Nie pomagają apele ratowników. Jest 12. ofiara śmiertelna w Tatrach

03.01.2016 09:55
Tatry

Tatry (Fot. Mateusz Skwarczek / Agencja Gazeta)

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

1. Po słowackiej stronie Tatr zginął 22-letni skialpinista
2. Mężczyzna brał udział w wycieczce w rejonie Salatyńskiego Wierchu
3. TOPR apeluje o rozwagę i rezygnację z wyjść w wyższe partie Tatr


W sobotę wieczorem do słowackich ratowników zadzwonił ojciec 22-latka, który nie wrócił ze ski-alpinistycznej wycieczki w rejonie Salatyńskiego Wierchu w Tatrach Zachodnich - podaje serwis 24tp.pl Telefon mężczyzny nie odpowiadał. Po kilku godzinach poszukiwań ciało 22-latka odnaleziono w żlebie na Salatyńskim Wierchu. Przyczyną śmierci był upadek z dużej wysokości.

To kolejny śmiertelny wypadek w Tatrach w ciągu ostatnich paru dni. Ratownicy TOPR apelują, by powstrzymać się od wychodzenia w wysokie partie gór, bo jak mówią - warunki w Tatrach są skrajnie trudne, bardzo łatwo o wypadek. Ostrzegają też, że dobre wyposażenie - raki, czekan i kask w takich warunkach nie gwarantują bezpieczeństwa nawet doświadczonym turystom.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Tagi:

Zobacz także
Komentarze (143)
Zaloguj się
 • piotr.grd

  Oceniono 47 razy 29

  Ludzie giną w takich czy innych sytuacjach od tysięcy lat. Ja sam jestem raczej przeciwieństwem ryzykanta, ale niektórzy mają w sobie "gen ryzyka" i tylko po to żyją, dla emocji. Tak będzie zawsze.

  Apele apelami, niech się pojawiają, bo powinny trafiać do tych, którzy z ryzyka sobie sprawy nie zdają, a później - tak jak niedawno - wydzwaniają "zabierzcie nas stąd!...".

  Ale przy okazji "wygarnę" co mi się nie podoba: próba *na siłę* dbania o bezpieczeństwo wszystkich, odgórnie. Poprzez przepisy, regulacje, nakazy i zakazy, których pojawia się w naszym świecie coraz więcej. Temu jestem przeciwny. Jeśli ktoś chce, niech ryzykuje, to jego życie, jeśli dla chwili emocji chce je stracić, niech tak będzie.

 • kamster

  Oceniono 17 razy 13

  Co to ostatnio za maniera z tym numerowaniem zdan w naglowku? Czy tylko mnie to drazni?

 • Sanislaw48

  Oceniono 21 razy 13

  Po co zamykać szlaki Po co wysyłać w nieskończoność ostrzeżenia Jeżeli ktoś chce popełnić samobójstwo to i tak to zrobi wcześniej czy póżniej Dajmy tym ludziom wolną rękę to wyłącznie ich problem

 • mordechaj.jest.najlepszy

  Oceniono 13 razy 9

  Jest trochę wolnego, ładna zima więc normalne że ludzie chcą pochodzić po górach.
  Czasem ktoś przeceni swoje możliwości, źle się przygotuje, czasem śmierć dopadnie najlepiej przygotowanego. Idę w góry liczę się z ryzykiem. Nie wiem czemu TOPR nie może być u nas współfinansowany z obowiązkowego ubezpieczenia NW ale wiem że nawet gdyby tak było, to ból dupy komentujących i tak by nie zelżał.

 • 31.februarius

  Oceniono 37 razy 7

  Gdyby nie Tatry, Polska mogłaby mieć "dodatni" przyrost naturalny ...
  Ale gdy to piszę pewnie znów ktoś odpada od źlebu..

 • destin

  Oceniono 10 razy 4

  Selekcja naturalna. Chce zginąć, proszę bardzo. Szkoda tylko że swoją lekkomyślnością, brawurą czy po prostu wielkim ego naraża życie tych którzy będą go próbowali ratować.

 • Artur Sławiński

  Oceniono 14 razy 4

  Proszę nie pisać o zmarłych złych rzeczy. Ludzie gina w różnym wieku nie tylko wiek ma znaczenie. W górach bardzo szybko zmienia się pogoda czasami brakuje doświadczenia wyobraźni ale gdybyśmy wszystkiego się bali to w domu byśmy siedzieli. Człowiek lubi ryzykować bo wtedy czuje że żyje niech ten co nigdy nie ryzykował niech pierwszy rzuci kamieniem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje