Nie pomagają apele ratowników. Jest 12. ofiara śmiertelna w Tatrach

03.01.2016 09:55
Tatry

Tatry (Fot. Mateusz Skwarczek / Agencja Gazeta)

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

1. Po słowackiej stronie Tatr zginął 22-letni skialpinista
2. Mężczyzna brał udział w wycieczce w rejonie Salatyńskiego Wierchu
3. TOPR apeluje o rozwagę i rezygnację z wyjść w wyższe partie Tatr


W sobotę wieczorem do słowackich ratowników zadzwonił ojciec 22-latka, który nie wrócił ze ski-alpinistycznej wycieczki w rejonie Salatyńskiego Wierchu w Tatrach Zachodnich - podaje serwis 24tp.pl Telefon mężczyzny nie odpowiadał. Po kilku godzinach poszukiwań ciało 22-latka odnaleziono w żlebie na Salatyńskim Wierchu. Przyczyną śmierci był upadek z dużej wysokości.

To kolejny śmiertelny wypadek w Tatrach w ciągu ostatnich paru dni. Ratownicy TOPR apelują, by powstrzymać się od wychodzenia w wysokie partie gór, bo jak mówią - warunki w Tatrach są skrajnie trudne, bardzo łatwo o wypadek. Ostrzegają też, że dobre wyposażenie - raki, czekan i kask w takich warunkach nie gwarantują bezpieczeństwa nawet doświadczonym turystom.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (143)
Zaloguj się
 • piotr.grd

  Oceniono 47 razy 29

  Ludzie giną w takich czy innych sytuacjach od tysięcy lat. Ja sam jestem raczej przeciwieństwem ryzykanta, ale niektórzy mają w sobie "gen ryzyka" i tylko po to żyją, dla emocji. Tak będzie zawsze.

  Apele apelami, niech się pojawiają, bo powinny trafiać do tych, którzy z ryzyka sobie sprawy nie zdają, a później - tak jak niedawno - wydzwaniają "zabierzcie nas stąd!...".

  Ale przy okazji "wygarnę" co mi się nie podoba: próba *na siłę* dbania o bezpieczeństwo wszystkich, odgórnie. Poprzez przepisy, regulacje, nakazy i zakazy, których pojawia się w naszym świecie coraz więcej. Temu jestem przeciwny. Jeśli ktoś chce, niech ryzykuje, to jego życie, jeśli dla chwili emocji chce je stracić, niech tak będzie.

 • kamster

  Oceniono 17 razy 13

  Co to ostatnio za maniera z tym numerowaniem zdan w naglowku? Czy tylko mnie to drazni?

 • Sanislaw48

  Oceniono 21 razy 13

  Po co zamykać szlaki Po co wysyłać w nieskończoność ostrzeżenia Jeżeli ktoś chce popełnić samobójstwo to i tak to zrobi wcześniej czy póżniej Dajmy tym ludziom wolną rękę to wyłącznie ich problem

 • mordechaj.jest.najlepszy

  Oceniono 13 razy 9

  Jest trochę wolnego, ładna zima więc normalne że ludzie chcą pochodzić po górach.
  Czasem ktoś przeceni swoje możliwości, źle się przygotuje, czasem śmierć dopadnie najlepiej przygotowanego. Idę w góry liczę się z ryzykiem. Nie wiem czemu TOPR nie może być u nas współfinansowany z obowiązkowego ubezpieczenia NW ale wiem że nawet gdyby tak było, to ból dupy komentujących i tak by nie zelżał.

 • 31.februarius

  Oceniono 37 razy 7

  Gdyby nie Tatry, Polska mogłaby mieć "dodatni" przyrost naturalny ...
  Ale gdy to piszę pewnie znów ktoś odpada od źlebu..

 • destin

  Oceniono 10 razy 4

  Selekcja naturalna. Chce zginąć, proszę bardzo. Szkoda tylko że swoją lekkomyślnością, brawurą czy po prostu wielkim ego naraża życie tych którzy będą go próbowali ratować.

 • Artur Sławiński

  Oceniono 14 razy 4

  Proszę nie pisać o zmarłych złych rzeczy. Ludzie gina w różnym wieku nie tylko wiek ma znaczenie. W górach bardzo szybko zmienia się pogoda czasami brakuje doświadczenia wyobraźni ale gdybyśmy wszystkiego się bali to w domu byśmy siedzieli. Człowiek lubi ryzykować bo wtedy czuje że żyje niech ten co nigdy nie ryzykował niech pierwszy rzuci kamieniem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje