IMGW ostrzega przed silnym mrozem. W nocy termometry pokażą nawet -24 stopnie

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

1. IMGW ostrzega przed silnym mrozem i oblodzeniem
2. Alerty pogodowe pierwszego stopnia dotyczą sześciu województw
3. Temperatury mają spaść nawet do -24 stopni


Ostrzeżenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej dotyczą województwa kujawsko-pomorskiego, podlaskiego, łódzkiego, lubelskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego.

Dokładną prognozę pogody możesz sprawdzić tutaj >>>

Sobota ma być pogodna, ale mroźna, gdzieniegdzie spadnie też śnieg. Najzimniej będzie w Zakopanem (do -15 stopni Celsjusza), Beskidzie Niskim i Bieszczadach, a także w woj. małopolskim i śląskim (do - 13 stopni).W nocy na obszarze Beskidu Niskiego i Bieszczad będzie jeszcze zimniej - prognozowana temperatura minimalna wyniesie od -24 do -19 stopni. - 18 stopni możemy spodziewać się też w woj. lubelskim.

Pogoda na niedzielę

Słoneczna ma być również niedziela - w dzień zachmurzenie będzie małe i tylko miejscowe. Temperatury od -11 stopni na wschodzie do - 4 stopni na zachodzie. W dolinach karpackich miejscami nawet - 15 stopni.W temperatura minimalna od -20 stopni na wschodzie do -8 stopni na zachodzie i na wybrzeżu. W dolinach karpackich - podobnie jak poprzedniej nocy - spadki do - 24 stopni.

Co oznacza alert pierwszego stopnia?

Alert pierwszego stopnia przewiduje "wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej".

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
 • Logo radiowej Jedynki Hymn co godzinę w proteście dot. działań PiS. Decyzja Jedynki bez uzgodnień z kierownictwem?
 • Akcja ratunkowa TOPR. 23 ratowników pracowało bez przerwy przez 13 godzin. Spektakularna akcja ratunkowa TOPR [ZDJĘCIA]
Komentarze (125)
IMGW ostrzega przed silnym mrozem. W nocy termometry pokażą nawet -24 stopnie
Zaloguj się
 • fields1

  0

  Mróz złapał to i lis spie..lił do nory :)

 • a.k.traper

  0

  W 2012 fala mrozów zaczęła się pod koniec stycznia a apogeum było 3 lutego we wschodnich województwach Rzeszów, Olsztyn 28-30 na minusie a w Bieszczadach -37, 6 lutego północ i środek Polski -27 do -24 a 11 lutego zachodnie województwa -28 do -20, Kilka lat wcześniej było podobnie.
  Swego czasu przeżyłem -37 przez 10 dni a potem ponad miesiąc normalnie -25, -27, trzeba się ciepło ubierać, natłuszczać twarz i ręce oraz gorące herbatki i zupki spożywać, alkohol także pomaga ale w małych ilościach i nie przesadzać z przebywaniem na powietrzu.
  To była lepsza pogoda niż jesienna, polska plucha albo przedwiosenne wilgotne powietrze z wiatrem.

 • atmt

  Oceniono 1 raz 1

  Jest zima to musi być zimno. Jeszcze parę lat temu bodajże w 2005 było -30 i to w ciągu dnia. Mój 10-letni wtedy Hyundai odpalał od pierwszego i żyć się jakoś dało. Tylko nie miał żadnej elektroniki:) Tak więc nie panikujcie delikatesiki bo jeszcze nie tak dawno takie temperatury w grudniu czy styczniu to była normalka.

 • skrzyneczka2

  Oceniono 3 razy 1

  Ten gimbus który to pisał pewnie nie jest sobie w stanie wyobrazic tak wielkiej kwoty, bo wszystkie palce zajete i brakuje ! :(
  Chciałbym żeby wprowadzic regułę, obowiązek nawet aby przy kazdym tekscie w portalach internetowych widniała podobizna autora, chetnie bym zobaczył geniusza który ogłosił alert bo bedzie minu 24 stopnie :P

 • zal.p.l2

  Oceniono 10 razy 0

  Jak nic globalne ocieplanie. Wiecej kasy nie jdalo sie ukrasc lewacka trzodo ?

 • krakuw

  Oceniono 3 razy -1

  Propaganda Jerzego Urbana :)

 • synonimeksynonimek

  Oceniono 1 raz -1

  krwa mć, co się teraz z człowiekami dzieje, -20 i tragedia narodowa, ostrzeżenia i ostrzeżenia, teraz to nawet faceci to cip..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje