Podróżnych na trasie z Białegostoku do Wrocławia i Szczecina czekają przesiadki. Miedzy Ełkiem a Giżyckiem wykoleił się pociąg

02.01.2016 11:05
Wykolejone cysterny na trasie między Ełkiem a Giżyckiem

Wykolejone cysterny na trasie między Ełkiem a Giżyckiem (Fot. Alert24/Gazeta.pl)

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

1. Pociąg towarowy wykoleił się w okolicy Wydmin
2. Linia kolejowa między Ełkiem a Giżyckiem jest zablokowana
3. Utrudnienia potrwają co najmniej trzy dni
4. Na trasę wprowadzono połączenia zastępcze


W nocy z piątku na sobotę pociąg towarowy wiozący żywicę mocznikową wykoleił się niedaleko miejscowości Wężówka. Nikt nie został poszkodowany, jednak na tory i pobocze wypadło osiem z 31 cystern znajdujących w składzie. - Dwie z nich rozszczelniły się i wyciekło ok. 40 ton przewożonej żywicy - powiedział. asp. szt. Krzysztof Kłok ze straży pożarnej w Giżycku.

Według strażaków, którzy zabezpieczyli teren, jest to substancja o konsystencji kleju, wykorzystywana w przemyśle meblarskim i nie stwarza ona zagrożenia dla środowiska ani zdrowia ludzi. Na miejscu pracuje już komisja badania wypadków kolejowych. Służby techniczne mają zająć się usunięciem rozlanej żywicy, postawieniem cystern na koła i naprawą uszkodzonych torów.

Na trasie wprowadzono komunikację zastępczą

Prace w miejscu wykolejenia pociągu potrwają co najmniej trzy dni. Do czasu przywrócenia ruchu pociągów na tej jednotorowej trasie zapewniono pasażerom autobusową komunikację zastępczą. Komunikaty na ten temat podawane są na dworcach i w pociągach.

Pasażerowie ośmiu pociągów regionalnych są przewożeni autobusami na trasie Ełk-Wydminy. Zastępczą komunikację wprowadzono też dla pasażerów ośmiu pociągów dalekobieżnych do Trójmiasta, Szczecina, Białegostoku i Wrocławia: pociągi jadące do i z Białegostoku kończą bieg na stacji Ełk lub Giżycko, a tam pasażerowie przesiadają się do podstawionych autobusów, które kursują na odcinku Ełk-Giżycko.

"Osoby, które ze względu na zmianę w kursowaniu pociągów chciałyby zrezygnować z podróży, otrzymają zwrot pełnej kwoty, bez odliczenia tzw. odstępnego. W przypadku opóźnień Intercity przewiduje standardowe rekompensaty: 25 proc. przy godzinie opóźnienia, 50 proc przy 2 godzinach" - podało w komunikacie biuro prasowe PKP PLK.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (57)
Zaloguj się
 • 1627cd1410

  Oceniono 21 razy 17

  czekamy na komentarz, że to wina Tuska, bo zbudował sobie tory do Gdańska i Schetynie do Wrocławia, ale o linii Giżycko-Ełk to już zapomniał!! do Trybunału z nim! ale dopiero jak go smoleńskie przejmą!!

 • student_zebrak

  Oceniono 24 razy 12

  poki sie nie zsiadzie, mozna jakiegos Jezusa odlac, razem z postumentem.

 • jaceq

  Oceniono 24 razy 4

  Powstają w wyniku reakcji kondensacji mocznika z formaldehydem w środowisku kwasowym. W wyniku reakcji heteropolikondensacji powstaje żywica mocznikowo-formaldehydowa:

  n H2N-CO-NH2 + n HCHO → [-CH2-NH-CO-NH-]n + n H2O

  Wygląda całkiem niewinnie.

 • mic234

  Oceniono 3 razy 3

  Dość zabawnie wygląda, że ludziom trzeba tłumaczyć, jaką konsystencję ma żywica i porównując ją do kleju (który może być całkowicie płynny albo całkowicie stały i mieć wszelkie stadia pośrednie.

  Podobnie nie bardzo już wiadomo, co to jest metr i stąd odejście w gazetach od jednostek SI na rzecz boisk piłkarskich. Samoloty mają rozpiętość skrzydeł o długości boiska. Powierzchnię też podaje się w boiskach.

 • almark

  Oceniono 2 razy 2

  Dlaczego pociągi nie jadą linią przez Biskupiec Resz. Mrągowo lub przez Szczytno ,Pisz ,czy tagze te linie sa w takim samym stanie co przez Korsze.

 • oszrany

  Oceniono 1 raz 1

  Bez pie...ze nie ma jakiegos starego zarosnietego toru ktorym mozna objechac to miejsce.

 • siekieraaxe

  0

  Do roku 1995 na kazdej wezowej stacji PKP czekała dysurna lokomotywa parowa lub slainow , aby wrazie uszkodzenia sici trakcyjnej podjąc pociąg w zastepstwie elktrowozy
  PO rop...ierdoleniu PKP na 26 spólek prze p komisarza Lewandowskiego........

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje