Będą kontrole na granicy duńsko-niemieckiej? "Nie chcemy znów widzieć migrantów na autostradach"

02.01.2016 08:01
Uchodźcy w Niemczech

Uchodźcy w Niemczech (Fot. FABRIZIO BENSCH / REUTERS)

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

1. Kontrole paszportowe na granicy są coraz bardziej prawdopodobne
2. O takich planach poinformował duński premier Lars Lokke Rasmussen
3. - Chcemy zapewnić spokój i porządek w naszym kraju - powiedział


- Nie chcemy znowu widzieć migrantów i uchodźców na naszych autostradach - podkreślił Rasmussen. - Może być taka sytuacja, że będziemy musieli wprowadzić kontrole na granicy z Niemcami, jeśli tylko uznamy, że jest to najlepsze rozwiązania dla Danii - powiedział.

Od najbliższego poniedziałku kontrolę dokumentów na granicy z Danią wprowadza Szwecja. W odpowiedzi na olbrzymią falę migracji do Szwecji, rząd tego kraju częściowo zawiesił obowiązywanie porozumienia z Schengen o swobodzie ruchu osobowego w Unii Europejskiej i nakazał sprawdzanie tożsamości pasażerów wszystkich docierających do Szwecji środków transportu publicznego.

Pod naszymi tekstami o uchodźcach pojawiała się zatrważająca liczba komentarzy, które nawoływały do przestępstw, zawierały treści rasistowskie i ksenofobiczne. Nie chcemy ich pokazywać. Nie godzimy się na naruszanie godności innych ludzi na naszym forum. Dlatego zdecydowaliśmy, że wyłączymy możliwość komentowania pod naszymi tekstami o uchodźcach. Będziemy też zgłaszać do prokuratury przypadki nawoływania do nienawiści na tle rasowym i religijnym.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także

Najnowsze informacje