Prezydent Duda w orędziu: Władza zwierzchnia w naszym państwie należy do narodu

31.12.2015 20:19
Prezydent Andrzej Duda wygłasza noworoczne orędzie

Prezydent Andrzej Duda wygłasza noworoczne orędzie (Prezydent.pl)

- Uważam, że prawo w Rzeczypospolitej powinno być tworzone z obywatelami, a przede wszystkim dla obywateli - mówił w noworocznym orędziu prezydent Andrzej Duda. Wezwał do "rozmowy i wzajemnego szacunku" i życzył Polakom m.in. optymizmu.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Już niedługo zaczniemy odliczać minuty i sekundy dzielące nas od nowego, 2016 roku. Złożymy sobie życzenia, ale pojawi się też zapewne moment refleksji, co udało nam się osiągnąć przez minione 12 miesięcy, a jakie plany i marzenia chcielibyśmy zrealizować w nadchodzącym roku - zaczął swoje noworoczne orędzie prezydent Andrzej Duda.

- Jako prezydent Polski życzę wszystkim moim Rodakom, wszystkim obywatelom Rzeczypospolitej, abyśmy w coraz większym stopniu stawali się wspólnotą - powiedział Duda. - Łączy nas kultura, język, a przede wszystkim miłość do Ojczyzny - podkreślił.- Władza zwierzchnia w naszym państwie należy do narodu. Dlatego uważam, że prawo w Rzeczypospolitej powinno być tworzone z obywatelami, a przede wszystkim dla obywateli - stwierdził prezydent.

"Możemy różnić się w opiniach, lecz musimy ze sobą rozmawiać"

- Mamy wspólne cele i dążenia, choć różne poglądy. Żyjemy jednak w demokracji, a swoboda wypowiedzi to jedna z jej wielu zalet - powiedział prezydent Duda i zaznaczył: "możemy różnić się w opiniach, lecz musimy ze sobą rozmawiać, słuchając i szanując się nawzajem".

Prezydent złożył życzenia m.in. rodzinom, przedsiębiorcom i emerytom, naukowcom i sportowcom. - Chciałbym, aby nasza wspólnota obejmowała coraz liczniejszych Polaków wracających do Ojczyzny. Mam nadzieję, że władze państwowe i samorządowe zadbają o to, by owe powroty były łatwiejsze - stwierdził Andrzej Duda.

- Wszystkim Polakom - w Ojczyźnie i poza jej granicami - gorąco życzę, by spełnili wszystkie swoje marzenia. Aby uwierzyli w siebie, aby popatrzyli w przyszłość z optymizmem - powiedział na koniec prezydent.

Cały tekst orędzia można znaleźć na stronie Kancelarii Prezydenta.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Skomentuj:
Prezydent Duda w orędziu: Władza zwierzchnia w naszym państwie należy do narodu
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje