Wypadek czy próba zamachu na Nigela Farage'a? "Policja podejrzewa udział osób trzecich"

Brytyjski polityk Nigel Farage o włos uniknął wypadku, gdy prowadził samochód w okolicy francuskiej Dunkierki. Jedno z kół jego volvo odpadło w trakcie jazdy, a policja miała później powiedzieć, że "podejrzewa udział osób trzecich".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Pod koniec października lider konserwatywnej partii UKIP prowadził samochód na autostradzie we Francji, gdy - jak relacjonował - zaczął tracić kontrolę nad pojazdem, opisuje "Daily Mail".

Wczoraj w rozmowie z dziennikiem polityk przyznał, że znajdował się w na odcinku robót drogowych, a gdy doszło do usterki, nie miał gdzie się bezpiecznie zatrzymać. Jednak zwolnił i wtedy odpadło jedno z kół samochodu. - Od razu wyskoczyłem z auta i przebiegłem na druga stronę jezdni, by uniknąć jadących samochodów i ciężarówek - powiedział Farage."Udział osób trzecich"

Gdy na miejscu pojawiła się francuska policja, funkcjonariusze mieli powiedzieć politykowi, że mógł paść ofiarą "celowego działania". Dowodem na ewentualny "udział osób trzecich" miał być fakt, że śruby na wszystkich kołach volvo były poluzowane.

- Policjanci powiedzieli, że zdarza się, iż obluzuje się jedno z kół. Ale nie wszystkie jednocześnie - relacjonował polityk, stwierdził jednak, że "nie ma pojęcia, kto może być odpowiedzialny". Farage dodał, że nie zamierza wnosić o wszczęcie śledztwa.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (116)
Wypadek czy próba zamachu na Nigela Farage'a? "Policja podejrzewa udział osób trzecich"
Zaloguj się
 • moyokoyani

  Oceniono 1 raz 1

  To było uprowadzenie czasoprzestrzenne połączone z międzygatunkowym gwałtem zbiorowym a dokonała tego wroga rasa Leninian z planety Marksian Engelsia.

 • sir_fred

  Oceniono 4 razy -4

  Zemsta zawiedzionego kochanka?
  A może kuce próbują wtrącić się w rywalizację na głupa roku w PE?

 • badziewiak66

  Oceniono 4 razy 4

  Przydałoby się wrócić do pięknego okresu międzywojnia , choćby po to żeby uświadomić ludziom jak wygląda w rzeczywistości wolność polityczna. Gdyby tak puścić przemówienia polityków , opublikować programy partii politycznych, odtworzyć przebieg wieców i spotkań to sądzę że ogromna większość słuchaczy byłaby zszokowana.
  Nieprawdą jest że ta wolność polityczna międzywojnia była przyczyną sprawczą obu wojnę światowych. Ci którzy dociekają wiedzą o czym piszę.
  Właśnie po II wojnie światowej doszło do zdeptania tej wolności, wprowadzenia cenzury w mediach. Kapitały pomnożone na wojnie pozwoliły osiodłać media, wetknąć ludziom knebel do ust. Napisano prawo tak by duży obszar rzeczywistości wyciąć z debaty publicznej. Dziś politykiem może zostać tylko odpowiedni polityk, co powoduje , że cała ta polityka traci sens. Co prawda można mówić różne rzeczy ale robić to samo. Obywatele nie mają rzetelnej informacji o tym co robi władza, za to mają przekaz z mediów totalnie kontrolowanych, przekaz odpowiednio skrojony, idealnie dopasowany do ich profilu osobowości i wykształcenia. Warto tu przypomnieć słowa Aldousa Huxleya : szczęśliwi ludzie to tacy, którzy nie są świadomi lepszych i większych możliwości, żyją we własnych światach odpowiednio skrojonych do ich predyspozycji.
  Jednocześnie Huxley powiedział : Ja tam wolę być nieszczęśliwy, niż pozostawać w stanie fałszywej, kłamliwej szczęśliwości, w jakiej tu się żyje. Pytanie ilu mamy Huxleyów ? Otóż to, powszechny materializm wytępił postawy godne i szlachetne.
  Nie bez powodu o tym piszę bo Nigel Farage to jest człowiek który głosił prawdę. System zbudowany po 1945 roku takich ludzi tępił. U nas strzelano im w tył głowy i przysypywano wapnem, na zachodzie ginęli w wypadkach , katastrofach lotniczych , czy umierali na zawały albo na nagłego raka.
  Dziś mamy masową cenzurę , której nie widać, bo ludzie nie mają perspektywy , urodzili się w takim świecie i sądzą że jest normalne, ba wystąpienia Farage-a , Mari Le Pen, czy Profesora Legutko traktowane są jako skrajne, wręcz nieprzyzwoite. Tak normalność została usunięta z naszego życia.
  To nie przypadek , że Le Pen przegrała wybory których nie miała prawa przegrać. Z resztą pisałem przed wyborami we Francji że wygra Sarkozy , autor wielkiej fuzji gigantów światowej farmaceutyki ( Hoechst i Sanofi ). Sarkozy oczywiście nie wygrał wyborów regionalnych bezpośrednio, ale jego "nowi" Republikanie już tak. Z jeszcze większym zdumieniem obserwuję notowania w sondażach prezydenckich we Francji. Tam , całkiem jak u nas Petru, wyskoczył z cylindra Alain Juppe. ten sam który przez komisję do spraw zbrodni w Rwandzie został wymienionych wśród 13 francuskich polityków jako tych którzy uzbroili Hutu przeciwko Tutsi. Przypomnę tylko, że ludobójstwo w Rwandzie ( zamordowano 1 milion ludzi w 100 dni ) rozpętało dwie wojny światowe Afryki , w których do dziś zginęło prawie 9 milionów ludzi.
  To oczywiste że tacy politycy jak Farage są niebezpieczni. Niebezpieczni dlatego że jak w międzywojniu nie obwijają w bawełnę i głoszą prawdę zrozumiałą dla ludzi.

 • MrOmega60

  Oceniono 2 razy -2

  Lecha Kaczynskiego zabili nie rosjanie ani nie zaden inny jak Eurokolchoz z PO na czele , L.Kaczynski byl bardzo nie wygodny dla UE i co najwazniejsze byl euroscyptykiem tej mafijnej organizacji .

 • oelefante

  Oceniono 3 razy 1

  Euroentuzjaści stają się coraz bardziej nerwowi i sięgają po coraz brutalniejsze metody.

 • antekpociecha

  Oceniono 2 razy -2

  1.Trzeba być chyba naćpanym aby w osobówce nie poczuć luźnego jednego koła które nawet odpadło a co dopiero wszystkich
  2. Trzeba być idiotą aby wymyślić zamach poprzez poluzowanie śrub w kołach samochodu
  3. Ciemny lud wszystko kupi....

 • huston_mamy_problem

  Oceniono 7 razy 3

  w ten sam sposób zamordowano polityka z Austrii - Heidera. A potem "nagle" znaleziono kompromitujące go materiały...
  Nasi powinni bardzo uważać, bo opodatkowując banki i zachodnie firmy narazili się wielkiemu kapitałowi.

 • aron2004

  Oceniono 5 razy -5

  Na szczęście brytyjskie koncerny farmaceutyczne produkują doskonałe leki na paranoję prześladowczą.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX