimat odpuścił bo KE postanowiła, że wprowadzi nad nim "proces ewaluacji". Też bym skapitulował. Ten "proces ewaluacji" może wiązać się z bólem tylnej części ciała.

 • emigrant78

  Oceniono 2 razy 0

  Do -20? Już mamy -20... Może siegnijcie do hobbystów, ich prognoza bedzie zdecydowanie lepsza... Pierwszy przykład z brzegu: meteomodel.pl

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje