Turystka poślizgnęła się i zjechała 300 metrów z Przełęczy Krzyżne. Zmarła w szpitalu

Śmigłowiec

Śmigłowiec "Sokół" wykorzystywany przez TOPR (Fot. Marek Podmokły / Agencja Gazeta)

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

1. Do wypadku doszło w niedzielę przed południem
2. Kobieta upadła i zjechała 300 metrów po zboczu
3. Mimo reanimacji i wysiłków lekarzy nie udało się jej uratować


19-latka turystka z Poznania schodziła z Przełęczy Krzyżne. W pewnym momencie kobieta poślizgnęła się i zjechała około 300 metrów po stromym zboczu. - Mimo starań lekarzy i przywróceniu pulsu nie udało się jej uratować. Obrażenia głowy i obrażenia wielonarządowe okazały się silniejsze - mówi w rozmowie "Gazetą Wyborczą" Issa Darwich Ali, ordynator Oddziału Ratunkowego w Zakopanem.

TOPR apeluje! "Zrezygnujcie z wyjść w wyższe partie Tatr" >>>

To 13. śmiertelny wypadek w Tatrach w ciągu ostatnich paru dni. Ratownicy TOPR apelują, by powstrzymać się od wychodzenia w wysokie partie gór, bo jak mówią - warunki w Tatrach są skrajnie trudne, bardzo łatwo o wypadek. Ostrzegają też, że dobre wyposażenie - raki, czekan i kask w takich warunkach nie gwarantują bezpieczeństwa nawet doświadczonym turystom.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (74)
Turystka poślizgnęła się i zjechała 300 metrów z Przełęczy Krzyżne. Zmarła w szpitalu
Zaloguj się
 • lolopindolo

  Oceniono 1 raz 1

  Bezmyślność turystki nie podlega dyskusji, ale naprawdę nie rozumiem dlaczego osoby cieżko ranne nie są transportowane do Krakowa. W Zakopcu to jest szpitalik dla ludzi co po pijaku łeb rozbili albo zatruli się bigosem. Skomplikowane operacje neurologiczne nie są możliwe bo nie ma tam sprzętu i warunków do tego

 • rosfita

  Oceniono 3 razy -1

  Ludzie to nie jest pogoda na wycieczki w górach!!!

 • fitt

  Oceniono 2 razy -2

  Jedni maja klopot zima na Broad Peaku, inni maja klopot zima w Tatrach. W gorach ludzie gineli i beda ginac i nie nalezy robic z tego sensacji.

 • Maciej Tertelis

  Oceniono 7 razy 7

  Szkoda dziewczyny, RIP.
  Do dziennikarza - zjechać to można windą, kobieta jak przypuszczam ześliznęła się lub spadła. Wypadałoby pisać z szacunkiem i pomyślunkiem

 • antykancelista73

  0

  wchodzi_dziedzic_pruski
  skąd aż roi się tutaj od wszystkich pseudoznaffffców takich jak ty?!!!!przedtem jakiś cymbał zbluzgał mnie na uwagę, że wypadek miał miejsce w rejonie Salatyna czyli na Słowacji, puścił jakąś wiązankę na temat mojej znajomości geografii, cóż jak cymbał to cymbał, bo i geografię znam dobrze a i na Salatynie parę razy byłem. Z kolei wielu chce zamykać Tatry, żąda ubezpieczeń, które zmienią ewentualnie sposób finansowania ratownictwa i nic innego-vide Słowacja, kolejne prostaczki rzucają górnolotne hasła myląc TOPR z GOPREM...!!!! i wreszcie tacy jak ty, którzy pitolą o zamkniętych szlakach w Tatrach!!! Po pierwsze w twoim przypadku to Tatry są zamknięte ale tylko na Słowacji i całe a nie tylko Wysokie, inna sprawa że kokoty z TANAPU zamykają je, żeby nie mieć świadków przy rżnięciu starodrzewów i polowaniu na wszystko co się rusza!!! Po drugie zakaz nie obowiązuje taterników, przewodników, członków klubów wysokogórskich itp. Różne granice w Tatrach istniały z różnymi państwami, różne zakazy mniej lub bardziej idiotyczne ale jak Tatry stoją, to żadne zakazy, nakazy, ubezpieczenia i co jeszcze głupki wymyślą nie powstrzymają ludzi od chodzenia po nich!!!!! Żeby uniknąć takich wypadków jest potrzebna szeroka akcja informująca i zachęcająca ambitnych turystów do szkolenia!!!!! Bo większości tych wypadków można było uniknąć gdyby ofiary i uczestnicy mieli poza rakami i czekanami linę i umieli się nią posługiwać tylu ofiar by nie było!!!!!

 • dziewczyna_murzyna

  Oceniono 1 raz 1

  dobra dobra nie pie...ie tyle, co roku tysiące ludzi latają w himalaje i warunki o niebo gorsze

  i żyją, więc i my się musimy wreszcie nauczyć. skąd się ma wziąść nowy Kukuczka jak zabronimy ludziom po szlakach nawet łazić?

 • wchodzi_dziedzic_pruski

  Oceniono 3 razy 1

  w Tatrach wysokich jest krótka piłka: jest zakaz wyjść powyżej schronisk do 15.06.
  Turysta jak złamie ten przepis i zostanie namierzony, dostanie mandat, w EUR, taki że aż hooy zaboli!

 • david321

  0

  To poleciała dalej niż Stoch

 • mitoogorkach

  Oceniono 10 razy 6

  Moze tak wyslac PIS w gory ? Ktos jest ZA ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje