Były prezes TVP mówi o "grandzie" PiS w mediach. Kolenda-Zaleska celnie odpowiada: "Przypominam sobie..."

Robert Kwiatkowski | Katarzyna Kolenda-Zaleska

Robert Kwiatkowski | Katarzyna Kolenda-Zaleska (MIECZYSŁAW MICHALAK/SŁAWOMIR KAMIŃSKI)

O "grandzie" i "dziwolągu" mówił w "Faktach po Faktach" były prezes TVP Robert Kwiatkowski w kontekście tego, co partia rządząca planuje zmienić w mediach publicznych. Katarzyna Kolenda-Zaleska zbiła go z tropu przypominając, jak było, gdy on sam szefował telewizji.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas- To, co się dzieje, to jest jednak granda. Miały być media narodowe, co już jest dziwolągiem, jeśli chodzi o standardy nadawców publicznych, a kończy się na mediach rządowych - zaczął były prezes TVP Robert Kwiatkowski, zapytany o zmiany w mediach publicznych w "Faktach po Faktach" w TVN24.

- Ta formacja (Prawo i Sprawiedliwość - red.) owszem, wygrała wybory parlamentarne. Ale to jeszcze nie oznacza, że ma rządzić wszystkim i wszystkimi - powiedział po chwili.

- Panie prezesie, tutaj się muszę wtrącić - powiedziała na to prowadząca program Katarzyna Kolenda-Zaleska. - Przypominam sobie, że kiedy SLD wygrało wybory, to było dokładnie to samo - stwierdziła.

- Ale to proszę przypomnieć... - próbował tłumaczyć się Kwiatkowski, na co dziennikarka odpowiedziała: -Ja wtedy pracowałam w telewizji publicznej i pan był moim szefem. I wtedy odeszłam z telewizji.

- Tak, ja to pamiętam. Ale to był rok 2002, a ja byłem prezesem od czterech czy pięciu lat. Pamięta pani dobrze, ale nie wszystko - tłumaczył Kwiatkowski. - Wszystko pamiętam doskonale - odparła Kolenda-Zaleska z uśmiechem. Drugi gość programu, także były prezes TVP w latach 2007 - 2008 Andrzej Urbański, skwitował wymianę zdań śmiechem.

Cały program można zobaczyć na stronie "Faktów po faktach". Rozmowa z byłymi szefami telewizji rozpoczyna się po 19. minucie programu.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
 • Minister Beata Kempa i Stanisław Piotrowicz na posiedzeniu Sejmu Poseł PO: Ilu dziennikarzy mediów publicznych zwolnicie? Minister Kempa odpowiada. Co dokładnie?
 • Paweł Kukiz Kukiz mocno: "Kurski w TVP? To będzie masarnia" [CYTATY]
 • Krystyna Pawłowicz na stronie Radia Maryja Jeśli jeszcze mieliście wątpliwości, jaki jest plan PiS na media, ten wpis WSZYSTKO wyjaśnia
Komentarze (559)
Były prezes TVP mówi o "grandzie" PiS w mediach. Kolenda-Zaleska celnie odpowiada: "Przypominam sobie..."
Zaloguj się
 • jan_sobczak1

  Oceniono 2 razy -2

  Koorwy z gadzinówek też do końca broniły Hitlera i niemców. Taka mentalność dziwki.

 • swietyna

  Oceniono 2 razy 0

  Wyraźnie widać, że GW skazało na swych łamach na pożarcie PO i SLD. Ośmieszają jednych i drugich, aby pompować członków Nowoczesnej - nowego wcielenia układu pookrągłostołowego...

 • Oceniono 2 razy 0

  JA ANI NIE MOHER I NIE PISOWIEC A ZAWSZE MÓWIĘ TO CO MYŚLĘ A TYLKO NIEKIEDY MILCZĘ .Z WŁASNEGO DOŚWIADCZENIA WIEM JAKA BYŁA PRAWDA O POPRZEDNIEJ EKIPIE ,CI CO DOSZLI DO DOBREJ PRACY MAJĄTKÓW STANOWISK DBALI O DOBRE IMIĘ WŁADZY W KAŻDYM CALU W TYM I MEDIA TEN BŁYSK TRWAŁ DŁUGO .NASTAŁO PRZESILENIE RODZINY ZOSTAŁY BEZ GODNEGO ZAROBKU .WIELE RODZIN ZWIĄZKU Z WYJAZDEM ROZDZIELONYCH POGARDZANIE PRACOWNIKÓW O CZYM MÓWIĄ CI CO NA ODWIEDZINACH U SWOICH Z WYSP JAK TAM SĄ SZANOWANI PRZEZ PRZEDSIĘBIORCE .A U NAS TE TEMATY KTO KIEDY PORUSZAŁ ? U NAS W MEDIACH JEDNO CO PIS OBIECAŁ CO WYKONAŁ . KIEDY I CO MA ROBIĆ JAK TYLKO ODPOWIADA NA ATAK ZA ATAKIEM

 • Jacek Szczęk

  Oceniono 1 raz 1

  Oglądam CNN i BBC i TVP - wiadomości.Dwie z wymienionych stacji (BBC i CNN) dostarczają wyczerpujące,bezstronne informacje,trwają dostatecznie długo,aby abyśmy dowiedzieli się tego co najważniejsze .TVP krótko stronniczo i kończą o "kotku zaklinowanym w kominie".

 • bezportek

  Oceniono 2 razy 0

  Brońmy demokracji!
  Precz z KOmuną,
  KOpaczką,
  KODziwką
  i KOszerną!

 • plumgazeta

  0

  GRANDA.
  Non stop w polskim radio grają niemiecki hymn.
  Tego nie było nawet za hitlera.
  ----------------------------------------------
  W Polskim radio tylko polski hymn:
  Niemiec, Moskal nie osiędzie, gdy jąwszy pałasza,
  hasłem wszystkich zgoda będzie i ojczyzna nasza.
  --------------------------------------------------
  (W RFN próbowano wprowadzić Odę do Radości jako hymn Niemiec, jednak w 1952 roku POWRÓCONO do Das Lied der Deutschen)

 • Kazimierz Woźniak

  Oceniono 4 razy -2

  To może Pan Prezes Kwiatkowski wyjaśni ukrywanie wielu spraw przed Polakami. Jedną ukrywaną do dziś: "Jedwabne geszefty 10 lipca 2001 r. Zdrajcy Polski..." Najwyższy czas aby to pokazać Polakom i następnie film "Świadek Historii Hieronima Wilczyńska-Jedwabne". Dobrze jak by Pani Kolenda-Za powiedziała Polakom czy to jest możliwe pokazanie teraz, po wcześniejszej debacie a ten temat. Najwyższy czas zaczynać pokazywać, kto to nas oskarżał, opluwał i żyją sobie na Polskiej ziemi jak Szejkowie.

 • al48

  Oceniono 3 razy 3

  Nikt nie zmusi nikogo do oglądania tego czego nie będzie chciał ,
  Ja przestanę oglądać tzw. telewizję narodową .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje