Dymisje w TVP. Pożegnania na Facebooku, a w "Wiadomościach" do widzów: "Do zobaczenia. Oby..."

01.01.2016 17:46
Diana Rudnik, Wiadomości 1 stycznia 2015

Diana Rudnik, Wiadomości 1 stycznia 2015 (Źródło: Wiadomosci.TVP.pl)

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

1. Dyrektorzy TVP1, TVP2, TAI i TVP Kultura podali się do dymisji
2. Decyzja jest protestem na PiS-owską nowelę ustawy medialnej. 3. Dymisje zostały przyjęte przez prezesa TVP
4. Odchodzący pracownicy żegnają się z widzami


Informację pierwszy podał serwis wyborcza.pl. "Piotr Radziszewski, szef TVP 1, Jerzy Kapuściński - TVP 2, Katarzyna Janowska - TVP Kultura i Tomasz Sygut - Telewizyjna Agencja Informacyjna - podali się do dymisji. Złożyli je w ostatnim dniu roku na ręce prezesa TVP Janusza Daszczyńskiego. Prezes je przyjął" - czytamy na stronie. Do dymisji podała się także dyrektor kadrowa spółki Ewa Ger; jej decyzja została przyjęta.

Janowska pożegnała się dziś takim wpisem na Facebooku:

Szanowni, to byly fantastyczne cztery lata! Tworzyliśmy TVP Kultura w pełnej wolnosci i dlatego tyle rzeczy sie udalo....

Posted by Katarzyna Janowska on 1 stycznia 2016


Tymczasem prowadząca wieczorne "Wiadomości" w TVP1 Diana Rudnik zakończyła program życząc widzom wszystkiego dobrego i mówiąc: "Do zobaczenia... Oby".

Dymisje w TVP mają związek z zaakceptowaną w czwartek przez Senat nowelą ustawy medialnej. Zgodnie z jej zapisami, w dniu wejścia w życie nowelizacji, mandaty dotychczasowych członków zarządów i rad nadzorczych TVP oraz Polskiego Radia wygasają. Nowe kierownictwo zostanie wybrane przez ministra skarbu na bezterminowe kadencje.

Protest w radiowej Jedynce

Także Program I PR protestuje przeciwko nowej ustawie o mediach publicznych. Od dzisiaj stacja emituje o każdej pełnej godzinie hymn Polski na zmianę z hymnem UE. Jak podkreślił redaktor naczelny Jedynki Kamil Dąbrowa, ma to zwrócić uwagę słuchaczy i opinii publicznej na "zagrożenie pluralizmu i wolności słowa", które wprowadza nowela.

Zdaniem PiS tymczasem przepisy nie odbiegają od dotychczasowego mechanizmu wyboru władz mediów. Wiceminister kultury ds. reformy mediów Krzysztof Czabański stwierdził: - Po pierwsze jest to mechanizm polityczny, który od lat jest stosowany wobec polskich mediów publicznych, niezależnie od osłon i atrap budowanych przy okazji konkursów. Przez ostatnie kilka lat zawsze wychodziło tak, że w końcowym etapie tymi poszczególnymi mediami rządzili przedstawiciele PO, PSL i SLD, jakiego byśmy nie urządzili konkursu.

SDP murem za rządem

Działania rządu poparł zarząd warszawskiego oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, w którym zasiadają dziennikarze od lat kojarzeni z prawicą. W oświadczeniu zaprotestował przeciw "dążeniu do destabilizacji polskiego społeczeństwa poprzez dezinformację i budowanie fałszywego obrazu sytuacji społeczno-politycznej naszego kraju", zarówno w mediach publicznych, jak i prywatnych.

"Media publiczne w ciągu ostatnich lat osiągnęły stan patologii charakteryzujący się między innymi jednostronnością polityczną i brakiem pluralizmu, co prowadziło do manipulacji i przedstawiania nieprawdziwego obrazu Polski. Media publiczne nie wypełniają swojej misji ani obowiązków, na co SDP wskazało w czasie swojego Nadzwyczajnego Zjazdu, domagając się radykalnych zmian" - czytamy na stronie SDP.

Nowela ustawy o radiofonii i telewizji czeka na podpis prezydenta.



Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (1074)
Dymisje w TVP. Pożegnania na Facebooku, a w "Wiadomościach" do widzów: "Do zobaczenia. Oby..."
Zaloguj się
 • petron5

  0

  ''''''''''''''''''''''''''''
  wojciechsumlinski.salon24.pl/689485,wolnosc-mediow-w-iii-rp
  -------------

 • citisus

  Oceniono 2 razy -2

  Jak oni wiedzą, który się ma podać do dymisji.
  Wizjonerzy czy sumienie nieczyste?

 • tojasz

  Oceniono 3 razy 1

  Wyborcy Pisokatolibu,nadchodzi pora radości,wraca ten który pierwszy Was rozgryzł. CIEMNY LUD TO KUPI,pamiętacie? Tak się zachwycaliście,jaki to wasz Guru cacy,jak szybko wypie... z szeregów nieposłusznych. Kupiliście wszystko:
  równe prawo dla wszystkich-dziś w rządzie ludzie z wyrokami,byli Pezetpeerowcy,
  500 zł. na KAŻDE dziecko-dziś już na drugie i każde następne,
  wcześniejsze emerytury-niższe o około 30%,jeśli pójdziecie w wieku 65 lat,
  darmowe leki dla osób po siedemdziesiątym roku życia-wejdźcie do apteki i posłuchajcie opini tych co kupują leki,
  rodzina priorytetem dla rządu-spytajcie rodziców dzieci po przeszczepach wątroby ile płacą od 01.01.2016,
  Teraz p.kurski dostanie we władanie media Narodowe(daw.publiczne),dopiero będą WAM rozwodniać mózgi.Cieszcie się,póki możecie,bo w krótkim czasie będziecie jak te kafary,tylko góra-dół,nic na boki.

 • dzikimietek

  Oceniono 3 razy 1

  pokoscielna milosc pisowskich nieudacznikow wylewa sie na forum, prezes dal przyzwolenie do czucia sie lepszym od innym wiec czemu sie nie dowartosciowac na forum.......

 • Grzegorz Bec

  Oceniono 2 razy 0

  rudnik zawsze była hamowka pamiętam jak się klocila jedza z kukizem podczas debaty, nie ede tesknil

 • danpol2

  Oceniono 2 razy 0

  Brawo PIS , media prywatne do likwidacji wszystkie bez wyjątku. Nie wyobrażam sobie, żeby mogły egzystować inne radia i telewizje oprócz zrzeszonych w Narodowym Komitecie Radia i Telewizji, czyli : NPR z rozgłośniami Regionalnymi, NTVP z rozgłośniami Regionalnymi, Radio Maryja i TV TRWAM wraz z kuźnią kadr w postaci Szkoły Toruńskiej, Regionalnymi Radiami Katolickimi i TV Republika. To powinny być jedyne dostępne w eterze i kablu stacje podporządkowane całkowicie linii partii i rządu. Nie zapominajcie lewacy i lemingi, że jedyną metodą naprawy naszego zdemolowanego okrągłym stołem Kraju jest PRL Bis a le teraz działający w drugą stronę : dla dobra Polski i na niekorzyść sowietów i gestapowców. Dlatego bardzo słuszna linia postępowania Pana Kaczyńskiego, wzorce PRL z tymi samymi narzędziami ; UB/SB, terror policyjno - wojskowy do walki z lewacką opozycją, rozbicie w pył partii opozycyjnych, rozliczenie i osadzenie na długoletnie więzienia prominentów PO/PSL/SLD a ich rodziny bilet w jedną stronę poza obszar Polski. To jest praca na kolejne 10 lat. Unia europejska ; należy wydoić ile się da, po czym wypowiedzieć członkostwo i szczelnie zamknąć granice.

 • leonard134421

  Oceniono 4 razy -2

  nie lękamy się. Doczekaliśmy czasu kiedy nie musimy się już lękać. Powodzenia Pani dziennikarko w TVnn lub polssat

 • robgrusza

  Oceniono 7 razy -3

  piswatche i inne trolle POpapranskie ...
  A teraz sluchjcie .....
  Was juz tu nie ma !!!!
  Spadowka i to szybko

 • christian_militia

  Oceniono 5 razy 1

  A kiedy ta ku... kraśko, banderówki stepan i bojke? No ku... tadla

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje