Ta okładka dobitnie pokazuje, że głos Cosby'ego był silniejszy niż oskarżenia 55 kobiet [ZOBACZ]

01.01.2016 14:43
Bill Cosby oskarżony o molestowanie seksualne

Bill Cosby oskarżony o molestowanie seksualne (David Swanson, AP / The Independent, Twitter)

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

1. Okładka "Daily News" dobitnie podsumowuje sprawę Billa Cosby'ego
2. Komik został formalnie postawiony w stan oskarżenia
3. Jest podejrzewany o wykorzystanie seksualne ponad 50 kobiet


Nowojorski dziennik "Daily News" opisał skandal dotyczący Billa Cosby'ego, amerykańskiego komika formalnie oskarżonego w środę o gwałt i molestowanie seksualne wielu kobiet.

Jednak dziennik nie skupia się na samej sprawie. Na okładce zadaje ważne pytanie: Ile ofiar musi oskarżyć sławnego gwałciciela, by zainteresował się tym wymiar sprawiedliwości?- Po ponad 55 oskarżeniach, Cosby w końcu trafi za kratki - piszę na okładce "Daily News".

Komik oskarżony o molestowanie seksualne

Bill Cosby został w środę formalnie postawiony w stan oskarżenia. Cosby stawił się przed sądem w mieście Elkins Park w Pensylwanii. Cosby nie ustosunkował się do postawionych mu zarzutów. Sędzia zwolnił go za kaucją w wysokości 1 miliona dolarów. Komik nie wygłosił żadnego publicznego oświadczenia po opuszczeniu gmachu sądu.

Oskarżenie dotyczy wydarzeń z 2004 roku. Prokuratura zarzuca Cosby'emu, że w swoim domu dopuścił się napaści seksualnej. Kobietę, która była jego ofiarą, miał odurzyć winem i środkami farmakologicznymi tak, że nie była w stanie stawiać oporu, kiedy molestował ją seksualnie.

W ostatnich latach ponad 40 kobiet oskarżyło Cosby'ego, że podawał im środki usypiające i molestował. Żadna jednak nie wystąpiła formalnie na drogę sądową. Jeśli 78-letni Cosby zostanie uznany za winnego, będzie mu grozić do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Złamana kariera telewizyjnej gwiazdy

Cosby znany jest głównie z roli dr. Cliffa Huxtable'a, którego kreował w serialu "The Cosby Show" w latach 80. i 90. Jednak w ubiegłym roku jego kariera, częściowo z powodu tych oskarżeń, załamała się. Stacje telewizyjne wycofały się z projektów widowisk i seriali z jego udziałem.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (90)
Ta okładka dobitnie pokazuje, że głos Cosby'ego był silniejszy niż oskarżenia 55 kobiet [ZOBACZ]
Zaloguj się
 • readme.txt

  0

  Ludzie, bogaci nie trafiają za kratki w USA.

 • readme.txt

  Oceniono 1 raz -1

  Ale gdyby dostały pierścionek i małżeństwo wszystko byłoby OK. Świat oszalał, a babom się we łbach przewraca. Idą inprezować, a potem się dziwią, że się ktoś z nimi przespał.

 • Abe Ce

  Oceniono 2 razy 0

  Cosby zabawial za swoich czasow caly swiat swoim humorem, wychowalem sie na jego i na steave urkla serialach i nic lepszego w zyciu nie moglo mnie spotkac.

  A teraz jak jest stary chca go zniszczyc, tego nawet nie mozna nazwac podloscia bo jest to cios ponizej pasa.

 • gtpress

  Oceniono 2 razy 0

  przypomnialy sobie wtedy, gdy juz nie mialy szansy na powtorke z rozrywki.....

 • e50504

  Oceniono 4 razy 4

  Straszne rzeczy, ale dlaczego ofiary przypomniały sobie o tym po 20 latach? Ciekawa sprawa :D

 • ador43

  0

  To napewno gleboko wierzacy katolik,nic mu sie nie stanie..

 • horatio_valor

  0

  Okładka zdaje się krytykować fakt, że mężczyźnie są bardziej wierzy, czy tak? Że trzeba kilkudziesięciu zeznań kobiet, żeby obalić zeznania mężczyzny?

  Ale w tym przypadku to nie tak. Po pierwsze, to człowiek znany i zamożny, a po drugie oskarżenie o molestowanie czy gwałt ma to do siebie, że opiera się w zasadzie wyłącznie na zeznaniach ofiary (szczególnie po latach od zajścia). W związku z tym zachodziło podejrzenie, że kobiety mogą chcieć wyłudzić od Cosby'ego świadczenie pieniężne. Wcale nie dziwię się sądowi, że z rezerwą podchodził do oskarżeń.

  Nie twierdzę, w odróżnieniu od forumowych mądralińskich, że wiem, co zaszło. To wie on i te kobiety. Nawet sąd tego nie wie na pewno. Dlatego daleko mi od oceniania sprawy, o której wiadomo nam tak mało.

 • supertlumacz

  Oceniono 5 razy -3

  Powiesić Afroamerykanina (...) za przyrodzenie. Co innego pedofil z Narodu Wybranego, ksywa reżyser...

 • antepavelic69

  Oceniono 7 razy -3

  Te wszystkie głosy w obronie Cosbiego pisze chyba Michalik.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje