Podróżnych na trasie z Białegostoku do Wrocławia i Szczecina czekają przesiadki. Miedzy Ełkiem a Giżyckiem wykoleił się pociąg

02.01.2016 11:05
Wykolejone cysterny na trasie między Ełkiem a Giżyckiem

Wykolejone cysterny na trasie między Ełkiem a Giżyckiem (Fot. Alert24/Gazeta.pl)

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

1. Pociąg towarowy wykoleił się w okolicy Wydmin
2. Linia kolejowa między Ełkiem a Giżyckiem jest zablokowana
3. Utrudnienia potrwają co najmniej trzy dni
4. Na trasę wprowadzono połączenia zastępcze


W nocy z piątku na sobotę pociąg towarowy wiozący żywicę mocznikową wykoleił się niedaleko miejscowości Wężówka. Nikt nie został poszkodowany, jednak na tory i pobocze wypadło osiem z 31 cystern znajdujących w składzie. - Dwie z nich rozszczelniły się i wyciekło ok. 40 ton przewożonej żywicy - powiedział. asp. szt. Krzysztof Kłok ze straży pożarnej w Giżycku.

Według strażaków, którzy zabezpieczyli teren, jest to substancja o konsystencji kleju, wykorzystywana w przemyśle meblarskim i nie stwarza ona zagrożenia dla środowiska ani zdrowia ludzi. Na miejscu pracuje już komisja badania wypadków kolejowych. Służby techniczne mają zająć się usunięciem rozlanej żywicy, postawieniem cystern na koła i naprawą uszkodzonych torów.

Na trasie wprowadzono komunikację zastępczą

Prace w miejscu wykolejenia pociągu potrwają co najmniej trzy dni. Do czasu przywrócenia ruchu pociągów na tej jednotorowej trasie zapewniono pasażerom autobusową komunikację zastępczą. Komunikaty na ten temat podawane są na dworcach i w pociągach.

Pasażerowie ośmiu pociągów regionalnych są przewożeni autobusami na trasie Ełk-Wydminy. Zastępczą komunikację wprowadzono też dla pasażerów ośmiu pociągów dalekobieżnych do Trójmiasta, Szczecina, Białegostoku i Wrocławia: pociągi jadące do i z Białegostoku kończą bieg na stacji Ełk lub Giżycko, a tam pasażerowie przesiadają się do podstawionych autobusów, które kursują na odcinku Ełk-Giżycko.

"Osoby, które ze względu na zmianę w kursowaniu pociągów chciałyby zrezygnować z podróży, otrzymają zwrot pełnej kwoty, bez odliczenia tzw. odstępnego. W przypadku opóźnień Intercity przewiduje standardowe rekompensaty: 25 proc. przy godzinie opóźnienia, 50 proc przy 2 godzinach" - podało w komunikacie biuro prasowe PKP PLK.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (57)
Podróżnych na trasie z Białegostoku do Wrocławia i Szczecina czekają przesiadki. Miedzy Ełkiem a Giżyckiem wykoleił się pociąg
Zaloguj się
 • siekieraaxe

  0

  Do roku 1995 na kazdej wezowej stacji PKP czekała dysurna lokomotywa parowa lub slainow , aby wrazie uszkodzenia sici trakcyjnej podjąc pociąg w zastepstwie elktrowozy
  PO rop...ierdoleniu PKP na 26 spólek prze p komisarza Lewandowskiego........

 • oszrany

  Oceniono 1 raz 1

  Bez pie...ze nie ma jakiegos starego zarosnietego toru ktorym mozna objechac to miejsce.

 • zerozer52

  Oceniono 3 razy -1

  Niemożliwe!

 • mic234

  Oceniono 3 razy 3

  Dość zabawnie wygląda, że ludziom trzeba tłumaczyć, jaką konsystencję ma żywica i porównując ją do kleju (który może być całkowicie płynny albo całkowicie stały i mieć wszelkie stadia pośrednie.

  Podobnie nie bardzo już wiadomo, co to jest metr i stąd odejście w gazetach od jednostek SI na rzecz boisk piłkarskich. Samoloty mają rozpiętość skrzydeł o długości boiska. Powierzchnię też podaje się w boiskach.

 • almark

  Oceniono 2 razy 2

  Dlaczego pociągi nie jadą linią przez Biskupiec Resz. Mrągowo lub przez Szczytno ,Pisz ,czy tagze te linie sa w takim samym stanie co przez Korsze.

 • mniklasp

  Oceniono 14 razy -8

  podobno w Polsce stan torowiska jest ciezko finansowany przez UE , Pendolino i inne super duper pociagi smigaja po trasach . Polska propaganda pieje z zachwytu, i okazuje sie ze Polska konczy sie na stolicy i paru innych miast. Reszta 80% Polski to dalej zadupie

 • y0rg

  Oceniono 16 razy -10

  jest to substancja o konsystencji kleju, wykorzystywana w przemyśle meblarskim i nie stwarza ona zagrożenia dla środowiska ani zdrowia ludzi. - hmmm, a co z formaldehydem w tej żywicy?
  Formaldehyd to związek , zajmujący czwarte miejsce na liście kancerogennych świntw. Kłamstewka i półprawdy zawsze mają krótkie nóżki.

 • dziadekjam

  Oceniono 12 razy -4

  " Utrudnienia potrwają co najmniej trzy dni
  ===============================
  Szkopom w czasie wojny usuwanie szkód partyzanckich jakoś sprawniej szło.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje