Lis żegna się z TVP i obala mity na swój temat. "Nikt nie zamknie mi ust"

02.01.2016 13:05
Tomasz Lis

Tomasz Lis (Fot. Bartosz Bobkowski, AG)

Po ośmiu latach na antenie program "Tomasz Lis na żywo" znika z telewizyjnej Dwójki. Prowadzący z tej okazji umieścił na swoim blogu w serwisie naTemat obszerny tekst, w którym pożegnał się z widzami TVP, przy okazji rozprawiając się z mitami na swój temat.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Wśród zarzutów, które zebrał Lis znalazły się:

- Oglądalność dzięki poprzedzającemu program serialowi
- Zarobki oparte na wpływach z abonamentu
- Zarobki o wysokości nawet 5 mln zł rocznie
- Brak obiektywizmu
- Pogarda dla widzów

Dziennikarz wrócił też do słynnego wpisu na Twitterze osoby podszywającej się pod córkę prezydenta Dudy. Lis podkreśla, że borykał się wówczas z poważnymi problemami zdrowotnymi i kilkukrotnie lądował w szpitalach. Przed feralnym programem dziennikarz miał poprosić producentkę, by zaprosiła gości, z którymi nie będzie musiał się konfrontować.

"Tuż przed jego pojawieniem się na antenie, moja producentka powiedziała mi, że Karolak chce mówić o jakimś wpisie Kingi Dudy na Twitterze. Dosłownie sekundy przed programem, jeden z moich współpracowników podał mi kartkę, z rzekomym wpisem" - napisał dziennikarz.

Za przytoczenie fałszywego wpisu zdominowane przez prawicowych dziennikarzy Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich przyznało Lisowi anty-nagrodę "Hienę Roku".

Zapowiedź nowego programu?

Lis podkreślił, że program był ogromnym sukcesem. Niemal przez cały czas emisji wygrywał z oglądalnością znanych formatów telewizyjnych, filmów fabularnych i innych programów nadawanym w tym czasie antenowym, a TVP zarobiła na "Tomasz Lis na żywo" ponad 100 mln zł.

"Program 'Tomasz Lis na żywo' przechodzi do historii. Ale ja nie zniknę. Za chwilę, o tej samej godzinie, także w poniedziałek, pojawię się gdzie indziej" - zapowiedział, choć nie zdradził jeszcze, gdzie będzie można obejrzeć jego nowy program.

Dalej zwrócił się do Jacka Kurskiego, który "za chwilę, jak słyszę", zostanie szefem TVP. "To on ma sprawić, że TVP zostanie zamienione w TVPIS. Od ponad 25-ciu lat znam Pana Jacka Kurskiego. I- choć to perwersyjne - niezależnie od jego podłych politycznych zagrań, prywatnie go lubię. Pozwolę sobie więc w tym miejscu zwrócić się do niego osobiście: - Jacku, nie idź tą drogą, stanowisko prezesa, służbowe auto, pieczątka i służbowa karta kredytowa to nie są dobre ekwiwalenty przyzwoitości. Chcesz się dowiedzieć jak zachowuje się człowiek przyzwoity - spójrz na swego brata" - napisał Lis.

I dodał na koniec: "Nikt nie zamknie ust Polakom. Nikt nie zamknie ust mi. Do zobaczenia".

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Komentarze (1444)
Zaloguj się
 • 1627cd1410

  Oceniono 478 razy 286

  trzymamy kciuki panie Tomaszu! rzetelna ocena obecnej sytuacji jest nam potrzebna bardziej niż kiedykolwiek. każdy głos i inicjatywa się liczą. na obiektywizm w TVP już nie ma co liczyć. oglądałem TVP Info, ale od dziś trzeba to zmienić. pewnie w TVP pozostanę przy teleturniejach i filmach... wiadomości nie ma sensu oglądać. no chyba by porównać co władza próbuje wepchnąć ciemnemu ludowi. czasem na tej zasadzie sięgam do TVTrwam... masakra! za każdym razem! np. wynurzenia piotrowicza o słuszności swoich argumentów i cudownie krystalicznym życiorysie.. i katolicy takie rzeczy puszczają?!

 • opt

  Oceniono 290 razy 192

  Dla mnie program był obiektywny. Lis zadawał pytania, a to ,że odpowiadający na nie mącili , to ich problem a nie Lisa. Oczywiście niewygodnych pytań unika Telewizja Trwam, tam gość , zawsze tej samej opcji, mówi ciurkiem, nie odpowiada na pytania , które interesowałyby myślącego widza, które w jego imieniu zadawałby prowadzący. Tam opinie wygłaszane nie są konfrontowane z innymi - taka papka dla nierozgarniętych moherów. Za niedługo takie tendencyjne programy zagoszczą na antenach narodowych, bo przecież już nie publicznych.

 • szoferek1

  Oceniono 233 razy 179

  Teraz już będą tylko PRAWI dziennikarze i pracować będą za "BÓG ZAPŁAĆ" !

 • student_zebrak

  Oceniono 246 razy 166

  Panie Lis, nie ma sie czego wstydzic, dobry zawodowiec dobrze zarabia. Tylko miernoty mu zazdroszcza. W mediach dobrze sie zarabia, nie tylko w Polsce.

 • intelligulous

  Oceniono 186 razy 134

  PiSSowskie trole wczesnie wstaly, ups... to roznica czasu miedzy Moskwa i Warszawa.

 • 5andrzejm

  Oceniono 179 razy 133

  Jesteśmy z Panem Panie Tomaszu...czekamy na kolejne programy w innej stacji !!!

 • kka69

  Oceniono 158 razy 126

  Lis to pikuś, Yaroo to dopiero kasę kroi.
  Ile on na SKOK-ach zarobił...
  do dzisiaj kasę mu liczą.

 • a.k.traper

  Oceniono 204 razy 120

  Jak dla mnie to TVP od dawna powinna być zlikwidowana a w jej miejsce niech powstanie normalna stacja telewizyjna, która swój zysk wypracuje swoją pracą i talentem a nie misją i abonamentem.

 • readme.txt

  Oceniono 152 razy 110

  Brawo Tomek. Nie daj się cymbałom od Rydzyka - kościelnej hieny.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje