Były prezes TVP mówi o "grandzie" PiS w mediach. Kolenda-Zaleska celnie odpowiada: "Przypominam sobie..."

03.01.2016 09:27
Robert Kwiatkowski | Katarzyna Kolenda-Zaleska

Robert Kwiatkowski | Katarzyna Kolenda-Zaleska (MIECZYSŁAW MICHALAK/SŁAWOMIR KAMIŃSKI)

O "grandzie" i "dziwolągu" mówił w "Faktach po Faktach" były prezes TVP Robert Kwiatkowski w kontekście tego, co partia rządząca planuje zmienić w mediach publicznych. Katarzyna Kolenda-Zaleska zbiła go z tropu przypominając, jak było, gdy on sam szefował telewizji.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas- To, co się dzieje, to jest jednak granda. Miały być media narodowe, co już jest dziwolągiem, jeśli chodzi o standardy nadawców publicznych, a kończy się na mediach rządowych - zaczął były prezes TVP Robert Kwiatkowski, zapytany o zmiany w mediach publicznych w "Faktach po Faktach" w TVN24.

- Ta formacja (Prawo i Sprawiedliwość - red.) owszem, wygrała wybory parlamentarne. Ale to jeszcze nie oznacza, że ma rządzić wszystkim i wszystkimi - powiedział po chwili.

- Panie prezesie, tutaj się muszę wtrącić - powiedziała na to prowadząca program Katarzyna Kolenda-Zaleska. - Przypominam sobie, że kiedy SLD wygrało wybory, to było dokładnie to samo - stwierdziła.

- Ale to proszę przypomnieć... - próbował tłumaczyć się Kwiatkowski, na co dziennikarka odpowiedziała: -Ja wtedy pracowałam w telewizji publicznej i pan był moim szefem. I wtedy odeszłam z telewizji.

- Tak, ja to pamiętam. Ale to był rok 2002, a ja byłem prezesem od czterech czy pięciu lat. Pamięta pani dobrze, ale nie wszystko - tłumaczył Kwiatkowski. - Wszystko pamiętam doskonale - odparła Kolenda-Zaleska z uśmiechem. Drugi gość programu, także były prezes TVP w latach 2007 - 2008 Andrzej Urbański, skwitował wymianę zdań śmiechem.

Cały program można zobaczyć na stronie "Faktów po faktach". Rozmowa z byłymi szefami telewizji rozpoczyna się po 19. minucie programu.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (559)
Zaloguj się
 • kurdupel0

  Oceniono 193 razy 181

  guzik mnie interesują gierki w mediach , natomiast mam propozycję ,żeby te narodowe media zakodować , a kto je będzie chciał oglądać niech płaci i po sprawie

 • mirman8

  Oceniono 201 razy 135

  Wszystkie formacje - powtarzam - wszystkie formacje polityczne
  zawłaszczały, albo próbowały zawłaszczyć media publiczne!

  Wszystkie formacje - powtarzam - wszystkie formacje polityczne
  bardzo źle na tym wyszły. Żadna nie uczyła się na błędach poprzedników!

  Jedyna różnica jaką wprowadził Gnom Niewielki to taka że zrobił to
  Nie w "białych rękawiczkach" jak poprzednicy, tylko cepem i siekierą.

  Wniosek?
  Przejedzie się na tym tak samo jak poprzednicy, tylko szybciej.

  I zapewne nawet tego nie zauważy kiedy obudzi się w południe.

  Czego sobie i Gnomowi serdecznie w 2016r. życzę:)

 • szrek223

  Oceniono 139 razy 97

  Czasy Kwiatkowskiego to jeden z najlepszych okresów TP. Był jeszcze Teatr Telewizji, była Wielka Gra, były inne teleturnieje. Pisuar Wildstein wyczysciłto do dna. Tylko - cudem - ostał sie "Jeden z dziesięciu". Bo styropiany, a szczególnie pisuary nie lubia ambitniejszych programów !

 • kalim13

  Oceniono 76 razy 60

  A co na TRWAM zapowiada się walka o tego samego widza.
  Z jednej strony Media Narodowe i abonament a z drugiej babcie wpłacające emeryturkę walczące o przetrwanie TRWAM.

 • aibo

  Oceniono 86 razy 54

  pytanie powinno brzmieć: o co chodzi z tym narodem (Polacy) że mają tak zakute łby i nie potrafią wznieść się ponad własna doopę i zrobić coś dobrego dla wszystkich?
  osobiście stawiam na religię...

 • kalim13

  Oceniono 56 razy 46

  Walka o media... w chwili gdy jest internet, przekaz satelitarny, mocne media prywatne. To jest bez sensu. Pis wywalczy sobie telewizję i radio tylko widzów sobie nie wywalczy.
  Co na TRWAM przecież na tym że telewizja będzie PISu właśnie TRWAM najbardziej straci. Rydzyk może zostać zmarginalizowany a przy poprawie wpływów z abonamentu babcie nie dadzą rady wywalczyć przetrwanie TRWAM.

 • dihydrogen_monoxide

  Oceniono 74 razy 44

  Gdyby pani redaktor SLD nie kopała, to dziś by problemu nie miała. Nie nauczyliście się, ze gdy jest się w defensywie, to wróg mojego wroga jest moim przyjacielem, bez względu na to, co się o nim myśli. Może 4 albo 8 lat rządów PiS was skutecznie otrzeźwi.

 • total_immersion

  Oceniono 51 razy 43

  Jest prosty sposob na pisowska TV. Bojkot.
  Bojkot artystow i dziennikarzy.
  Odmawiac wystepow a kto nie respektuje to kiedys wystawi mu sie rachunek.
  Niech sobie puszczaja na okraglo frackowiak i rozmowy z ojcem tadeuszem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje