Syria oskarża Rosję o ataki na ludność cywilną

02.01.2016 19:20
Syryjska Koalicja Narodowa oskarżyła Rosjan o ataki na ludność cywilną

Syryjska Koalicja Narodowa oskarżyła Rosjan o ataki na ludność cywilną (AP / AP)

1. Syryjska Koalicja Narodowa oskarżyła Rosjan o ataki na ludność cywilną w tym kraju
2. Wiąże się to z łamaniem rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ


Według Syryjskiej Koalicji Narodowej wojska reżimu prezydenta Baszara el-Asada przy wsparciu "okupacyjnego rosyjskiego" lotnictwa przypuściły "gwałtowne ataki" w mieście Asz-Szajch Maskin w prowincji Dara w południowej części kraju.

Miasto, w którym zdaniem syryjskiej opozycji nie ma dżihadystów z Państwa Islamskiego (IS), jest atakowane przez dziesiątki rosyjskich bombowców.

Syryjska Koalicja Narodowa oznajmiła, że walka z terroryzmem "to ostatnia rzecz, jaką planuje Rosja", której głównym celem jest wspieranie sił reżimowych.

Mnóstwo ofiar cywilnych

W środę Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka poinformowało, że w nalotach rosyjskiego lotnictwa w Syrii w ciągu trzech miesięcy od początku militarnej interwencji Moskwy zginęło tam 2371 osób; jedna trzecia ofiar to cywile.

Mające siedzibę w Londynie opozycyjne Obserwatorium, które dysponuje szeroką siecią informatorów w Syrii, podało też, że wśród ofiar jest 792 cywili, w tym 180 dzieci poniżej osiemnastego roku życia i 116 kobiet.

Rosyjskie bombardowania

Rosja prowadzi od 30 września bombardowania w Syrii, które przedstawia jako wymierzone w Państwo Islamskie. Jednak syryjscy rebelianci walczący z reżimem Asada, a także Zachód zarzucają Rosji, że celem nalotów są ugrupowania niedżihadystyczne i cywile.

Amnesty International (AI) opublikowała niedawno raport, w którym uznaje, że rosyjskie bombardowania w Syrii mogą być zbrodnią wojenną, gdyż stanowią pogwałcenie prawa humanitarnego.

Mapa drogowa

Rada Bezpieczeństwa ONZ przyjęła 19 grudnia rezolucję dotyczącą mapy drogowej dla procesu pokojowego w Syrii, zgodnie z którą rozmowy w sprawie zawieszenia broni i utworzenia rządu przejściowego mają rozpocząć się w styczniu.

Komentarze (221)
Syria oskarża Rosję o ataki na ludność cywilną
Zaloguj się
 • Juliusz Wnuk

  Oceniono 2 razy 0

  To nie Syria tylko jankeskie pieski, ktòrych nikt tam nie zapraszal...

 • Pawel Stawicki

  Oceniono 4 razy 2

  po pierwsze nie syryjski rząd tylko banda terrorystów wspierana przez USA . Opinie Ludzi którzy dokonują masakr na ludnosci cywilnej czyli ZBRODNIARZY mnie NIE INTERESUJĄ. Jeszcze mniej mnie obchodza opinie wyrazane przez gó...anie media proNiemieckie którym zalezy na propagowaniu takiego a nie innego przekazu pozdrowienia dla Merkel TWÓJ CZAS DOBIEGA KOŃCA juz niedługo twoi pupilkowie których tak chetnie przyjmujesz DO SIEBIE cie POWIESZĄ

 • onduma

  Oceniono 5 razy 3

  Nie Syria a fanatycy agenci Arabii u Usoisraela

 • 1pirat2

  Oceniono 6 razy 4

  Syryjska opozycja, z siedzibą w Londynie.

 • imw

  Oceniono 19 razy 17

  Syria?? Jaka Syria?

 • cucurucu

  Oceniono 3 razy 1

  A przedtem nie gineli?

 • wszyscyklamiecie

  Oceniono 5 razy 3

  wśród ofiar jest 792 cywili, w tym 180 dzieci poniżej osiemnastego roku życia i 116 kobiet .....i jedna bardzo stara przechodzaca przez ulice staruszka.....

 • siupak1

  Oceniono 3 razy -1

  Lac niewiernych sukinsynów , jako że są towarzystwem rozrywkowym patrzec czy są rozrywani na drobne. Allach osądzi ich ,czy są winni , czy nie.... A potem pytac.

 • meriadoc

  Oceniono 8 razy 6

  "Syria oskarża Rosję o ataki na ludność cywilną" ? Parszywi Szechterowscy propagandyści, z dziennikarstwem to wy już od dawna nie macie nic wspólnego, próbujecie manipulować wszystkim i wszystkimi, niestety polacy nie są tacy głupi, nie uda wam się ! Nie Syria tylko jakieś ugrupowanie terrorystyczne, "reżym" to Syria.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje